Roznice miedzy wersja PL i ENG

Witam, Chcialbym was zapytac jakie sa roznice miedzy wersja polska, a angielska w Viscie (mam wersje 64-bit). Do tej pory uzywalem angielskiej wersji i teraz kupilem PL, ale martwi mnie, ze polska moze nie miec w ogole [b]softu do rozpoznawania mowy[/b]. Z drugiej strony w Viscie podobno Microsoft rozdzielil kwestie tlumaczen od samego kodu, wiec mam nadzieje, ze programy i sterowniki, ktore dzialaly ok na wersji angielsiej nie beda sie chrzanily na wersji polskiej. Poza tym chcialbym zapytac czy aktualizacje do systemu w wersji polskiej ukazuja sie pozniej niz dla angielskiej, czy tez (z uwagi na fakt rozdzielenia) wszystko jest publikowane w tym samym dniu? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 11

A propos tych ikon. Da sie z tym cos zrobic ? Ta szerokosc mnie do szewskiej pasji doprowadza, ale poki co zadnego sposobu na to nie znalazlem.
radm
Dodano
30.08.2007 22:54:03
  • SDR 01.09.2007 11:36:06

    [quote=radm]A propos tych ikon. Da sie z tym cos zrobic ? Ta szerokosc mnie do szewskiej pasji doprowadza, ale poki co zadnego sposobu na to nie znalazlem.[/quote] [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics] "IconSpacing"="-1200" "IconVerticalSpacing"="-1200"

Jasne spartakusie - od tego tutaj jestem. Otóż z tym rozpoznawaniem mowy w Viście polskiej jest tak, że o ile mnie pamięć nie myli to w Windows\system32 znajduje się aplikacja odpowiedzialna za rozpoznawanie mowy. Tak jak miało to miejsce z narratorem w polskim XP. Niestety w tej chwili nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak brzmi nazwa tego programu.
ChrisGud
Dodano
29.08.2007 21:11:57
ChrisGud mógłbyś mi odpisać?
spartakus
Dodano
29.08.2007 15:40:57
Dzisiaj zainstalowala sie paczka 4 update'ow i juz wszystko jest ok... poza faktem, ze NIE MOGE WYLACZYC PASKA JEZYKA. Update: pasek jezyka udalo sie wywalic poprzez [i]Pasek Jezyka > Prawy przycisk > Ukryty[/i]. Dzieki temu wszystko wrocilo do normy. [b]Uwaga[/b] Niestety miedzy wersja polska a angielska nie dziala transfer plikow i ustawien (szczegolnie boli mnie to w przypadku ustawien Office'a).
Hikari
Dodano
28.08.2007 23:18:41
Hikari - pomniejsz te screeny, a następnym razem skorzystaj z hostingu obrazów...Przy takiej ilości włqadowanych do traya programów nie dziwię się, że nie wraca :) Spróbuj wyładować jak najwięcej i wtedy zobacz.
ChrisGud
Dodano
28.08.2007 22:48:44
[b]1. Pasek Windows Media Player'a[/b] [img]http://lukaszocho.w.interia.pl/Vista%20-%20pasek/Przechwytywanie1.jpg[/img] [img]http://lukaszocho.w.interia.pl/Vista%20-%20pasek/Przechwytywanie2.jpg[/img] [img]http://lukaszocho.w.interia.pl/Vista%20-%20pasek/Przechwytywanie3.jpg[/img] [b]Dodatkowo zauwazylem, ze nie moge wylaczyc paska jezyka - ciagle wraca[/b] Config: 1. Opteron 144 2. DFI Lanparty nf4 Ultra-D 3. G.Skill F1 2Gb 4. GForce 6600
Hikari
Dodano
28.08.2007 22:00:00
Kliknij PPM na pasku zadań i go odblokuj. Sprawdź czy przypadkiem nie masz źle poustawianych pasków narzędzi. A jak nie pomoże to zrób screena wrzuć na jakiś serwer hostingowy i zapodaj linka, bo nie wiem do końca o co chodzi. Ja takiego problemu jeszcze nie spotkałem, ale postaram się coś zaradzić. [right]Pozdrawiam, Krzysiek Gudowski[/right] EDIT: Sprawdziłem, u mnie wraca normalnie na swoje miejsce. :/ Proszę o podanie specyfikacji sprzętowej Twojego komputera: chodzi głównie o procesor, pamięć, grafikę (podaj ile ma pamięci). EDIT2: Wpadłem na pomysł: wyładuj z pamięci najwięcej różnych aplikacji. Ile tylko dasz radę, chodzi o jakieś komunikatory etc. Wtedy spróbuj czy nadal Windows Media Player nie wraca.
ChrisGud
Dodano
28.08.2007 12:55:29
To co mnie wkurza na dzien dobry to to, ze pasek Media Playera, po rozwieniciu ikon z paska zadan przesuwa sie mniej wiecej na srodek (mam sporo rzeczy dzialajacych w tle) i potem [b]nie chce wracac na skrajnie prawa strone[/b]. Znacie jakies rozwiazanie do tego?
Hikari
Dodano
28.08.2007 01:01:46
Tak, na to wychodzi. Ja też miałem problem z przyzwyczajeniem się do polskiego Windowsa, jakoś angielski wydaje mi się bardziej naturalny. [right]Pozdrawiam, Krzysiek Gudowski[/right]
ChrisGud
Dodano
26.08.2007 12:40:14
Serdecznie dziekuje za pomoc. Wychodzi na to, ze Vista PL to jet ta sama Vista co ENG tylko, ze z polskim pakietem jezykowym? Jesli tak to dobrze, mam nadzieje, ze sie przyzwyczaje do polskich nazw (do polskiego office'a nie moge sie przyzwyczaic juz od lat).
Hikari
Dodano
26.08.2007 00:30:24
Jeśli chodzi o rozpoznawanie mowy w Viście PL to tylko po angielsku. Teoretycznie nie ma różnic w systemie PL a ENG, więc wszystko będzie chodzić jak pod zachodnią wersją. Co rzuca się w oczy: Menu Start w polskiej Viście jest znacznie szersze co na poczatku razi w oczy, a z resztą można to zmienić. Ja np. się przyzwyczaiłem. Tak samo jest z odległościami pomiędzy ikonami w Viście PL - są znacznie większe niż w angielskiej - do tego również się przyzwyczaiłem i te "normalne" wydają mi się dziwne. Co do aktualizacji to ukazują się na równi z innymi wersjami językowymi. W skrajnych przypadkach może to być jeden / dwa dni różnicy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem. [right] Pozdrawiam, Krzysiek Gudowski[/right]
ChrisGud
Dodano
25.08.2007 22:30:19
  • spartakus 28.08.2007 16:14:16

    [quote=ChrisGud]Jeśli chodzi o rozpoznawanie mowy w Viście PL to tylko po angielsku.[/quote] Doprawdy? Mi w ogóle nie działa w HPremium PL, a od biedy chętnie bym pokierował po angielsku. Jak to zrobić?

Hikari
Dodano:
25.08.2007 16:35:07
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1