siec lokalna?– o co chodzi?

mam xp , dostep do internetu ale nikt mnie nie widzi w otoczeniu – ja rowniez ! jak to zrobic bym mogl kontaktowac sie siecia lokalna????

Odpowiedzi: 8

Wlasnie zrobilem tą siec costam namieszlaem nawet niewiem co bo juz bylem wkur... no i dziala mam tylko 1 problem niemam celownka w grze QUAKE 2 co robic, a bez tej gry to moge kompa wyje..... .
Anonymous
Dodano
29.03.2002 01:30:20
wy to cielaki
u mnie w sieci jest 20 osób i 3 windowsy XP i wszystko chodzi jak nalezy
po prostu nie umiecie zrobic :(
taka jest prawda
Anonymous
Dodano
08.02.2002 08:17:38
Admin, ty mi tu nie pier.... :) A tak na powaznie, to nie masz racji absolutnie. U mnie w sieci w tej chwili sprawa wyglada tak:
serwer z linuxem
4 kompy z winXP prof
jakies 5–7 kompow z win 9x/me
Polowa sieci jest na skretce, reszta na BNC.
I problemow nie mamy, chociaz bywaly. To co zauwazylem to:
1. trzeba na kompie z winXP wlaczyc konto goscia, wtedy kazdy bedzie mogl wejsc, albo
2. pozakladac takie konta jakie maja ludzie na innych kompach.
Przykladowo jak na ktoryms kompie ktos sie logouje:
user1 i ma haslo:hasLO, to zalozcie na XP konto user1 z haslem hasLO i po bolu. Jak udostepnicie cos dla tego uzytkownika (albo dla wszystkich), to on bedzie zawsze wchodzil. I nie bedzie musial podawac hasla nawet (bo podal je przy logowaniu na swoj komputer). Chyba troche zakrecilem, rozumiecie jeszcze? :)
No i jak mowil paladyn, sprawdzcie czy sie pinguja, bo jesli nie, to nie ma gadania nawet.
I tez tak jak powiedzial paladyn, sprawdzcie jak jest z domenami.
powiem szczerze, ze mam zle doswiadczenia. W win2K mialem problemy i z XP na poczatku tez ciezko szlo udostepnianie. Ale chyba udalo mi sie osiagnac stan w miare dobry
pozdrawiam
Anonymous
Dodano
04.02.2002 20:57:22
rozwiazan jest kilka:
1. domeny na wszystkich kompach musza byc takie same
2. brama musi byc taka sama na wszystkich kompach
3. sprawdzcie stery do kart sieciowych (czesto po reinstalacji/zmianie systemu sie pieprza)
4. sprawdzcie czy sie pinguja
5. powlaczajcie udostepnianie

to sa najczestrze przyczyny "niewidzenia sie w sieci" jest jeszcze kilka innych trudniejszych do rozwiazania, ale musialbym to zobaczyc :)
Anonymous
Dodano
04.02.2002 18:58:55
Ja jestem w sieci na BNC i kicha ani ja ani nikt nikogo nie widzi w otoczeniu. Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest brak obsługii XP dla sieci opartych na BNC i starych sieci.
Proponuje rzebyśmy wszyscy państwo załoźyli sobie HUB–y i zrobili to samo na na skrętce UTP i powinno wszystko być ok!
Anonymous
Dodano
30.01.2002 10:45:26
A u mnie tez nie dziala ja widze ale oni mnie nie!!
Anonymous
Dodano
05.01.2002 01:24:49
a u mnie jest wsztstko ok ;P i dziala ;)
Anonymous
Dodano
04.01.2002 18:50:46
mam ten sam problem ... znajomy informatyk polecil mi zebym zainstalowal .... XP na wszystkich kompach w sieci :>
Anonymous
Dodano
27.12.2001 17:24:43
Anonymous
Dodano:
27.12.2001 11:54:43
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1