Sieć na Win 2k/2k3 Serwer

Witam.
Mam problem. Znajoma poprosiła mnie o pomoc przy konfiguracji sieci w szkole. Jest tam 9 komputerów (Win XP) + serwer na systemie Win 2000 Serwer. Wszystko połączone za pomocą switcha... Załoźenia są takie: uczniowie mogą się logować tylko w określonym dniu i godzinie (tzn. tylko na swoich lekcjach), uczniowie nie mają prawa "kopać" po systemie (dostęp tylko do jednego katalogu–powiązanego z userem), mają być udostępnione dwie drukarki (jedna podłączona do serwera i jedna do komputera klienta) oraz chciałbym to zrobić na domenie (chociaź jak sobie nie poradze to moźe być na grupie roboczej ale myślę źe domena da większe moźliwości zabezpieczeń).
Nie jestem w sprawach "serwerowych" zorientowany na tyle dobrze aby to zrobić samemu (chociaź udostępnianie plików i drukarek nie stanowi dla mnie tajemnicy ale chodzi mi w szczególnosci o tą domenę)i dlatego piszę tego posta z nadzieją ze ktoś mnie zrozumiał i postara się udzielić pomocy...
Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 2

Dzięki. Nawet te kilka słów rozjaśniło mi problem i teraz wiem jak zabrać się do tego...
Zdaję sobie sprawę z tego źe temat jest bardzo szeroki więc w razie kłopotów na pewno będę pisał o nich w tym poście ze szczegółami.

Wielkie dzięki za zainteresowanie.

Oczywiście jeśli ktoś ma informacje na ten temat to oczywiscie nie jest on zamknięty...proszę o odpowiedzi.
MaciejB
Dodano
06.11.2005 20:23:10
Musisz zaczac od stworzenia domeny na serwerze. W tym celu wydajesz z linii komend polecenie dcpromo – reszte zrobi kreator. Prawdopodobnie bedzie to domena lokalna wiec bedziesz musial dodac local do nazwy np. szkola.local.

Gdy stworzysz konta uzytkownikow i podlaczysz do domeny komputery (robisz to na kazdej koncowce w Panel Sterowania –>system–>nazwa komputera –> identyfikacja sieciowa (tez bedzie kreator) to wtedy we wlasciwosciach konta uzytkownika mozesz utworzyc odpowiednie wpisy dot. np. godzin logowania, maszyn na ktorych dany klient moze sie logowac itd.
Z poziomu domeny ustawiajac odpowiednie wpisy w policy mozesz np. ograniczyc uzytkownikom mozliwosci uruchamiania okreslonych aplikacji czy tez skladnikow windows.

Jesli jednak nigdy nie stawiales domeny proponjue Ci najpierw zrobic to na osobnym komputerze badz emulatorze (np. trial Vmware).

Jesli gdzies utkniesz to zadaj bardziej szczegolowe pytanie bo na ten problem co postawiles mozna pisac godzinami. Polecalbym takze lekture helpa systemowego.
mrsit
Dodano
06.11.2005 10:16:36
MaciejB
Dodano:
05.11.2005 22:44:05
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1