Restart przy uruchamianiu

Otoz mam zainstalowanego Windowsa 2003 i XP na dwoch roznych partycjach. 2003 chodzil dobrze do wczoraj, kiedy to zrobilem naprawe XP z plyty. Teraz za kazdym razem jak wybieram z listy systemow windowsa 2003 restartuje sie poprostu komputer. Co robic? :shock:
Z góry dzieki za pomoc

Odpowiedzi: 6

Deja vu – albo tez prawie – zupełnie jakbym ze dwa wątki z "w2k3 forum" i wymianę zdań w nich czytał w kwestii napraw/reinstalacji itp. :wink:
Rebe
Dodano
25.05.2005 19:21:51
cytat
do wczoraj, kiedy to zrobilem naprawe XP z
naprawa to instalka
Zawsze trzeba mieć szacunek dla starszych nawet w stajni Microsoftu.!!
Najpierw instalijemy systemy starsze potem młodsze..
CZyli o szacunku dla starszych trzeba zawsze pmietać..!!
POzdrawiam
Anonymous
Dodano
25.05.2005 18:39:01
Hehe dzieki, ale nie pomogl zaden sposob. Wzialem plytke z windowsem i wzialem naprwe z plyty bez konsoli, to pomoglo. Mimo wszystko wielkie dzieki :D
Slither
Dodano
25.05.2005 15:01:51
Dobra:
Idziemy do oboory, bierzemy z niej krowę na postronek i idziemy z nią nad najbliźszy rów. – Kurna, coś mi się pomieszało :wink:
Ustawiasz w BIOS–ie bootowanie z czytnika CD.
Wkładasz do czytnika płytę instalacyjną w2k3 . Komputer z niej startuje – czasem pojawia isę napis "aby uruchomić .... naciśnij odwolny klawisz" – w tkaim wypadku naleźy w coś na klawiaturze walnąć.
Rozpoczyna isę praca instalatora . Zaraz po początkowej fazie pojawia się pytanie czy chcesz naprawić system przy uzyciu konsoli odzyskiwania i wskazanie klawisza do wciśniecia, jeźlei chcesz tę opcję wybrać – wciskasz ten klawisz – bodaj "R".
Coś się chwilę mieli i pokazuje isę pytanie, która instalację chceszn aprawić – wybierasz tę cyfrę, pod którą pokaźe się w2k3 i po jje wstawieniu – zwykle "1" – walisz w enter. Pojawia się nastepne pytanie – o haśło administrtora – to ma być od tego konta wbudowanego w system. Jeźlei zakładałeś takie haśło to je wpisujesz i ........enter naciskasz. jeźlei hasła nie zakładałeś to od razu enter.
pojawi się wiersz ze sciezką z w2k3 ze znakiem zachęty – migający kursor na końcu ciągu – wpisujesz tam fixmbr – ignorujesz ew. ostrzeźenie na ekranie i nakazujesz wykonanie operacji.
Wpisujesz exit i restartyujesz komputer – wyjmujesz płytę z czytnika i sprawdzasz efekt. Jeźlei nic się nie zmieniło powtarzasz operacje wyzej opisane tylko tym razem wpisujesz fixboot.
Jeźeli dalej nie ma efektu to kolejnym poleceniem bedzie bootcfg – dokładny opis przełączników i ich funkcji moźesz sobie przejrzeć w pomocy XP – są identyczne lub po wpisaniu bootcfg /? juź w konsoli.

I to na tyle by bło z podstawowymi komendami z naprawą rozruchu związanymi.
Rebe
Dodano
25.05.2005 12:57:57
Kurde, tyle ze ja nie umiem naprawiac z konsoli, bo nie wiem nawet co to znaczy :? Jak to zrobic ?? po kolei, od poczatku i jak krowie na rowie :)
Slither
Dodano
25.05.2005 12:26:34
Naprawić w2k3 z konsoli – jakie fixmbr czy fixboot.
Rebe
Dodano
25.05.2005 12:17:48
Slither
Dodano:
25.05.2005 12:16:06
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1