SB Live (ten stary) i trzaski

Cześć!
W win98ME wszystko z muzyczną było ok. Po zainstalowaniu XP, pojawiły się trzaski (dwa źrudła dzwięku, jedno cichnie(np. dzwięk z GG) i słychać "pierdnięcie"). Zmieniłem na nowe sterowniki(te z niebieskim mikserem). Trzaski nie ustąpiły, za to dzwięk z AverMedia98 jest przesterowany. Dopiero jak ustawie, źe nagrywane źrudło dzwięku to np. mikrofon (inne niź liniowe do którego jest podpięta karta AM98) jest ok. Co jest? W ten sposób nie mam regulacji basu,wysokich, o pogłosach teź moge zapomnieć.

Powiedzcie czy poptostu mam tak starą i zje**** karte, źe Mikrosoft i Creative o mnie zapomnieli? Moźe jest jakaś na to rada? Jak wymienie SBLive na nowszy model (mam jeden z pierwszych), opisane objawy ustąpią?

Odpowiedzi: 13

W razie co tutaj jest link :lol:

http://pl.europe.creative.com/support/drivers/product.asp?bypass=1&category=2&os=10&driverlang=&prod=138&drivertype=1

Sorki ze z opoznieniem ale niestety praca zawodowa mnie pochlania :twisted:
rosomak
Dodano
12.03.2003 12:23:34
poki co to nie moge wejsc na ta strone

UPDATE

dzieki SLAY3R juz sciagam
The_judge
Dodano
11.03.2003 23:13:29
The_judge wskocz tutaj znajdziesz tam cały drive pack 23MB i patch 6MB
SLAY3R
Dodano
11.03.2003 22:41:31
The_judge wskocz tutaj znajdziesz tam cały drive pack 23MB i patch 6MB
SLAY3R
Dodano
11.03.2003 22:41:31
The_judge wskocz tutaj znajdziesz tam cały drive pack 23MB i patch 6MB
SLAY3R
Dodano
11.03.2003 22:41:31
rosomak : moglbys zapodac dokladnego linka do tych poprawek, bo jakis dzisiaj jestem nie do zycia i nie moge znalezc (na www.creative.pl) :oops:
The_judge
Dodano
11.03.2003 21:22:36
Na stronie creative są nowe stery do sblive :D mam nadzieje ze eliminuja one te nieczystosci dzwiekowe slyszalne przy przelaczaniu na movie mode. – plik zajmuje ok. 50 MB (Piszą źe wszystkie problemy związane z win XP zostały rozwiązane)
rosomak
Dodano
11.03.2003 09:19:02
Mialem podobne problemy. oto jak je rozwiazalem:

1. Zaladowac w biosie ustawienia podstawowe (safe/default)

2. odpalic XP na takich ustawieniach i sprawdzic czy Live! nadal trzeszczy.

3. jesli OK. to probowac wlaczyc po kolei opcje w biosie poprzednie, z tym ze uwazajac na opcje dotyczace PCI.

4. Przynajmniej u mnie pomoglo w 100%. widocznie XP inaczej przydziela przerwania dla urzadzen PCI – w moim przypadku zmiana jednego ustawienia w biosie pomogla i LIVE! chodzi jak marzenie (Byla to opcja odnosnie opoznien x32) – nie pamietam dokladnie – jesli ktos chce to zajrze do biosu po szczegoly.

cb11@wp.pl
cb11
Dodano
11.09.2002 00:30:00
jezeli macie plyty oparte na chipsetach VIA to byc moze jest to spowodowane byc moze tym ze te karty moga wykorzystywac w pelni przepustowosc magistrali PCI (max przepustowosc 130MB/s). Lecz te chipsety maja ta wade ze nie wykorzystuja jej pelnej mocy:
maja problemy z obsluga urzadzen PCI. Generuja one zbyt krotkich pakietow danych, co powoduje niepotrzebne stray i przestroje. W efekcie max . trnsfery spadaja ponizej 100MB/s. Strona http://www.networking.tzo.com/net/software/ zamieszcza nieoficjalny patch , ktory eliminuje zbyt czeste przerwy w transmisji danych



:arrow: Częsc wiadomosci zaczerpnalem z magazynu CHIP 5/2002 str 166
B3T0N
Dodano
26.08.2002 17:54:15
:shock:
Sluchajcie mam s live 1024 zarzucilem niebieskiego miksera (Wypas rzecz) owszem mialem te j.... trzaski ale kwestia poustawiania wszystkiego w mikserze + w winxp i pierdzenia nae ma dziwiek ponadto wydje sie mi byc lepszym mocniejszym czystszym niz w zeszlych systemach czytac 98 i me.
Dodajac nie zauwazyliscie ze wogole w winxp dzwiek jest ostro wzmocniony?
pozdrawiam
Wronio
Dodano
26.08.2002 17:03:56
No więc tak. Mam właśnie Live5.1. Poznikały problemy z mikserem i przesterowaniem. Jednak trzaski zostały. Juź mnie to powoli denerwuje. Trzaski znikają gdy ustawie "Przyspieszenie sprzętowe" dwie kreski niźej. Nie poto mam jednak taką karte źeby uciekać się do takich rzeczy.

Moźe problem jest gdzieś indziej. Moźe to płyta główna, no tylko dlaczego pod ME czy 98SE wszystko jest cacy? Moźe mam zjeb*** wersje XP lub brakuje mi jakieś łaty w systemie.

Piszcie coś ludzie, bo ja juź nie wiem co mam robić :?
Emo
Dodano
22.08.2002 19:28:18
Teraz doszedł mi jeszcze jeden. Jak zrobie głośność powyrzej 50% (80% to juź wyraźnie) słychać przesterowanie, z przodu jak i z tyłu. Mimo źe wzmacniacz jest ściszony, a tego nie było.

Rozwiązanie widze jedno – dwa systemy. Ale to jest niewygodne. No chyba, źe na 1024 czy innym Playerze tego nie ma. W sumie wymiana nie jest kosztowna, tylko czy pomoźe??
Emo
Dodano
20.08.2002 01:50:05
Ten sam problem mam. Moze ktos juz znalazl rozwiazanie ??
Mr_pepe
Dodano
20.08.2002 01:12:17
Emo
Dodano:
15.08.2002 15:56:00
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1