siec router

witam, otoz potrzebuje pomocy w temacie sieci przez router - jestem zielona wtym temacie takze prosze lopatologicznie;p mam zrobiona siec na 3 kompy - 2 z nich maja system xp i jeden viste... mam tez router asmaxa (nie pamietam jaki model), internet mam neostrade ale od kiedy mam router nie uzywam w ogole ani modemu od neo ani zadnych sterow od niej wszytsko bylo zrobione i dzialalo w porzadku - do dzisiaj... na komputerze matce czyli tym do ktorego kiedy byla podlaczona neo robilam formata - wszytskich dyskow wiec komp jest "goly" i nie dziala mi tam net! karta sieciowa jest zainstalowala drivery do niej takze a net nie dziala tzn tak jakby router w ogole nie widzial tej karty sieciowej:(( dlaczehgo?? co zrobic?? myslalam ze jesli zrobie formata potem zainstaluje drivery do karty to bedzie wszytsko dzialalo - bo przeciez nie robilam reseta routera a wszytkie info dot kompow w sieci sa zapisane w routerze - i fakt na 2 pozostalych kompach siec dziala wszytsko jest ok tylko na tym formatowanym dzisiaj nie dziala...i nie wiem co mam zrobic:((( probowalam z kreatora sieci bezprzewodowej utworzylam siec wpisalam nazwe klucz (taki ktory byl i ktory dziala na 2 pozostalych kompach) szyfrowanie WPA i nic... nadal karta sieciowa jakby nie odpowiada... klikajac w jej ikonke pojawia mi sie okienko a w nim pusto - wczesniej jak klikalam w ikone katy sieciowej to wyskakiwalo mi okienko i tam po kiliu chwilach laczyl sie net nic nie musialam wpisywac ani nic wszytsko szlo automatycznie... zakrecilam to troche ale nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc mam nadzieje ze ktos zrozumie o co chodzi i jakos mi pomoze... bo naprawde nie mam pojecia jak to naprawic :( wczesniej siec robilam z kims i w sumie to ten ktos mial wieksze pojecie o tym niz ja no i tertaz mam problem...:(( dodam jeszcze ze karta sieciowa to realtek i kompa matka na ktorym wystepuje opisany problem ma system xp home edition z service pack 2.... z gory dziekuje za szybkie odpowiedzi pozdraiwam

Odpowiedzi: 7

karty w kompie sa dwie i ta co pisalam wczesniej nie byla karta wi-fi ale druga ta co byla zle wlozona jest karta wi-fi i juz wszytsko jest w porzadku
megiś
Dodano
21.06.2008 01:56:24
Wyjaśnienie: karta Realtek jest najprawdopodobniej karta zintegrowaną na płycie głównej. I nie wygląda na kartę wi-fi.
brtx
Dodano
20.06.2008 23:46:23
juz sie wszytsko wyjasnilo - karta byla po prostu zle wsadzona - za lekko i cos tam nie stykalo i komputer nie wykrywal karty. dziekuje za pomoc pozdrawiam
megiś
Dodano
20.06.2008 18:57:13
a wiec tak karta na pechowym kompie to karta pentagram hornet wi-fi pci 802.11g lite - tylko ze nie wiem czemu w kompie pokazuje mi ze jest to realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC???? czy to mozliwe ze jak komp byl na "modernizacji" wyjeli mi karte bezprzewodowa a zostawili tego realteka?? czy ten realtek jest karta bezprzerwodowa czy nie bo juz sie totalnie pogubilam - wiem tyle ze ta karta pentagram miala antenke no i ta antenka w kompie z tylu jest ale... nie wiem nie znam sie na tym jestem zupelnie zielona jesli chodzi o sieci wiec moze moje pytanie jest "glupie" ale naprawde nie wiem...aha no i jest to karta taka normalna nie wiem jak to nazwac w srodku w kompie - nie na usb.. czy dziala w innym kompie nie wiem bo nie wyciagam jej bo sie na tym nie znam... no a karta ta co dziala jest na usb jest to karta tp-link tl-wn321g...
megiś
Dodano
19.06.2008 22:42:24
dzięki za dane. wygląda na to że komputer (windows xp) nie widzi karty bezprzewodowej - nie ma jej w ipconfig! jaka to karta (pci, usb)? czy karta działa na innym komputerze? (wiemy, że inna karta działa na pechowym komputerze). są jakieś różnice pomiędzy działającą a nie działającą karta wi-fi? dodatkowo: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38501-39000/sp38767.exe
brtx
Dodano
19.06.2008 22:09:54
komputer na ktorym net dziala: C:\Users\marmag>ipconfig /all Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : megusia Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No Ethernet adapter Local Area Connection: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller Physical Address. . . . . . . . . : 00-1E-68-08-5B-57 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Wireless LAN adapter Wireless Network Connection: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 4321AG 802.11a/b/g/draft-n Wi-Fi Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 00-1A-73-E9-01-82 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::a5b5:4a87:374e:626%8(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.2.5(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Lease Obtained. . . . . . . . . . : 19 czerwca 2008 08:39:52 Lease Expires . . . . . . . . . . : 21 czerwca 2008 13:44:27 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1 DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled Tunnel adapter Local Area Connection* 7: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : isatap.{5F026AD0-437F-4337-AB96-B61B71FC1 C6B} Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Tunnel adapter Local Area Connection* 6: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : isatap.{E8A191EC-81F8-4AF8-9F2D-5C49B6D24 44F} Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Tunnel adapter Local Area Connection* 13: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : 6TO4 Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Tunnel adapter Local Area Connection* 14: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface Physical Address. . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes a tu na ktorym nie dziala: C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig /all Konfiguracja IP systemu Windows Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : SMMAS Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Emisyjny Routing IP włączony . . . . . . . : Nie Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie Karta Ethernet Połączenie lokalne: Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E thernet NIC #4 Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-7D-46-1B-B0 podlaczylam dzisiaj do kompa na ktorym net mi nie dziala karte sieciowa bezprzewodowa z innego kompa i wszytsko dziala ladnie pieknie... jak wlozylam karte zainstalowalam program i sterowniki to w polaczeniach sieciowych pojawilo mi sie poloaczenie sieci bezprzewodowej... wiec cos jest nie tak z moja karta ktora mam w kompie na ktorym net nie dziala - jest ona przypisana do polaczenia lokalnego a to polaczenie jest jakby do polaczenia na kablu bo co chwile jak probuje polaczyc tym polaczeniem to wyskakuje mi kabel sieciowy jest odlaczony i d...:( probowalam juz nie wiem ile razy odinstalowywac i instalowac od nowa karte program uruchamialam kreatora sieci bezprzewodowej itp i nic w polaczeniach sieciowych nie wiem jak utworzyc polaczenie sieci bezprzewodowej - takie jak utworzylo sie jak wlozylam karte bezprzewodowa z innego kompa... nie mam pojecia co jest nie tak... pytalam znajmego co to moze byc i powiedzial mi ze w menedzerze urzadzen w kartach sieciowych we wlasciowsciach karty ktora mam moze byc cos nie tak ustawione chodzilo o jakas "speed cos tam" ze jest auto a powinna byc 100mbitow... przelaczylam to tak jak mowil i nic dalej to samo... pomozcie co mam zrobic...??
megiś
Dodano
19.06.2008 16:23:26
Kliknij Start i Uruchom. Wpisz: cmd W oknie, które się otworzy wpisz: ipconfig /all i skopiuj wynik (prawy przycisk myszy na oknie -> Oznacz -> zaznacz tekst -> naciśnij Enter by skopiować zaznaczenie do schowka). Powtórz to na komputerze na którym Internet działa i wklej oba wyniki tutaj.
brtx
Dodano
19.06.2008 00:46:41
megiś
Dodano:
18.06.2008 02:09:41
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1