Siec domowa VISTA z XP w routerem pomiedzy kompami

Witam. Chciałbym połączyć w siec moje 2 komputery. Jeden stacjonarny z XP PL a drugi laptop z Vista wersja angielska. Vista HOME PREMIUM EDITION. Router po kabelku podłączony do sieciówki w PC Laptop połączony z netem poprzez Wi-Fi (necik śmiga jak należy w obydwu komputerach) probowałem wyszukać kompy ale niestety nie widza sie Router firmy NETGAR WGT624 v3 108 (g,b) Mbps Wireless Firewall Router

Odpowiedzi: 18

Bawiłem się tym trochę i jak na razie otrzymałem jeden efekt. Vista widzi XP. Będę się musiał pobawić tym jeszcze trochę, ale lepsze to niż nic. Wszystko jest bardzo proste. Klikacie na link http://www.starbase01.com/media/other/ipx-setup.exe i ściągacie protokół IPX/SPX na swoją Vistę. Instalujecie go i dodajecie go do połączenia sieciowego z komputerem/routerem (Połączenie np. lokalne => Właściwości => Ogólne => Zainstaluj => Protokół => NWLink IPX/SPX/NetBios...). To powinno sprawić, że Vista zacznie widzieć XP, a jeśli pamiętaliście o udostępnieniu na kompie z XP jakichś folderów czy dysków, to będziecie bez problemu mogli pobierać z niego dane.
Macha
Dodano
12.08.2008 11:47:36
A jeśli pingi chodzą w obie strony? Mam podobny przypadek ale jak dotąd nie mogę znaleźć rozwiązania - już trzeci weekend z tym walczę i jeszcze chwila a się poddam :redface: Pomocy! Chcę połączyć dwa PC w sieć kablem przez router WAG200 Linksysa. Jeden ma Vistę Home Premium a drugi XP Media Center Edition. Kabel normalny (bez przeplotu), internet działa bardzo dobrze na obu komputerach, grupa robocza taka sama, pingi chodzą w obie strony. Zapora systemu Windows włączona, udostępnianie plików i drukarek włączone. Wejść bezpośrednio na inny komputer poprzez Uruchom nie mogę - nie można odnaleźć ścieżki sieciowej. Czy to jest kwestia routera? Nie wiem ale chcąc je połączyć kablem z przeplotem miałem podobne efekty. Co jeszcze? Pomóźcie.
mimapis
Dodano
15.03.2008 10:32:49
A odpowiedź na drugie moje pytanie?
wojtt
Dodano
09.02.2008 12:18:39
Komunikat: Nie można odlaleźc ścieżki sieciowej
jmanek
Dodano
09.02.2008 00:00:34
Jaki komunikat dostajesz? Pingi chodzą w obie strony?
wojtt
Dodano
08.02.2008 23:16:24
nie niestety nie moge, na swój podajac IP sie loguje w ten sposób ale na laptopa juz nie
jmanek
Dodano
08.02.2008 21:48:56
Możesz na drugi komputer wejść bezpośrednio się do niego odwołując poprze \\adres ip komputera wpisane w Uruchom... w menu start?
wojtt
Dodano
08.02.2008 20:51:16
tak ta sama nazwa na obu kompach
jmanek
Dodano
08.02.2008 20:16:32
Grupa robocza ta sama?
wojtt
Dodano
08.02.2008 01:05:55
Generale jak odnalazłeś te kompy miedzy sobą? mam router WGR614v6 i desktop z XP na kablu a laptopa z Vistą na WiFi i za cholere nie mogę ich widzieć miedzy sobą. Internet chodzi OK ale nie wiem jak połączyć kompy ze sobą.
jmanek
Dodano
07.02.2008 23:36:12
witam generale, mama pytanie jakie dokladnie porty odblokowales? bo mam podobny problem, tylko ze u mnie kompy sie widza bez problemu, ale vista nie ma dostepu do xp. moze wiec jak odblokuje te porty to cos sie zmieni, bo juz probowel wielu rzeczy i jak dotad to nic. http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=158454 tutaj jest dokladniejszy opis problemu.
infra
Dodano
14.12.2007 18:57:28
wszystko zrobilem tak jak trzeba i dziala, ale w opcjach routera musialem poodblokowywac porty (calkiem przypadkowo to odkrylem) i sie wszystko widzi i smiga jak trzeba
genjaruzelski
Dodano
10.11.2007 02:32:34
nie widzi routera - moje literowka, przepraszam za blad, pozatym zrobilem ze kompy sa w tej samej grupie roboczej co spowodowalo jeszce wiksza dla mnie zagadke, gdyz XP widzi 2 komputery w sieci czyli widzi siebie jako uzytkownika "workgroup" i widzi kompa z vista a vista widzi tylko siebie i widzi router jako getaway. Niestety z XP, ktore widzi ikone nie mam zadnego dostepu do tego komputera z vistamgdyz wyskakuje mi komunikat ze nie mam zadnych praw dostepu do tego komputera. Wiec poodchaczalem w viscie wszystko co jes mozliwe, wylaczylem zahaslowane udostepnienia plikow, wylaczylem firewalla, udostepnilem kilka plikow, zrestartowalem kompa. po czym znow sprawdzilem co sie stanie na XP - i co ?? WIELKIE nic, to samo - brak dostepu do Visty a w viscie brak ikonki XP, wiec o co chodzi, ma ktos jakis pomysl ?
genjaruzelski
Dodano
31.10.2007 03:05:55
Endriu - a nie "odptaszyć" to proste udostepnianie ?
Rebe
Dodano
30.10.2007 08:37:14
  • Endrju 31.10.2007 09:12:22

    [quote=Rebe]Endriu - a nie "odptaszyć" to proste udostepnianie ?[/quote] u mnie w firmie włączenie prostego udostępniania plików powoduje iż są one widoczne dla użytkowników zarówno grupy roboczej, której członkiem jest udostępniający, jak też dla pozostałych grup roboczych bez ograniczeń typu wpisanie hasła. Natomiast zaptaszenie skutkuje koniecznością przypisania uprawnień do zasobu według schematu przedstawionego przez El Nino w przyklejonym temacie w dziale Sieci - XP. Niemniej żadana z maszyn nie chodzi na Viście. Perhaps dla Visty jest inaczej. Niemniej raz udostępniałem zasoby między maszynami, z których jedna miała Vistę i o ile pamiętam "proste" było włączone i działało bez zarzutu. Ale mogę się mylić, bo to było jakieś trzy miesiące temu=kilkadziesiąt maszyn temu.

generale spróbuj w opcjach folderów/widok zaptaszyć pozycję "włącz proste udostępnianie plików", jeśli oczywiście Twój XP to professional. A co ma oznaczać, że XP nie widzi routera skoro Neta masz jak utrzymujesz? Grupa robocza ma być taka sama. Jakieś foldery to w ogóle udostępniłeś?
Endrju
Dodano
30.10.2007 08:34:20
no nie mam ich w tej samej grupie roboczej w xp wylaczylem zapore vista widzi laptopa i router a xp nie widzi routera
genjaruzelski
Dodano
29.10.2007 22:34:49
Witam, mam podobny problem. Mam router speedTouch do niego wpięte są dwa komputery stacjonarne i jeden notebook, ale o dziwo na żaden komputer nie mogę się dostać. Dla testu powyłączałem wszelkie firewalle, są udostępnione katalogi, grupa robocza się zgadza. Komputery się widzą ale nie można nic przeglądać. Czy to majkiś związek z dynamicznym przydzielaniem IP przez router? Dodatkowo wchodząc na notebooka z Vistą pojawia się monit o podanie hasła i nazwy użytkownika. Jak się tego pozbyć?
MiNos
Dodano
29.10.2007 12:12:21
  • genjaruzelski 29.10.2007 22:35:58

    [quote=MiNos]Witam, mam podobny problem. Mam router speedTouch do niego wpięte są dwa komputery stacjonarne i jeden notebook, ale o dziwo na żaden komputer nie mogę się dostać. Dla testu powyłączałem wszelkie firewalle, są udostępnione katalogi, grupa robocza się zgadza. Komputery się widzą ale nie można nic przeglądać. Czy to majkiś związek z dynamicznym przydzielaniem IP przez router? Dodatkowo wchodząc na notebooka z Vistą pojawia się monit o podanie hasła i nazwy użytkownika. Jak się tego pozbyć? [/quote] stary jak to zrobiles ze twoje kompy sie widza, mozesz mi to opisac krok po kroku, pozdrowki

Sprawdz czy masz je w tej samej grupie roboczej
Flopper
Dodano
28.10.2007 20:24:08
genjaruzelski
Dodano:
28.10.2007 15:57:18
Komentarzy:
18
Strona 1 / 1