Reuter

Witam. Szukam dobrego Reutera. Sprawa wygląda tak: łącze internetowe mam poprzez sieć radiową. W domu mam antenę i AP. Teraz zamierzam pod AP podłączyć reuter WI-FI i puścić sobie sieć po domu bezprzewodowo. Pojawiły sie laptopy a bieganie z kablami to trochę nie ten tego. Mieszkam w domku więć musiałbym mieć dobry zsięg również na podwórku. Szukałem, szperałem i za dużo tego jest by się ot tak zdecydować. Przy niektórych reuterach opinie uzytkowników sugerują, że dany sprzęt dobrze się spisuje ale w mieszkaniach blokowych. Czekam na sugestie odnośnie konkretnych modeli, a może ktoś ma takie rozwiązanie jakie ja chciałbym wprowadzić do swojego domu. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

Witam. Polecam router firmy NETGEAR WGR614. W kamienicy w której mieszkam sciany dochodza do 0,5m a necik smigapo domu idealnie. Dostepny w Medi M.... za około 107 zl.
gery3
Dodano
04.07.2008 00:05:20
polecam linksysa ,choć sam mam d-linka dsl-g604t ale po przeróbce firmaware. Bier coś co Qos bo później będziesz żałował. Linksysy są bardzo dobre, do d-linków też nic nie mam ale trochę słabszy zasieg .:-" pozdro
misiek440
Dodano
28.06.2008 10:02:02
Czy na tak wielkim forum sa tylko dwie osoby potrafiące udzielić mi odpowiedzi?
Ganzes
Dodano
22.05.2008 11:13:43
  • XanTyp 30.06.2008 13:56:53

    [quote=Ganzes]Czy na tak wielkim forum sa tylko dwie osoby potrafiące udzielić mi odpowiedzi?[/quote]Chciałbyś, aby 10 innych osób napisała Ci tutaj to samo, bądź podobnie? Po jakie licho? Jak Ci mało danych, zajrzyj do goglarki. Tam będzie tego na hektary... [b]edit//[/b] Btw... mam [color=red]Edimaxa[/color] BR-6204/Wg - wedle info ma mieć skuteczny zasięg do 30 metrów w zabudowie i do 100 metrów na otwartej przestrzeni. Testowałem go ze swoim lapkiem u kumpla, który mieszka w sąsiedniej klatce... więc parę ładnych ścian betonu nas dzieliło. Sygnał szedł aż miło. Oczywiście uwzględnia się też możliwość, że sygnał docierał "z zewnątrz" bloku, ale i tak nie narzekałem.

[quote=Ganzes] ... Szukałem, szperałem i za dużo tego jest by się ot tak zdecydować. Przy niektórych reuterach opinie uzytkowników sugerują, że dany sprzęt dobrze się spisuje ale w mieszkaniach blokowych. ... [/quote] Jeśli przeglądałeś reutery to nie dziwne że nic nie znalazłeś. Myśle, że przynajmniej "coś" można było wyszukać przez proste zapytanie google router o dużym zasięgu Warto jednak pojechać do jakiegoś lepszego sklepu, napewno ci coś polecą, warto spytać o router z możliwością zmiany anteny na wydajniejszą od tej fabrycznej. Istnieje też rozwiązanie repeatera, ale myśle że przy dostępnych antenach nie będzie potrzebne. Dla mnie Linksys wydaje się dużo lepszy od Dlinka. Jeżeli podwórko nie jest zbyt duże [url=http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G/pelny,id,28915/]to[/url] wystarczy. AP można właściwie wyrzucić bo prawie każdy router posiada własny, czy wszystkie twoje PCty wyposażone są w karty wifi?
Small Mike
Dodano
16.05.2008 23:28:44
Ja uzywam DLink, mieszkam w bloku z plyty zelebetonowej wiec sygnal jest skutecznie tłumiony, jednak wychodzac na dwor zasieg mam ok 20m od klatki (+4p w gore), latwa konfiguracja i jesio sie nie schrzanil, koszotwal cos 120zl . Jesli ktos mowi ze w bloku dziala ok to w takim domku gdzie nie ma 10cm scian z 2cm pretami powinno smigac jeszcze lepiej.
SDR
Dodano
16.05.2008 16:10:17
  • Ganzes 16.05.2008 16:24:53

    [quote=SDR]Ja uzywam DLink, mieszkam w bloku z plyty zelebetonowej wiec sygnal jest skutecznie tłumiony, jednak wychodzac na dwor zasieg mam ok 20m od klatki (+4p w gore), latwa konfiguracja i jesio sie nie schrzanil, koszotwal cos 120zl . Jesli ktos mowi ze w bloku dziala ok to w takim domku gdzie nie ma 10cm scian z 2cm pretami powinno smigac jeszcze lepiej.[/quote] Sam nazwa producenta... nic mi nie daje. No w domkach nie ma 10cm ścian... są grubsze. Chodzi mi o to, ze opinie są takie, że w mieszkaniach w miare to ciągnie przy ścianach działowych, ale poza mieszkaniem to lipa. Jest też dużo opini o słabych antenach, etc. A najgorsze, ze właśnie takie modele mają w sklepach w mojej okolicy :/

  • SDR 18.05.2008 10:44:02

    [quote=Ganzes][quote=SDR]Ja uzywam DLink, mieszkam w bloku z plyty zelebetonowej wiec sygnal jest skutecznie tłumiony, jednak wychodzac na dwor zasieg mam ok 20m od klatki (+4p w gore), latwa konfiguracja i jesio sie nie schrzanil, koszotwal cos 120zl . Jesli ktos mowi ze w bloku dziala ok to w takim domku gdzie nie ma 10cm scian z 2cm pretami powinno smigac jeszcze lepiej.[/quote] Sam nazwa producenta... nic mi nie daje. No w domkach nie ma 10cm ścian... są grubsze. Chodzi mi o to, ze opinie są takie, że w mieszkaniach w miare to ciągnie przy ścianach działowych, ale poza mieszkaniem to lipa. Jest też dużo opini o słabych antenach, etc. A najgorsze, ze właśnie takie modele mają w sklepach w mojej okolicy :/ [/quote] Model: DI-524 Co do ścian i tak uważam że te w domkach mają lepszą "przepustowość" sygnału niż te w blokach z lat 80-tych co do zakupu - allegro.pl

Ganzes
Dodano:
16.05.2008 15:44:12
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1