Resetujący sie komputer + problem przy naprawie systemu

Witam, Tydzień temu wyjechałem na wakacje i dla bezpieczeństwa wyłączyłem komputer z gniazdka. Wczoraj wróciłem do domu i włączam komputer i pojawia mi się by wybrać sposób włączenia komputera: *Tryb awaryjny *Tryb awaryjny z obsługą sieci *Tryb awaryjny z wierszem poleceniam *Ostatnia działająca .. * Normalnie włącz.. Gdy wybieram 2 ostatnie propozycje komputer przechodzi do ładownia i reset i tak w kółko... Gdy natomiast wybieram tryby awaryjne pojawia sią czarny ekran i po chwili znowu restart ... Zasilacz - Modecom feel 400 i Quoltec Silentline power q 400 Płyta główna - Gigabyte Ga-g3-1m-s2c Prcesor - Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz (2 CPUs) Ram - 2x 512 = 1 gb Dysk - Samsung hd080hj Grafika - Intel® G33/G31 Express Chipset Family Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158) Znajomy doradził mi bym naprawił system z płyty więc postanowiłem spróbować ale tutaj niestety jest problem... Po załadowaniu sterowniku system zamiast dać się naprawić nie potrafi znaleźć systemu który już jest na dysku i przechodzi na menadżer partycji... Czy ktoś mógłby mi poradzić jak mam obejćtego manadżera by nie formatować dyska a nadpisać pliki systemowo , ponieważ na dysku mam bardzo ważne rzeczy a nie mogę sobie pozwolić na ich utratę...

Odpowiedzi: 5

Poradziłem sobie z dubletami :lol:
Ucho
Dodano
27.08.2010 21:27:20
Fajnie poradziłeś, ale jest malutki problem... napisał jasno, że mu instalka "starego" systemu nie wykrywa. Padły pewnie pliki systemowe i tutaj nie zadziała opcja naprawy :mryellow: W takim przypadku mamy inne rzeczy do wyboru: - odłącz taśmę od HDD i podepnij ją jeszcze raz porządnie - jak to nic nie da to wymień tasiemkę Daj cynk na forumie czy pomogło, jak nie to podumamy dalej.
Ucho
Dodano
27.08.2010 19:01:08
  • Nadadministrator 27.08.2010 20:36:20

    [quote=Ucho]Fajnie poradziłeś, ale jest malutki problem... Padły pewnie pliki systemowe i tutaj nie zadziała opcja naprawy :mryellow: [/quote]yyy niekoniecznie systemu a może sprzętowe (wyjaśni się na końcu) :-) tak to jest po kilku piwach... Zadziała za chwilę :mryellow: 1.Czy dysk jest fizycznie widoczny w Biosie? 2.Czy są jakieś komunikaty dotyczące braku jakiegoś pliku ? 3.Napisz w którym dokładnie momencie jest przeskok do menadżera :-) 4.W Konsoli -> wpisz i enter fixmbr a następnie fixboot 5.(teoria - jeżeli pkt 4 nie działa)W Konsoli -> W linii komend wpisujesz po kolei (po każdym ENTER): cd system32 ren kernel32.dll kernel32.old expand X:\i386\kernel32.dl_ zrestartuj i spróbuj uruchomić. 6.Dlaczego Expert Ucho nie wyjaśnił koledze, że mając dysk z kontrolerem SATA można (bo dysk XP nie widzi - dziwne co) mieć problem z instalacją Xp ? :-) Jak to obejśc ? -> Integracja: a)sterowników Raid dysku (pobierz ze strony producenta LUB z płyty CD ze sterownikami do płyty głównej) z b)płytą (bootowalna oc) Xp programem: [url=http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/nLite.html]nLite[/url] Integracja jest bardzo prosta :-) po prostu zgraj te sterowniki do dysku na pulpit - włącz nlite -> klikaj kolejne opcje aż dojdziesz co chcesz dodać - wybierz sterowniki - jeżeli chcesz mieć standardową instalację to nic więcej nie zmieniaj :-) zapisz jako ISO - wypal i odpal :-) a następnie jak w Mojej poradzie...

  • Ucho 27.08.2010 20:53:00

    [quote=Nadadministrator]tak to jest po kilku piwach... Zadziała za chwilę :mryellow: [/quote] To nie pij tyle :mryellow: [quote=Nadadministrator]6.Dlaczego Expert Ucho nie wyjaśnił koledze, że mając dysk z kontrolerem SATA można (bo dysk XP nie widzi - dziwne co) mieć problem z instalacją Xp ? :-)[/quote] Pewnie nie widział takiej potrzeby ...

  • Nadadministrator 27.08.2010 21:14:03

    [quote=Nadadministrator]6.Dlaczego Expert Ucho nie wyjaśnił koledze, że mając dysk z kontrolerem SATA można (bo dysk XP nie widzi - dziwne co) mieć problem z instalacją Xp ? :-)[/quote] Pewnie nie widział takiej potrzeby ...[/quote] Lub nie znał jej :-P (?) Czekamy na wynik działań kolegi.

  • Nadadministrator 27.08.2010 21:14:48

    [quote=Ucho]6.Dlaczego Expert Ucho nie wyjaśnił koledze, że mając dysk z kontrolerem SATA można (bo dysk XP nie widzi - dziwne co) mieć problem z instalacją Xp ? :-)[/quote] Pewnie nie widział takiej potrzeby ...[/quote] Lub nie znał jej :-p czekamy na wynik działań kolegi.

  • Nadadministrator 27.08.2010 21:16:32

    [quote=Ucho][quote=Nadadministrator]6.Dlaczego Expert Ucho nie wyjaśnił koledze, że mając dysk z kontrolerem SATA można (bo dysk XP nie widzi - dziwne co) mieć problem z instalacją Xp ? :-)[/quote] Pewnie nie widział takiej potrzeby ...[/quote] Albo nie znał jej ;-p czekamy na wynik działań kolegi. EDIT: (w sprawie postów zdublowanych) FUCK tepsa :-) tak właśnie wyglądają posty w sieci wifi o słabym zasięgu i ciągłym odświeżaniu strony :-) lol

1.Włóż płytę instalacyjną 2.Daj opcję Instaluj XP !!! nie naciskaj R !!! lol 3.Potwierdzenie licencji - Naciśnij R :-) Dane nie zostaną skasowane :-) Welcome
Nadadministrator
Dodano
27.08.2010 15:02:00
Nie jest to wina zasilacza lecz błędy w systemie...
jck21
Dodano
27.08.2010 15:01:28
Witaj !! Wydaje mi się że masz problem z zasilaczem :] Też miałem taki problem :] Tylko wystarczyło wymienić zasilacz i już normalnie działało. Ale nie rób nic pochopnie. Nie jestem specem od takich spraw :D
Pimpek
Dodano
27.08.2010 14:56:43
jck21
Dodano:
27.08.2010 14:04:46
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1