REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO - buczenie glosnikow

Witam, Konfiguracja sprzetowo-software'owa to: - Realtek High Definition Audio zintegrowana z plyta glowna - dziewkowka - ASUS P5KC - plyta glowna - Windows XP SP3 32 Bit - OS Opis problemu: Po reinstalce systemu i zainstalowaniu sterownikow do karty dzwiekowej pobranych ze strony producenta podlaczylem moja wieze do komputera (kabel mini jack i 2 czincze - jakkolwiek sie to pisze :P). Po wlaczeniu wiezy glosniki zaczely buczeć. Dotyczy to gniazda tylnego oraz przedniego. Buczą nawet wtedy gdy nie leci zadna muzyka, a nawet wtedy gdy dzwiek jest calkowicie wyciszony. Sprawdzilem wieze i kabel podlaczajac do niej laptop. Wszystko bylo w porzadku. Gdy podlaczam sluchawki do przedniego lub tylnego gniazda komputera buczenia nie slychac. Zastanawiam sie wiec w czym jest problem? Na reinstalowanie systemu nie moge sobie niestety pozwolic. Sprawdze jeszcze dzwiek pod Linuxem i dopisze rezultaty zeby wykluczyc wadliwosc karty dzwiekowej. Moim zdaniem musi to byc cos z softwarem, jednak dlaczego buczenia nie slychac w sluchawkach... Bede batdzo wdzieczny za wszelkie podpowiedzi jak rozwiazac ten problem.

Odpowiedzi: 3

Witam, sprawdziłbym jeszcze działanie karty z wyciszeniem mikrofonu w regulacji głośności odtwarzania (nawet jeśli mikrofon nie jest zainstalowany lub podłączony- miałem kiedyś taki przypadek na bardzo starym komputerze). Można też pomieszać w ewentualnych "ustawieniach zaawansowanych" w regulacji głośności ("opcje" i "sterowniki zaawansowane")- też tam są czasem jakieś opcje wzmocnienia dźwięku albo poszerzania stereo. Pozdrawiam
MarcinL
Dodano
08.06.2009 17:11:46
Dzieki ale mialem zainstalowane stery do plyty glownej. BTW: Problem pod linuxem rowniez sie pojawia. To kieruje moje podejrzenia na wadliwa karte dzwiekowa...
j4f
Dodano
02.06.2009 15:13:25
  • Ucho 02.06.2009 19:41:18

    [quote=j4f]To kieruje moje podejrzenia na wadliwa karte dzwiekowa...[/quote] Niezakoniecznie. Nie wiadomo czemu, ale na kilku płytach Asusa miałem takie przypadki. Prawdopodobnie wina sterów, bo na dobrą sprawę nigdy mi się nie udało wyjaśnić i zlikwidować przyczyny. Zresztą stery Realteka co i rusz mają jakieś błędy, ale ciężko przywyknąć. Szczególnie, że ma się do czynienia z porządną płytą Asusa, a nie jakimś badziewiem w stylu E... czy tam A......

  • Lamer 02.06.2009 21:51:04

    [quote=Ucho][quote=j4f]To kieruje moje podejrzenia na wadliwa karte dzwiekowa...[/quote] Niezakoniecznie. Nie wiadomo czemu, ale na kilku płytach Asusa miałem takie przypadki. Prawdopodobnie wina sterów, bo na dobrą sprawę nigdy mi się nie udało wyjaśnić i zlikwidować przyczyny. Zresztą stery Realteka co i rusz mają jakieś błędy, ale ciężko przywyknąć. Szczególnie, że ma się do czynienia z porządną płytą Asusa, a nie jakimś badziewiem w stylu E... czy tam A......[/quote] 1.Poradziles mu cos czy ja osleplem ? :wtf: 2.Wylacz w "regulacji glosnosci" CD player... 3.Uzywasz ffdshow ? kombinuj w "Audio decoder configuration" -> opcja "Mixer". 4.Moze masz nadmiar kodekow... 5.Zainstaluj najnowszy ac3filter + wylacz opcje "normalize matrix"

1.Zainstaluj najpierw stare sterowniki dolaczone do plyty glownej.. Jesli nadal buczenie to zainstaluj nowe :-) 2.Sprawdz jak masz ustawione glosniki -> 2.0, 2.1 itp. itd. moze masz wlaczona jakas opcje "ZWIEKSZANIA" basow itp.
Lamer
Dodano
01.06.2009 23:19:00
j4f
Dodano:
01.06.2009 22:00:17
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1