rozdzielczość ekranu windows a rozdzielczość gry

Cześć W pulpicie windows mam ust. roz. 1280x800. Wlaczam daną grę w rozdzielczości 800x600, lecz wtedy ona uruchamia się w oknie (tzn. nie w oknie lecz jest ekran grz nie zajmuje calego ekranu laptopa, tylko jest znacznie mniejszy) Ale kiedy w tej grze ustawie 1280x800 w trybie wyświetlania "widescreen" mam wtedy grę w full screen. Problem ten występuje, od czasu zaintalowania najnowszego sterownika do tej karty graf. Mam kartę grafiki Intel 945 express family w laptopie fujitsu siemens pi1505. Podczas uruchamiania pewnej gry w trybie openGL, system powiadomił mnie, że moja karta graficzna openGL nie obsługuje. Ściągnąłem najnowszy sterownik do tej karty i teraz gra działa w trybie openGL, lecz jest uruchamiana w oknie zamiast w full screen. Zauważyłem, że mogę grać w pełnym ekranie jeśli zmienię rozdzielczość w grze na taką samą jaką mam ustawioną rozdzielczość pulpitu w windows vista, czyli jak ustawię w grze 1280x800 to wtedy mam w grze full screen. Wychodzi na to, że aby grać w full screen muszę mieć w grze ustawioną identyczną rodziałkę jak w pulpicie windows. Dziwne to jest, poza tym tak się stało po instalacji nowego sterownika, wcześniej tak nie miałem.

Odpowiedzi: 0

R_Gilu
Dodano:
02.11.2007 19:48:28
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0