restart systemu

Mam problemy przy włączaniu video na kompie zarówno na stronach,jak też w WMP.. Otóż mój problem się zaczął dziś gdy chciałem wejść na Skype...Przy próbie połączenia na wizji komputer mi zrestartował..W programie Amcap video z kamery mi normalnie szło,a jak chciałem je włączyć w Skype to restart komputera..Potem wszedłem na youtube i przy ładowaniu filmu komputer mi też restartuje,przy ładowaniu filmu z komputera w WMP też mi komputer restartuje...Co dziwne to to że w trybie awaryjnym na youtube jak wszedłem to mi kompa nie wyłączyło..Strony oczywiście mogę normalnie przeglądać i nic się nie dzieje..już nie mam pomysłu...Karty w życiu nie podkręcałem i ogólnie to stało się tak z dnia na dzień... W podglądzie zdarzeń ta informacja jest po każdym restarcie Aplikacja: Kategoria zdarzenia: Brak Identyfikator zdarzenia: 0 Data: 2011-04-30 Godzina: 01:44:53 Użytkownik: Brak Komputer: ARTURCOR-775104 Opis: Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( btwdins ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: Service started. mój system to xpsp3,płyta MSI645 Ultra,pamięc 2,5G,grafika GeForce 7600GS (256MB) Może ma ktoś jakiś pomysł....?

Odpowiedzi: 6

Żółty wielkie dzięki za odpowiedż:):) Twoja pomoc przyniosła efekty:) Użyłem narzędzia debugowania i okazało się że błąd robiły sterowniki od karty graficznej a w zasadzie jeden nv4_disp.dll .Pousuwałem całkowicie wszystkie sterowniki,przeczyściłem,zainstalowałem na nowo najnowsze i wszystko działa jak na razie..Kamerka też nie robi restartów..:)Oczywiście folderu minidump nie miałem..bo było to wyłączone nie wiem czemu..Teraz już jest włączone,nie używałem tego narzędzia wcześniej ale widzę jak bardzo pomocne.Dzięki..temat uważam za zamknięty..
kerry22
Dodano
01.05.2011 08:09:09
Hm ... Nie tworzą Ci sie zrzuty pamięci ? Obejrzyj jak masz ustawione opcje ponownego uruchomienia w przypadku wystapienia błędu typu stop Tu - http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108297 masz troche info o tym gdzie szukać tych opcji oraz opis narzędzia debugowania który może wskaże przyczynę restartu. Ten bład który Ci się stale pojawia jest bez związku z tematem - dotyczy bluetootha (btwdins - wpisz w googla i zobacz) i ... tak naprawdę nie jest żanym błedem - zwróć uwagę że jest tam też "service started". Komuś nie chciało się poprawnie zrobić obsługi zdarzen w usłudze btwdins Ogólnie rzecz ujmując - patrząc na problemy to wygląda mi całość na problemy z kartą graficzną/jej sterownikami albo cos w tym stylu. Zobacz czy aktualizacja sterowników do grafiki nie przyniesie poprawy. Lub przed aktualizacją zobacz czy wyłączenie wspomagania sprzetowego flasha i właczenie filmu na YT spowoduje restart czy tez nie. Akceleracje wyłączysz jakoś tak - [url]http://www.alaskavrtours.com/flash-bug.php[/url]
Żółty
Dodano
01.05.2011 03:32:58
oczywiście próba porównania plików dll z orginalnymi nic nie dała...Jeszcze się zastanawiam czy przypadkiem wina tych restartów nie leży po stronie karty muzycznej.....Bo jak w trybie awaryjnym uruchomię komputer,to wtedy karta muzyczna nie działa (nie ma dżwięku),ale wchodząc na stronę gdzie jest video odtwarzane strumieniowo to komputer się nie restaruje....chodzi normalnie...
kerry22
Dodano
30.04.2011 19:14:11
Płyta systemowa w napęd, klik w menu start -> uruchom -> sfc /scannow System sprawdzi sobie poprawność swoich bibliotek dll z oryginalnymi. W przypadku niezgodności - wymieni je na te z płyty.
XanTyp
Dodano
30.04.2011 09:53:31
oprogramowanie nowe do kamerki nic nie dało....:( Szczególnie że o to już chodzi że restaruje mi kompa przy odtwarzaniu jakiegokolwiek video ..i za każdym razem mam te błędy : Typ zdarzenia: Informacje Źródło zdarzenia: btwdins Kategoria zdarzenia: Brak Identyfikator zdarzenia: 0 Data: 2011-04-30 Godzina: 01:44:53 Użytkownik: Brak Komputer: ARTURCOR-775104 Opis: Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( btwdins ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: Service started. Typ zdarzenia: Informacje Źródło zdarzenia: Service Control Manager Kategoria zdarzenia: Brak Identyfikator zdarzenia: 7036 Data: 2011-04-30 Godzina: 01:45:33 Użytkownik: Brak Komputer: ARTURCOR-775104 Opis: Usługa Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI weszła w stan zatrzymania. Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej. Szczególnie ten pierwszy jest stale...
kerry22
Dodano
30.04.2011 04:02:46
Reinstalacja oprogramowania od kamery np.
XanTyp
Dodano
26.04.2011 12:23:53
kerry22
Dodano:
26.04.2011 04:09:25
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1