Samsung SyncMaster T220 Problem z rozdzielczością...

Jak w temacie. Maxymalna rozdzielczość wykrywana przez system to 1280x1024 a powinna być 1650x1050 (jakoś tak). System Windows vista, specyfikacja sprzętowa w stopce. Na innym komputerze z systemem winxp było to samo. Połączenie przez kabel DVI (przez suba nie pomaga).

Odpowiedzi: 7

Witam nie muszę od nikogo pożyczać, ponieważ na dole mam swój stary komputer z kartą msi 7900GTX pod którą monitor również nie obsługuje tej natywnej rozdzielczości. Wymusiłem rozdzielczość w panelu nvidia ręcznie ale 1680x10[b]49[/b]. Komputer nie chce przyjąć tej natywnej a inne działają bez problemu. Ta najbardziej odpowiada stanowi rzeczywistemu jednak nie jest to to, co powinno być.
furek
Dodano
15.05.2009 13:59:55
To może spróbuj pożyczyć od kogoś inna kartę graficzną i przetestuj taki układ: Usuń swoje sterowniki, wyjmij kartę, wstaw drugą, zainstaluj sterowniki od tej drugiej i zobacz, jak to pójdzie. Jak pójdzie, to już będziesz wiedział, gdzie masz problem.
XanTyp
Dodano
15.05.2009 13:10:44
tak. nic nie pomaga. Problem tkwi z tego co mi się wydaje w karta graficzna - monitor a dokladniej monitor - sterownik karty. Czy są jakieś alternatywne sterowniki do mojej karty? (nie sygnowane z nvidia panel itp) edit: witam jeżeli ustawie wymuszaną rozdzielczość np 1680x10[b]49[/b] (badz 10[b]51[/b]) czyli zmniejsze o jeden piksel w pionie bądź poziomie to rozdzielczość jest obsługiwana. Jednak czy z monitorem nic się nie stanie ? Jednak natywną ma 1680x1050 której komputer nie chce przyjąć (bardzo dziwna sprawa...)
furek
Dodano
14.05.2009 21:50:47
A próbowałeś podmienić kabelek?
XanTyp
Dodano
14.05.2009 15:57:42
W samsungu powiedzieli ze problem jest po stronie komputera a nie ich sprzetu i nie sa w stanie mi pomoc (pomoc techniczna:)) Monitor nie jest uszkodzony bo juz czytalem pare postow o problemach z nim ale ludzie jakos sobie radzili. Problem wystepuje na drodze t220 --> GeForce. Podczas instalacji nie mialem żadnej informacji co w cytacie 1. Pod D-Sub czy DVI monitor zachowuje sie tak samo. stary byl podlaczony poprzez dvi jak i d-sub i chodzi na dwóch systemach jak i komputerach prawidłowo..
furek
Dodano
14.05.2009 15:05:53
J.w. - sprawdź sterowniki. Dla odmiany mam LG 22" i po odświeżeniu sterowników - rozdzielczość 1680x1050 sama wskoczyła na listę pod suwakiem.
XanTyp
Dodano
13.05.2009 00:56:53
1.Sprobuj uzyc programu typu: Powerstrip 2.Na gorze monitor SM T220, na dole SM 226cw ->>> zdecyduj sie ktory... 3.Na pewno masz 64 bitowe sterowniki do grafiki ? Roznie to bywa...
Lamer
Dodano
13.05.2009 00:51:54
  • furek 13.05.2009 15:29:12

    [quote=Lamer]1.Sprobuj uzyc programu typu: Powerstrip 2.Na gorze monitor SM T220, na dole SM 226cw ->>> zdecyduj sie ktory... 3.Na pewno masz 64 bitowe sterowniki do grafiki ? Roznie to bywa... [/quote] 2. SM t220 (na dole jest stary, który chodził). 3. Sformatowałem dysk, wrzuciłem 32bitową.. dalej to samo.. co do 1. zaraz sprawdzę... edit: nie moge ustawić rozdzielczosci. program chce resetować komputer by sprawdzić, czy sterownik grafiki sie na to zgodzi po czym żadanej rozdzielczosci nie mam do wyboru (po restarcie jak i bez)

  • Lamer 13.05.2009 20:55:26

    [quote=furek]3. Sformatowałem dysk, wrzuciłem 32bitową.. dalej to samo...[/quote] Viste mam nadzieje :-) 1.Czyli blad monitora [uszkodzony ???] skoro zmiana systemow nie pomogla i masz wlasciwe sterowniki.. 2.Grafika ma HDCP: CYTAT: "Proces uwierzytelniania uniemożliwia nielicencjonowanym urządzeniom otrzymywania treści wysokiej rozdzielczości".. Czyli co ? Producent zablokowal ci monitor, zebys nie kopiowal przesylanych danych :-P o Lol... Jak instalowales monitor to miales cos na ten temat ? 0.o CYTAT: "Procedura unieważniania klucza zapewnia, że urządzenia producentów, którzy łamią postanowienia licencji mogą być stosunkowo łatwo blokowane przed otrzymywaniem treści wysokiej rozdzielczości".. Radze Ci - skontaktuj sie z dzialem technicznym Samsunga i niech Ci wyjasnia czy to nie jest ten problem blokujacy rozdzielczosc.. Pierwszy raz widze takie cos... 3.Jesli masz HDCP wersje 1.0/1.1/1.2 lub 1.3 TO przerzuc sie na kabel z D-Sub -> Poniewaz te wersje nie dzialaja z tym kablem a tym samym (byc moze) ta blokada nie zadziala... 4.Na starym monitorze probowales uzywac D-Sub i Dvi ? Sprobuj i napisz czy na DVI dziala.. 5.Moze w menu monitora -> masz wlaczona blokade regulacji parametrow obrazu ???

furek
Dodano:
12.05.2009 22:34:52
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1