Router nie trzyma ustawień

Witam, mam problem z routerem Netgear. Nie trzyma ustawień po odłączeniu go z sieci. Nie za każdym razem ale po kilku takich odłączeniach prędzej czy później sie przestawia. Zawsze włączam najpierw zasilanie, odczekuje kilka minut i włączam komputer. Czasem włącza sie bez problemów czasem nie potrafi ściągnąć IP i nie działa. Po restarcie pamięci routera i ustawienia go na nowo działa spowrotem ale do czasu. Co może być przyczyną utraty ustawień? W sieci mam router, komputer stacjonarny i laptopa. IP zewnętrzne.

Odpowiedzi: 2

Wgrałem now firmware ale to nie pomogło. Nie wspomniałem jeszcze o jednej sytuacji. Czasem zdaża się że n alaptopie normalnie działa internet a na stacjonarnym w tym czasie nie działa większość stron. Np. pingując wp.pl dostaje sygnał zwrotny jednak przez przeglądarkę nie mogę wejść. Jak włoże kabel bezpośrednio do kompa omijając router wszystko wraca do normy. Niektóre strony działają poprawnie. Może to pomoże więc powiem jakie jest ustawienie tego routera. Sieć blokowała mi MAC adresy inne niż ten który im podałem. Zmiana MAC' w ustawieniach routera nie pomagała więc zadzwoniłem do nich. Dodali mi MAC'a routera do listy. Ponieważ mam zewnętrzne IP z założenia moge używać jednocześnie tylko jednego MAC'a. Zostawiając orginalny MAC routera internetu dalej nie było. Dopiero gdy w ustawieniach zmieniłem MAC routera na MAC komputera stacjonarnego internet działa. Czy to co sie dzieje czyli nie pobieranie IP przez router może byc przyczyną zlego ustawienia routera?
alltan
Dodano
29.02.2008 08:20:10
Sprawdź, czy producent nie wypuścił nowego firmware do Twojego modelu.
wojtt
Dodano
27.02.2008 19:41:05
alltan
Dodano:
27.02.2008 12:12:45
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1