Restartowanie się komputera, brak dostępu do biosu, niebieskie ekrany... Jak temu zaradzić? POMOCY!

Witam! Mam problem z czymś.... nie wiem co to. Komputer włącza się, chodzi parenaście minut, zawiesza się, pojawia się niebieski ekran i restart. Przy restarcie wiecznie są jakieś błędy, brakuje jakiś plików czegoś nie może wczytać. Wyłączam kompa na twardo i czekam ok 3min. Uruchamiam ponownie i jest wszystko ok... oczywiście na kolejne parenaście minut. Dodatkowo, nie idzie wejść w bios ani nie chce mi ruchać z płytki systemowej! Co to jest za choler...!!!!??? Dodatkowo, choć nie wiem czy to też to coś... wchodze na forum i jestem zalogowany, wchodze w zakładkę bezpieczeństwo i już nie jestem zalogowany. Wchodze w programy, jestem zalogowany :O Czy to jakaś inteligentna forma wirusa, czy co?

Odpowiedzi: 3

sugerował bym wgląd do wnętrza, może to zwykły kurz płata takie figle? co do niebieskich ekranów i restartów systemu powód może być podobny, zakurzony radiator kiepsko odprowadza nadmiar ciepła - odkurzanie i kontrola ram-u podczas self-testu, na początek wystarczy.
deezoo68
Dodano
21.11.2008 00:38:30
Nie no, komp się nie wyłącza regularnie co 15min. Nieraz potrafi chodzić nawet godzinę tylko gdy pojawi się niebieski ekran, uruchamia się ponownie i nie może wczytać plików systemu. Muszę go wyłączyć na twardo i odczekać parę minut. Włączam i system się wczytuje.... A dlaczego nie mogę się dostać do biosu, ani nie chce mi ruszyć z płyty systemowej żeby zrobić format?
EuleEule
Dodano
23.10.2008 00:24:41
Z forum CentrumXp.pl jest raczej wszystko w porządku. Może ze stresu otwierając zakładki zalogowałeś się w ostatniej, a próbowałeś coś spisać w pierwszej bez jej uprzedniego odświerzania. Co do komputera, to skoro masz to "piętnaście minut" to wykonaj: 1. Start > Uruchom > msconfig > Przedostania zakładka > odznacz WSZYSTKO 2. Start > Uruchom > taskmgr > Zakładka Procesy > zaznacz wszystkie dziwnobrzmące (np. dfsdjsdfsd.exe) i kliknij po kolei przycisk Zakończ Proces 3. Wyłącz komputer, podczas ponownego uruchamiania wciśnij jednocześnie F5 i F8 i czekaj. 4. Przejdź do trybu awaryjnego. 5. Odinstaluj wszystkie programy, sprawdź CAŁY komputer antywirusem, zainstaluj poprawki (chociaż krytyczne)
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
22.10.2008 20:17:26
EuleEule
Dodano:
20.10.2008 22:36:06
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1