róźne wersje W3K

Czym róźnią się poszczególne wersje W3K? Tzn. enterprise, standard, web i datacenter. Rozumiem, źe na workstation najlepsza bedzie wersja standard? Co oznaczają wersje VLM?

Odpowiedzi: 5

Windows Server 2003 Standard Edition – system zaprojektowany w celu zapewnienia uslugi i zasobów innym komputerom pracującym w sieci. Stanowi bezpośredni zamiennik Windows NT Server lub Windows 2000 Server. Wyposaźony został w bogaty zestaw funkcji opcji konfiguracyjnych. Obsługuje do 4GB RAM i do 2 procesorów.
Windows Server 2003 Enterprise Edition – rozszerza funkcjonalność oferowaną przez Standard Edition o obsługę klastrów serwerowych, usług wielokatalogowych oraz serwera plików dla komputerów Macintosh. Zawiera wsparcie dla 64–bit. procesorów Intel Itanium, pamięci hot–swap i niejednolitego dostępu do pamięci (NUMA). Moźe wykorzystać do 32GB RAM przy zastosowaniu procesorów x86 lub 64GB RAM przy procesorach Itanium, z ograniczem liczy procesorów do 8.
Windows Server 2003 Datacenter Edition – najbardziej rozbudowana wersja serwera. Zawiera ulepszone funkcje klastra i wsparcie dla bardzo duźych konfiguracji pamięci (do 64GB przy procesorach x86 lub 128GB przy Itanium). Minimalna konfiguracja wymaga 8 procesorów, a max. moźe obsługiwać 32 procesory w pojedynczym systemie.
Windows Server 2003 Web Edition – zaprojektowana dla udostępniania usług sieci WEB witrynom internetowym i aplikacjom opartym na sieci WEB. Zawiera Microsoft.NET Framework. Microsoft IIS, ASP.NET oraz funkcje równowaźenia obciąźeń sieciowych. Nie ma jednak Active Directory. Kluczowymi cechami są: rozproszony system plików (DFS), system szyfrowania plików (EFS), zdalny pulpit. Obsługuje do 2GB RAM i do 2 procesorów.
uff, odwalilem kawal nikomu nie potrzebnej roboty :D. Ciekawe jest to vademecum administratora (APN PROMISE) – polecam!

Pozdrawiam
sIMONkING of thelo0p
www.thelo0p.prv.pl
Szymon Grabiński
Dodano
14.04.2004 01:05:10
O wersjach Windowsa 2003 pisał mi kiedyś EL NINO... Wszystko jest do znalezienia... Tylko trzeba chcieć znaleźć.
Pawek
Dodano
14.04.2004 00:07:09
Nie bede taki... Dam Ci się zrehabilitować – mam dla Ciebie kolejną zagwostkę. Otóź:

Jak – słuchaj uwaźnie!, bo znów coś pomerdasz – na moim komputerze ustawić tło. Konkretnie wymarzyłem sobie takie szare, jak jest przy logowaniu. Jak to ustawić? Mam z tym problem, bo – pomyśl! – system mi się buntuje – jak chce go uruchomić to on mówi, źebym go zrestartował ALT–CTRL–DEL.
Anonymous
Dodano
13.04.2004 22:53:23
Rebe:
Co do róznic to .......na stronach MS są opisane w formie tabeli mutacje tego systemu – wymagania ilość procesoów min i max oraz ilość pamięci – to tak najkrócej.

"Virtual Loadable Module" – do wyczytania w googlach np.


Chciałbyś – Very Large Memory. Zainstaluje sobie taką na moim mega–klastrze.
Anonymous
Dodano
13.04.2004 22:41:18
Co do róznic to .......na stronach MS są opisane w formie tabeli mutacje tego systemu – wymagania ilość procesoów min i max oraz ilość pamięci – to tak najkrócej.

"Virtual Loadable Module" – do wyczytania w googlach np.
Rebe
Dodano
13.04.2004 22:18:40
Anonymous
Dodano:
13.04.2004 21:59:51
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1