Reset z powodu błędu

W ostatnich kilku dniach notebook 2 razy mi się zresetował po wyświetleniu niebieskiego ekranu (Win XP Home) z komunikatem o błędzie niespójności danych bodajże na dysku D, czyli tym gdzie mam tylko dane, nie system. Mam się bać czy wykonać ScanDisk z naprawą błędów?

Odpowiedzi: 2

Skoro jednak udaje ci się uruchomić system - vide: nasza rozmowa, to poguglaj trochę, jak wydłużyć czas wyświetlania się BSOD-a.
XanTyp
Dodano
11.11.2010 00:50:02
[quote=Fenix189]W ostatnich kilku dniach notebook 2 razy mi się zresetował po wyświetleniu niebieskiego ekranu (Win XP Home) z komunikatem o błędzie niespójności danych bodajże na dysku D, czyli tym gdzie mam tylko dane, nie system. Mam się bać czy wykonać ScanDisk z naprawą błędów?[/quote]Bez numeru błędu nic nie zdziałamy. Bać się możesz. Masz prawo :-" Ignorowanie [u]Check[/u]Disk-u na pewno ci nie pomoże #-o Tak na marginesie, system to też pliki. Wbrew pozorom - całkiem ważne.
XanTyp
Dodano
10.11.2010 23:48:40
  • Fenix189 11.11.2010 00:06:41

    [quote=XanTyp][quote=Fenix189]W ostatnich kilku dniach notebook 2 razy mi się zresetował po wyświetleniu niebieskiego ekranu (Win XP Home) z komunikatem o błędzie niespójności danych bodajże na dysku D, czyli tym gdzie mam tylko dane, nie system. Mam się bać czy wykonać ScanDisk z naprawą błędów?[/quote]Bez numeru błędu nic nie zdziałamy. Bać się możesz. Masz prawo :-" Ignorowanie [u]Check[/u]Disk-u na pewno ci nie pomoże #-o Tak na marginesie, system to też pliki. Wbrew pozorom - całkiem ważne.[/quote] Numeru błędu nie wskażę, z prostego powodu. Jestem zapatrzony w coś, robię coś a tu nagle cyk, niebieski ekran, który nawet sekundę nie trwa. Nie da się nic odczytać.

Fenix189
Dodano:
10.11.2010 21:15:22
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1