sieć bezprzewodowa na XP

Do rzeczy. Problem polega na tym, że po zainstalowaniu WinXP w miejsce Win7 na laptopie, nie mam internetu. Wcześniej działało wszystko dobrze, na laptopie z Win7 wykrywało moją sieć bezprzewodową. Teraz nic! Na laptopie mam kartę sieciową Realtek PCIe GBE Family Controller, próbowałem ściągać sterowniki, ale z racji braku na nim neta, nie mogłem zrobić tego sposobem automatycznym. Patrzyłem wiele poradników, jednak u mnie nigdzie nie ma nic o bezprzewodowych połączeniach sieciowych. Pobierałem jakieś łatki do SP3, bo taki mam, ale nic to nie daje. Router firmy tp-link TL-WR340G. Proszę o jakąkolwiek pomoc, i wyjaśnienie, dlaczego niektórzy mają zakładkę 'sieci bezprzewodowe', a ja nie.

Odpowiedzi: 6

To jest właśnie dość dziwne, nie mam żadnej z wymienionych kart sieciowych. Moja to Realtek CPie GBE Family Controller. Do tej karty ścciągnąłem sterowniki już wcześniej, link podał piotr1958. Nadal występuje ten sam problem.
Psychopatek
Dodano
29.05.2011 17:16:53
Jak wygląda sytuacja w menadzerze urządzeń ? Jest ta karta zainstalowana ? Na stronach Asusa leży 4 różne sterowniki - na bank zainstalowałeś właściwe ? [quote]AW-NE771 Wireless Lan Driver and Application AW-NE771 Wireless Lan Driver and Application for WIN XP(Please first install the Wireless Console Utility before this driver installation)[/quote] [quote]Azurewave NE785 Wireless LAN Driver and Utility Azurewave NE785 Wireless LAN Driver and Utility for WinXP 32 bit[/quote] [quote]Azurewave NB290 Wireless LAN Driver and Utility[/quote] [quote]Azurewave NE762 Wireless LAN Driver[/quote]
Żółty
Dodano
29.05.2011 14:30:07
Dokładnie jest to Asus k70IC Series, w sumie sprawdzę na stronie producenta, ale myślę, że niewiele to da. Sterowniki już mam i wszystko jest w pełni wykrywalne, lecz po prostu w WinXP zainstalowanym na moim laptopie nie ma żadnych opcji odnośnie wyszukiwania połączeń bezprzewodowych. Pobierałem różne łatki pod SP3, lecz to nic również nie zmienia. edit. Znalazłem sterowniki, lecz podobnie, jak w przypadku wcześniejszych, nic się nie zmieniło.
Psychopatek
Dodano
29.05.2011 13:51:11
Co to jest dokładnie za laptop ? Na stonach producenta laptopa nie ma sterowników do tej karty ?
Żółty
Dodano
29.05.2011 13:38:32
Pobrałem sterowniki z pierwszego linku i zainstalowałem zgodnie z poradą. W drugim linku nie można nic pobrać, przeszedłem w zakładkę 'karty sieciowe', gdzie było mnóstwo nieznanych mi nazw i wybrałem pierwszą lepszą. I tak nie udało się pobrać... Nadal nic się nie zmieniło, nie mam żadnych opcji połączenia bezprzewodowego, a tylko ciągle irytujący dymek 'kabel sieciowy jest odłączony'. Proszę o dalszą pomoc i ewentualne sprecyzowanie sterownika z drugiego linka.
Psychopatek
Dodano
29.05.2011 12:53:29
Sterowniki powinneś "ręcznie" pobrać z internetu; a trybie "automatycznym" wskazać ich lokalizację. [url]http://www.techpowerup.com/downloads/1702/Realtek_PCIe_GBe_Family_Controller_Driver_v5738_for_XP_32bit64bit.html[/url] [url]http://www.softwarepatch.pl/[/url]
piotr1958
Dodano
29.05.2011 11:19:34
Psychopatek
Dodano:
29.05.2011 05:22:27
Komentarzy:
6
Strona 2 / 2