Raport połączeń

Witam, nie moge znaleść nic na ten temat. Jak sprawdzić czy ktoś włamał się (bądź próbował) do mojej domowej sieci Wi-fi. Chodzi mi o taki raport. Czy jest taka opcja ?

Odpowiedzi: 8

Zobacz czy twój router nie ma loga bo jeżeli ma gdzieś to powinno rozwiązać twój problem
mario7
Dodano
05.02.2008 23:43:36
Kodowanie mam WPA+PSK [TKIP]. A z tym słabym routerem to slyszałem że są właśnie jakieś słabe kodowania i mają słabe firewall. Generalnie w temacie chodziło mi o to czy jest jakaś możliwość na sprawdzenie tego czy ktoś sie połączył z siecią albo czy ktoś próbował się łączyć. Słyszałem że to sie da sprawdzić
alltan
Dodano
04.02.2008 19:18:45
ustaw sobie w windows zabezpieczenia: nie WEP tylko poczytaj http://www.wififorum.pl/sutra49839.html&highlight=
Small Mike
Dodano
31.01.2008 12:29:29
Pytam bo slyszałem że jest taka możliwość. Narazie nie mam podejżeń ale wiadomo że lepiej monitorować za wczasu. Sieć mam nie widoczną ale router typu "low-end" więc troche mnie to martwi. Czy przez to że mam slabego routera (netgear) latwiej jest sie wlamać na stacjonarny niż przez zwykłe połączenie?
alltan
Dodano
31.01.2008 08:30:57
  • wojtt 31.01.2008 17:38:12

    [quote=alltan]Sieć mam nie widoczną ale router typu "low-end" więc troche mnie to martwi.[/quote] Stosujesz jeszcze jakieś zabezpieczenie oprócz niewidoczności sieci? Jakieś szyfrowanie? [quote=alltan] Czy przez to że mam slabego routera (netgear) latwiej jest sie wlamać na stacjonarny niż przez zwykłe połączenie?[/quote] Słaby router? Co to znaczy? To, że jest np. ubogi w jakieś tam funkcje z których w domowej sieci i tak byś nie korzystał to nie znaczy, że nie można na nim skonfigurować w miarę bezpiecznej sieci Wi-Fi.

raczej nie. zależy czy próbował się włamać do ciebie do komputera czy podłączył się do twojej sieci bezprzedowodowej myśle że jeśli się ktoś podłączył się przez WLan to tylko w tym momencie w właściwościach sieci mógłbyś zobaczyć nowy komputer podłączony. Jeśli na twój komputer to jakis bardziej rozbudowany firewall powinnien notować połączenia i je pokazywać.
Small Mike
Dodano
30.01.2008 21:38:27
No to wszystko zależy od modelu routera i jego konfiguracji, chociaż IMHO słabo to widzę. A dlaczego podejrzewasz, że ktoś, coś próbował? Jak zabezpieczasz sieć?
wojtt
Dodano
30.01.2008 21:22:43
Router + stacjonarny + laptop + telefon i troche kabli :D
alltan
Dodano
30.01.2008 20:27:28
A ta domowa sieć składa się z...?
wojtt
Dodano
30.01.2008 19:46:32
alltan
Dodano:
30.01.2008 15:46:50
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1