Router w oknie "sieć" - "Połączenie nie powiodło się!"

Mam internet z kablówki podłączony do routera - z nim kablem połączyłem komputer stacjonarny, a ja (moim laptopem) łączę się z routerem bezprzewodowo. W oknie "Sieć" widzę tylko siebie oraz router (Linksys WRT110). Kiedy klikam dwukrotnie na ikonę routera pokazuje się okienko łączenia, a po chwili dostaję komunikat "Połączenie nie powiodło się!". Po pierwsze: Dlaczego tak jest i jak to naprawić? Po drugie: Co zrobić, żebym mógł zobaczyć w oknie "Sieć" mój komputer stacjonarny? Komputer pojawia się na mapie sieci, ale nie w oknie "Sieć". [url=http://img6.imageshack.us/img6/8982/mapanvu.jpg]Mapa sieci[/url] Mój laptop: Windows Vista Home Premium SP2 Stacjonarny: Windows XP Home SP3

Odpowiedzi: 7

Rozumiem fakt, że kiedy dodaję coś nowego i nie zadziała, to tak to mogę odblokować. Recz w tym, że nie mam takich problemów. Z niczym, co wiąże się z wyjście "na świat". Natomiast nie mam dostępu do LAN-u i tylko do niego. Czy LAN, jako taka - ma w ogóle jakiś przypisany numer portu? I dlaczego, mając wszystkie trzy kompy z identycznymi ustawieniami - ten jeden jest odcięty od domowej sieci?
XanTyp
Dodano
28.05.2010 17:20:10
  • qwersta 28.05.2010 17:35:30

    [quote=XanTyp]Rozumiem fakt, że kiedy dodaję coś nowego i nie zadziała, to tak to mogę odblokować. Recz w tym, że nie mam takich problemów. Z niczym, co wiąże się z wyjście "na świat". Natomiast nie mam dostępu do LAN-u i tylko do niego. Czy LAN, jako taka - ma w ogóle jakiś przypisany numer portu? I dlaczego, mając wszystkie trzy kompy z identycznymi ustawieniami - ten jeden jest odcięty od domowej sieci?[/quote] A jaki masz system na tym komputerze? Grupa robocza jest taka sama? No i zerknij na ten link, co podałem (ten ze strony Microsoft), chyba dla Visty są inne porty do przekierowania, niż dla XP.

Czyli nie powinienem mieć tam nic. Zero ruchu na łączu. Ani internetu, ani poczty, ani Ani? :] Skoro wszystko niby jest zablokowane? A wszystko powyższe mam. Z wyjątkiem dostępu do LAN. Możesz to wytłumaczyć szerzej niż w jednym zdaniu?
XanTyp
Dodano
28.05.2010 12:48:25
  • qwersta 28.05.2010 14:19:04

    Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wiem, że każdy program (korzystający z internetu) korzysta z odpowiednich dla siebie portów. Przykładowo dla stron www to 80, gadu-gadu też z jakichś korzysta, programy do torrentów, eMule też. Jeśli jakiś program korzystający z internetu Ci działa to ok, ale jeśli nie, to możliwe, że masz zablokowany port, z którego korzysta ten program. Na przykład: Oto streaming Radia Kampus (warszawskie radio): [url=http://193.0.98.66:8002/listen.pls]http://193.0.98.66:8002/listen.pls[/url] Jak widzisz port to 8002. Jeśli wkleisz ten link do przeglądarki, uruchomi ci się program do odtwarzania muzyki (np. Winamp). Czy słyszysz radio? Jeśli nie, to pewnie dlatego, że masz zablokowany w routerze port 8002. Musisz go odblokować(=przekierować). W opcji 'port forwarding' wpisz 8002 w pole 'external port' i 'internal port', wybierz protokół UDP (z niego korzystają radia internetowe) i wpisz swój adres ip. Zaznacz 'enabled' i zapisz ustawienia. Ta instrukcja odnosi się do routerów Linksys, ale na inncyh wyglada to pewnie podobnie.

Ale co mam tu odblokować, skoro nie widzę, aby [u]cokolwiek było zablokowane[/u]?
XanTyp
Dodano
28.05.2010 00:05:21
  • qwersta 28.05.2010 03:18:51

    [quote=XanTyp]Ale co mam tu odblokować, skoro nie widzę, aby [u]cokolwiek było zablokowane[/u]?[/quote] Zablokowane (nie przekierowywane) jest wszystko, czego nie odblokujesz (ustawisz przekierowanie=forwarding).

Access Restrictions -> Internet Access Policy Żadna aplikacja ani port nie są zablokowane. To samo w Applications & Gaming -> Port Range Forwarding lista wieje pustką. Zero blokad. DMZ wyłączone i również bez zmian.
XanTyp
Dodano
27.05.2010 14:22:34
  • qwersta 27.05.2010 18:33:55

    [quote=XanTyp]Access Restrictions -> Internet Access Policy Żadna aplikacja ani port nie są zablokowane. To samo w Applications & Gaming -> Port Range Forwarding lista wieje pustką. Zero blokad. DMZ wyłączone i również bez zmian.[/quote] ... W tych opcjach [u]odblokowujesz[/u] porty (na Linksysach).

Oj, to chyba jednak nie to. Odłączyłem kiedyś raz router od sieci i wyłączyłem firewalle i nic to nie dało. Blokady portów u siebie nie zakładałem więc nic nie mam poblokowane.
XanTyp
Dodano
27.05.2010 02:17:25
  • qwersta 27.05.2010 12:39:03

    [quote=XanTyp]Oj, to chyba jednak nie to. Odłączyłem kiedyś raz router od sieci i wyłączyłem firewalle i nic to nie dało. Blokady portów u siebie nie zakładałem więc nic nie mam poblokowane.[/quote] No właśnie jeśli masz router, to chyba musisz je odblokować, ja tak miałem.

Problem już rozwiązałem, chociaż robiłem tyle rzeczy, że nie wiem, co było właściwym rozwiązaniem :) Chyba jednak połączenie firewalla i ustawień routera. Kiedy wyłączyłem firewalla (u mnie to Zone Alarm) i otworzyłem odpowiednie porty w ustawieniach routera komputery zaczęły się widzieć. Oczywiście ustawiłem grupę roboczą itp. Potrzebne informacje i porty znalazłem tutaj: http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/bb727037%28en-us%29.aspx#EBAA Piszę na wypadek, gdyby ktoś też miał kiedyś taki problem.
qwersta
Dodano
26.05.2010 19:49:13
Mam tak samo na laptopie taty, przy czym zjawisko to pojawiło się pod formacie u mnie (desktop) i u mamy (laptop), jakkolwiek, wszyscy bazujemy na XP Home. Też się zastanawiałem, czemu tak jest, czemu widzę tam w otoczeniu sieciowym tylko link do wejścia do routera i nikogo więcej, trochę szukałem, ale bez rozsądnego rezultatu. W sumie wystarcza mi połączenie z laptopem mamy więc problem zignorowaliśmy, ale fakt pozostaje faktem.
XanTyp
Dodano
23.05.2010 02:22:12
  • XanTyp 29.05.2010 12:06:50

    [quote=XanTyp]wszyscy bazujemy na XP Home.[/quote]Pisałem, jak widać. Mój błąd, że ciągniemy ten wątek w innym dziale. Ale nie mam uprawnień do rozdzielania wątków :] [b]edit//[/b] Nazwy grup roboczych są te same.

qwersta
Dodano:
22.05.2010 21:51:52
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1