RAID nForce 4 SLI

Witam,
poszukiwałem informacji na ten temat na forum, ale nie znalazłem żadnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Mam płytę GA-K8NXP-SLI. Do niej mam podłączone dwa dyski Samsung 160JJ. Dyski są podłączone przez SATAII czyli są kontrolowane przez chipset nForce4 (SATAI jest kontrolowane na tej plycie przez Sil3114). Włączyłem w BIOSie RAID i ustawiłem te dyski w macierz - RAID dla SATAII obsługuje nForce4. Przy instalacji WinXp 32bit nie ma problemu ze strownikami do RAIDa. Podaje je na dyskietce i pięknie widzi nowy dysk. Jak sprawa się ma z WinXp 64bit to nie wiem bo akurat nie posiadam tego systemu.
Postanowiłem zainstalować Viste RC1 64bit. Dochodzę do miejsca w ktorym wybiera się dysk. I tu rozpoczyna się problem. Nie ma dysków! Posprawdzałem i jak podczas instalacji WinXp32bit nie podam sterowników do RAID to też później dysku nie widzi. Czyli teoretycznie powinienem teraz zainstalować sterowniki RAID pod Viste i wykryje dysk. Tak wiec daję Load Driver i z CD odczytuje mi stery (próbowałem sterowników dla WinXP64bit, Beta dla VistaRC1, Beta dla Vista Beta2 i wielu innych). Wyświetla się lista ze sterownikami, instaluje odpowiednie i wraca mi do menu wyboru dysku na którym zainstalujemy Viste. Problem jest taki że dysków jak nie było tak nie ma. Nie mam pojęcia co zrobić. Może nie znalazłem odpowiedniego sterownika.
Na którymś z angielskich for znalazłem informację, że dla RAID obslugiwanego przez nForce 4 SLI nie ma 64bit sterownika. Wątku tego tam nikt nie rozwinął ani nie potwierdził więc nie wiem czy to prawda.

Miał ktoś podobny problem? Macie jakiś pomysł? A może macie jakieś sterowniki z którymi to może ruszy.

Pozdrawiam
hellwarp

Odpowiedzi: 1

Witam. Miałem podobny problem ze sterami i wykrywaniem dysków do Visty rc2 5744, podłaczyłem dyski do raid'u stery nvidi , sterowników do raidu nie podawałem nowych poniewaz system sam je ładował , ale przy pozniejszym dzieleniu dysków ich nie widział. Co sie okazało.... dyski były podłaczone do wejsc serial1 i 2, ale system widział je jako serial 3 i 4 , ktore wczesniej zostały wyłaczone w biosie.... pozniej dopiero zrozumiałem ze wystarczy podpiac dyski pod wejscie serial 3 i 4 aby w biosie były widziane jako 1 i 2...... Troche to dziwne...... nie wiem dlaczego tak sie działo.... ale pomogło....
bobsley6
Dodano
11.11.2006 01:03:17
hellwarp
Dodano:
18.10.2006 23:14:43
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1