router 100Mb/s, dwa PC-ty, każdy po dwie karty 1Gb/s - jak połączyć?

witajcie! szukałem odpowiedzi na forum, ale nie znalazłem, może słabo szukałem? tak czy inaczej pomóżcie. proszę! mam router WiFi, LAN 100Mb/s. obsługuje on dwa PC po kablu i laptop bezprzewodowo. PC mają WiFi, ale wyłączone (opcja WYŁĄCZ w Połączeniach sieciowych). PC mają po dwie karty sieciowe 1Gb/s. są podpięte do routera (karty nr 1) i ze sobą bezpośrednio (karty nr 2). PC nr 1 XP PRO. PC nr 2 XP HOME przez router leci 100Mb/s, a bezpośrednio 1Gb/s. problem w tym, że nie mam wpływu na to, którędy te dwa PC się widzą. nie zależy to od kolejności ich włączania ani od pogody :). czasem sygnał jest przez router a czasem przez te dwie karty spięte razem. różnica w szybkości przesyłu danych oczywiście baaardzo odczuwalna. ponieważ udostępniam bardzo duże ilości danych z jednego PC na drugiego, bardzo ważne jest, żeby te dwa PC łączyły się bezpośrednio. router rozdziela dostęp do internetu (neostrada). jak to zrobić, żeby te dwa PC ZAWSZE łączyły się przez karty spięte bezpośrednio? dzięki... jeśli ktoś mi podpowie!

Odpowiedzi: 1

Najlepiej dla kart sieciowych komputerów, które są podłączone bezpośrednio, stosuj osobną adresację sieci(osobną podsieć). Jezeli będziesz chciał zestawić połączenia bezpośrednie miedzy kompami, to odwołuj się przez ich adresy IP z podsieci, a nie przez nazwy NetBios'owe. W takim wypadku, cały ruch będzie szedł bezpośrednio między nimi, a nie przez router (switch). Jezeli będziesz miał problem z adresacją dla podsieci, to napisz jaka adresacja jest dla podsieci z routerem (łącznie z maską), a ja podam ci przykład podsieci dla połączenia bezpośredniego. Innym rozwiązaniem jest zakup switcha gigabit. W takim wypadku do tego switcha podłączysz router oraz te dwa kompy. Rozwiązanie takie eliminuje również potrzebę posiadania lub włączania dodatkowych (drugich) kart sieciowych w obydwu komputerach - wystarczy połączenie przez jedną kartę. Moim zdaniem rozwiązanie drugie jest lepsze, choć nie znam wszyskich parametrów i potrzeb działania twojej sieci, np. bezpieczeństwo i poufność danych (np. praca w odrębnej podsieci może zagwarantować na poziomie logicznym separację od transmisji odbywającej się poprzez switch w routerze).
PiracyOEM
Dodano
05.09.2008 09:39:47
mycools
Dodano:
12.04.2008 02:31:13
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1