RAID 1 w Win2003 jak sprawdzić czy działa? Ew. jak skonfigurować RAID 1?

Witam Mam pewien dylemat. Nie jestem pewien czy macierz RAID 1 działa mi na serwerze. Do tej pory miałem już niby skonfigurowaną macierz RAID 1, czyli pracujące 2 dyski i postanowiłem dołożyć 2 dyski jako druga macierz także w RAID 1. Zatem podłączyłem je do kontrolera i w kontrolerze ustawiłem RAID 1. Status macierzy wyświetlił się jako "OPTIMAL", więc teoretycznie powinien działać. Jednakże po sprawdzeniu okazuje się, że windows widzi wszystkie 4 dyski. Na tych dwóch dołożonych sprawdzałem, że można bez problemu utworzyć partycje, zatem wniosek jeden, że RAID nie działa. Prawdopodobnie do momentu dołożenia 2 nowych dysków RAID 1 też nie działał. Mam teraz pytanie: Czy zatem potrzebne jakieś sterowniki jeszcze do RAIDu pod windows?? Jakiś program do jego obsługi, gdzie by się to jeszcze dodatkowo konfigurowało pod windows?? Jeszcze raz przypomnę, że w biosie kontrolera jest wszystko ustawione i kontroler wskazuje że RAID 1 działa (po wyciągnięciu jednego dysku pokazuje status Degraded i po ponownym podłączeniu teoretycznie odtwarza macierz, ale pod windows to samo). Podam jeszcze parę parametrów: Płyta główna: SUPERMICRO PDSM4, kontroler RAID SATA, sterownik kontrolera pod "Menedżerem urządzeń" pokazuje "Intel 82801GR/GH SATA RAID Controller" Proszę o pomoc

Odpowiedzi: 0

Andrewboy
Dodano:
06.06.2008 14:38:55
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0