Równoczesne połączenie z internetem

Witam, Otóż mam taki problem. Potrzebuje zrobić coś takiego aby windows 7 łączył się z internetem za posrednictewm 3 modemów HSPA. Wszystko ok - laczy. ale jest tak ze windows korzysta tylko z ostatnio polaczonego polaczenia z internetem. Niestety potrzebuje wykorzystac dosc duzy przesyl danych i potrzebuje zsumowac predkosc z trzech modemow. Wiem ze da sie cos takiego zrobic ale nie za bardzo wiem jak. Podobno jest jakies narzedzie w windowsie ktore na to pozwala ale niestety informacji na jego temat nie znalazlem. Prosze o pomoc

Odpowiedzi: 2

skad wiem? bo mialem taki komputer w reku wlasnie z windows 7 i tam to dzialalo. a potrzebuje stworzyc cos podobnego. wiem ze to nie jest latwe choc tez wiem z roznych zrodel ze istnieje program microsoftu ktory na to pozwala - ale niestety nie znam jego nazwy. wiem ze nie zacznie sie sumowac bo tak juz probowalem - windows korzysta z ostatniego aktywnego polaczenia. owszem zgadzam sie ze w systemie tak jest jak napisales ale nie oznacza to ze nie ma takiego programu ktory przez windowsa jest widziany jako jedno polaczenie a sam w sobie laczy 3 modemy i ich predkosc... komputer ktory mialem dzialal bez zadnych dodatkowych serwerow - mial tylko autorska aplikacje i jakies dziwne modemy ktorych namierzyc nie moge. dzieki za odpowiedz :)
arek206
Dodano
05.01.2012 14:24:29
[quote=arek206]Wiem ze da sie cos takiego zrobic ale nie za bardzo wiem jak. Podobno jest jakies narzedzie w windowsie ktore na to pozwala ale niestety informacji na jego temat nie znalazlem.[/quote] A niby skąd wiesz? Dlatego nic nie znalazłeś, bo to nie taka prosta sprawa. To nie jest tak, że wystarczy zainstalować jakiś darmowy, malutki programik, który w cudowny sposób rozwiąże problem. Jak komputer dostanie 3 połączenia z Internetem to wcale nie oznacza, że prędkość zacznie się sumować. Weź pod uwagę choćby te kilka faktów: - każdy modem jest widziany przez system operacyjny jako osobny adapter sieciowy z osobnym adresem IP - w systemie jest tylko jedna brama domyślna (nie bez powodu nazywa się domyślna...) - wszystkie pakiety wychodzące "do Internetu" przechodzą przez adapter będący w tej samej podsieci co brama - w przypadku kilku modemów będzie to więc tylko jeden z nich - socket może być powiązany z tylko jednym adresem - w związku z tym aplikacja może nawiązać połączenie wykorzystując tylko jeden adapter sieciowy Obstawiam, że bez dodatkowej infrastruktury (jakiś serwer pośredniczący) oraz specjalnie przygotowanego oprogramowania nie osiągniesz tego, co sobie wymyśliłeś. Trzeba by połączyć 3 modemy w jeden wirtualny adapter i zrealizować tunelowanie pomiędzy laptopem a serwerem pośredniczącym. Na przykład - przy pobieraniu danych najpierw pakiety pobierałby serwer, przekazywałby je jednocześnie trzema osobnymi "kanałami" do laptopa, gdzie byłyby one przekazywane do systemu operacyjnego przez specjalny sterownik wirtualnego adaptera sieciowego. Ja tak to widzę i wątpię, żeby dało się "sumowanie prędkości modemów" zrealizować prościej. Nie spotkałem się nigdy z gotowym rozwiązaniem tego typu, ale teoretycznie jest to wykonalne ;)
BlaSOFT
Dodano
04.01.2012 22:18:47
arek206
Dodano:
03.01.2012 01:09:50
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1