Serwer Na Xp He?

Od dawna marzy mi się własny serwer www, ftp, pop3, smtp na potrzeby swoje, znajomych, może kogoś jeszcze. Jednak moja wiedza linuksowa jest "podstawowa", i nie mam ochoty narazie się go uczyć, wolałbym się skupić na pisaniu stron, cpp i zarządzaniu programami serwerowymi, a nie tracić czasu na razie na osa. Stąd moje pytania: 1 Bezpieczeństwo - czy xp da radę? Uchodzi za system mało bezpieczny ALE jeśli będzie sp3, wszystkie aktualizacje, kaspersky, niesystemowy firewall (polećcie coś), pozamykane porty windows worms doors cleanerem, powyłączane zbędne usługi, żadnego zbędnego oprogramowania, tylko apache, php, mysql, coś do poczty i ftp, to czy rzeczywiście da radę tak łatwo go zdobyć? Wydaję mi się, że całe robactwo żeruje najczęściej na wielu nieaktualnych aplikacjach, dziurawych portach i bezmyślności. 2 Programy serwerowe wspomniane powyżej będą dobrze działać na koncie z ograniczeniami? Jakieś rady apropo instalacji? 3 Program do poczty i ftp pod ms? 4 Jak zrobić pod windows taki numer, żeby przedstawiał się jako inny system operacyjny? Jak by kto pytał szukałem Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Przemek91z
Dodano:
21.09.2009 17:09:59
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0