Reboot podczas ładowna instalacji

Witam

Sciągnąłem windows Vista, nagrałem na płyte i chciałem zainstalować. Gdy mój komputer zaczyna bootwać płyte pojawia się komunikat coś w stylu klick any key to boot cd or dvd. Klikam dowolny klawisz a on resetuje mi kompa. Posiadam sprzęt zgodny z wymaganiami visty. Jest to notebook Asus a8jc. Próbowałem jeszcze zainstalować viste spod windowsa xp. Jak włożyłem płyte pojawiło się okienko z napisem install now. Wybrałem partycje, zaczął instalować, zrestartował kompa, ale potem się cały czas restartował po załadowaniu biosa i tak w koło. Coś nie tak z bootloaderem?? Znalazłem na jakiejś stronie że dopiero w finalnej wersji będzie to działało, to prawda?? Co to za komp na którym jest napisane, że będzie zgodny w windows vista, a nie jest??

Najpierw sciągłem Windows Vista RC1 (v5600-16384) for X86, bo do niego miałem numer od microsoftu. Pomyślałem że może to za stara wersja więc sciągłem Microsoft Windows Vista RC2 Build 5744 32bit, ale dzieje się tak samo.

Parametry kompa asus a8jc:
Intel Core Duo 1,6
1 gb RAM 667mhz
gforce 7300 go

Na pewno nie jest to wina płytki ponieważ na innym kompie zainstalowałem bez problemy. Tylko na tym asusie tak się dzieje.

Odpowiedzi: 1

ROZWIĄZANIE
-----------------------------------------------------------------------
Udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Okazuje się że należało wgrać nowy BIOS. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to niech najpierw sprawdzi wersje swojego biosu.
plesiu32
Dodano
14.12.2006 17:25:32
  • wyrozumialy1 03.01.2007 17:15:46

    ... a ja mam najnowszego BIOSa i cisza :(

plesiu32
Dodano:
13.12.2006 02:54:44
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1