Shareware i freeware – co warto a co nie ??

Ostatnio spotykać się moźna z sytuacją, źe producenci oprogramowania antywirusowego wypuszczają wersje tzw. trial, demo czy coś w tym stylu. Niestety, sporo z nich nie ma moźliwości aktualizacji baz wirusów. "Dzięki" temu – po tygodniu, a nawet kilku dniach program bez baz wirusów staje się zwykłym śmieciem. Dziwne to postępowanie. Pobierając takją wersję mamy tylko nacieszyć oko ładnym wyglądem ? To oczywiście teź jest waźne ale przecieź sama nazwa – "antywirusy" wskazuje, do czego taki program ma słuźyć.
Proszę o podawanie takich przykładów – zarówno tych pozytywnych i negatywnych.
Na początek:
MKS_VIR – brak moźliwości aktualizacji w wersji demo :(
Avast 4 PRO – aktualizacja oczywiście JEST !!

Odpowiedzi: 10

Tylko,źe nie ma on sex panienki.Nawet ruskiej :lol: :lol:
To jak to? Znajduje a nie usuwa....... :cry:
tire
Dodano
26.10.2003 21:35:10
Dr Web, pozwolę sobie zacytować:
" Wersja programu Dr.Web? z ograniczonym kluczem pozwala na uaktualnianie antywirusowych baz danych i wykrywa wirusy dokładnie tak samo jak wersja pełna. Wersja z ograniczonym kluczem nie pozwala na wykonywanie następujących operacji:
wykrywanie wirusów w archiwach,
wykrywanie wirusów w plikach poczty elektronicznej,
leczenie zainfekowanych plików."
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to program do pobrania pod adresem http://www.drweb.com.pl/pobierz.html , na dzisiaj – jest to wersja 4.30.
wirus
Dodano
26.10.2003 21:12:34
Ciekawym programem dla miłośników Kazaa,iMesh,MSN comunicator,ICQ,Yahoo – jest 3 w jednym:
–antywirus
–firewall
–zabezpieczenie Kazaa,iMesh,itd.jw........

jest BullGuard 3.5

http://www.softwarestation.com/bullguard.htm

Wersja trial – 30 dni free............. :D
tire
Dodano
25.10.2003 11:15:22
eTrust – jeden z silników jest produkcji izraelskiej.
Zazwyczaj,produkty z gór Golan są inteligentne.
Czy tym razem teź. 8)
tire
Dodano
24.10.2003 21:17:26
www.antivirus.prv.pl podaje, źe do ściągnięcia jest specjalna wersja ETrust Antivirus 7, tzw. wersja promo, free :)
update – regularnie, ciekawostką jest moźliwość wybrania jednego z dwóch mechanizmów skanujących: vet albo inoculateIT
na w/w stronie jest teź link do download

sprawdziłem na winxp – działa
wirus
Dodano
24.10.2003 20:52:41
MacAfee
http://www.networkassociates.com/us/downloads/evals/#McAfee
Moźna ściagnąć z tej strony wersję trialową MacAfee Virus Scan Enterprise 7 po wypełnieniu formularza. Wersja jest 90–dniowa.
O update pisał juź Tire ;)
wirus
Dodano
17.10.2003 23:26:56
wirus:
RAV antivirus – trial 30 dni, jest aktualizacja :)


Norton 2004 – trial chyba 15 dni, update trochę dziwny – poprzez Live Update czekałem cały tydzień na pobranie nowej bazy wirusów (nie aktualizowali jej, sprawdzałem na stronie symanteca), i tak to chyba się odbywa, chociaź prosiłbym o wypowiedź jakiegoś bardziej doświadczonego wyjadacza :)


NAV 2004 ma zawierać bazy spyware,wirów i troi.Update jest 1 x na tydzień,gdyź Symantec wierzy w moc heurystyki swego programu.Życie pokazuje co innego,a darmowe programy typu Avast,AVG,BitDefender,Anti Vir PE 6 uaktualniane są co 2/3 dni.
Tak samo dziwnie postępują McAfee,PC–cillin....
Testowany NAV 2004 updatował się u mnie po okresie 13 dni.
Nic szczególnego w nim nie znalazłem.Bardziej odpowiada mi McAfee VS v.7 Pro lub Trend Micro Internet Security 2003.


Pozdrawiam :D
tire
Dodano
20.09.2003 11:46:17
RAV antivirus – trial 30 dni, jest aktualizacja :)

Norton 2004 – trial chyba 15 dni, update trochę dziwny – poprzez Live Update czekałem cały tydzień na pobranie nowej bazy wirusów (nie aktualizowali jej, sprawdzałem na stronie symanteca), i tak to chyba się odbywa, chociaź prosiłbym o wypowiedź jakiegoś bardziej doświadczonego wyjadacza :)
wirus
Dodano
17.09.2003 18:25:52
F–Prot Antivirus – cytat ze strony producenta "The trial version of F–Prot Antvirus for Windows is valid for 30–days and comes WITHOUT an Updater component." chyba wszystko wyjaśnia,
link:http://www.f–prot.com/products/home_use/win/

uzupełnienie:
producent oferuje wersję f–prot pod dosa z regularnymi update'ami, szczegóły moźna znaleźć na www.antivirus.prv.pl , tam jest opis i link do download
wirus
Dodano
11.09.2003 22:28:51
1/BitDefender v.7 Home Edition – www.bitdefender.com = sympatyczny antywir,ascetyczny interfejs,darmowy,uaktualnienia są,
2/BitDefender v.7 Professional – j.w.,płatny,uaktualniający się automatycznie;
3/AVG v.6 www.grisoft.com = prosty czeski antywirus,z rysunkowym intrfejsem,updatujacy się na źądanie,
4/NOD32 – www.nod32.pl = shareware,demo bez updatu
5/PC–cillin 2003 – demo bez updatu,
tire
Dodano
06.09.2003 17:45:11
wirus
Dodano:
06.09.2003 17:35:05
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1