"Twórca W.32 Blast aresztowany"

"FBI namierzyło i aresztował autora panoszącego się od tygodni w sieci wirusa W32/Blaster lub jego odmiany W32.Lovsan. Tym młodym 18–letnim hakerem, przez którego w przeciągu 24 godzin zaatakowanych zostało ponad 120 000 komputerów na całym świecie jest ukrywający się pod pseudonimem "teekid" Jeffrey Lee Parson. Wirus atakował tylko te komputery na których zainstalowany był system Windows NT, 2000, XP i Server 2003, a na którym brak było zainstalowanej łatki na RPC. Jeśli ktokolwiek jeszcze boryka się z tym robalem podaję linka do patcha na Windowsy."

Odpowiedzi: 20

The_judge:
zadnej klotni nie bylo

Racja to była tylko trochę burzliwa wymiana zdań.
krecik
Dodano
02.09.2003 20:27:47
klotnia ?!? gdzie? kiedy? jak? kogo mamy bic ?

zadnej klotni nie bylo i nie bedzie na forum bo...



:mrgreen:
The_judge
Dodano
02.09.2003 19:37:57
niufek:
Panowie spokojnie!!! To nie był temat do kłótni :cry:

Kłótnia zaczęła się od tego, źe mój źart został źle zrozumiany, a potem to juź reakcja lawinowa. Z mojej strony kłótnia skończona.
krecik
Dodano
02.09.2003 19:04:28
Panowie spokojnie!!! To nie był temat do kłótni :cry:
niufek
Dodano
02.09.2003 01:56:14
Jeśli to było pytanie do mnie, to wogóle nie miałem tego wirusa.
krecik
Dodano
01.09.2003 23:06:33
A teraz ja wtrące swoje 2 grosze.
microsoft się przyznał do tego i wypuścił łatke.

Jakie miałeś straty w zwiąsku z Blasterem ??
Plików Ci chyba nie wykasował.


Pozdrówki
Tomekk
Dodano
01.09.2003 22:37:29
złapali gościa bo się nie zabezpieczył :D, ale miał łeba by napisać takie gówno, 3x miałem go na kompie zanim zdąźyłem zainstalować tę "pie*****oną" łatkę nim mi kompa nie wiechnął :D

ale i tak gościa nie lubię za tego syfa, kolejny juz do lamusa :D
Elwis
Dodano
01.09.2003 21:49:40
Prześcigacie się w porównaniach do prawdziwego źycia. Jeśli samochód będzie miał wadę, przez którą będą miały miejsce wypadki to producent pozostanie nieukarany? Moźna powiedzieć, źe wada to nie to samo co dziura w programie, ale wystarczy, źe przetarta opona wjedzie na mały kamień i mamy wypadek. Tak samo jest z softem.
Nie moźna porównywać samochodu, który jest naszą własnością z winowsem, na którego uźywanie mamy tylko licencję.
Skoro producenci oprogramowania nie odpowiadają za swoje programy, to dlaczego mają odpowiadać twórcy wirusów :wink: (tylko nie bierzcie tego na powaźnie bo mój pierwszy post w tym temacie potraktowaliście zbyt powaźnie).
Jeśli ktoś tworzy darmowy progam to nie musi odpowiadać za jego działanie, ale firma, która zgarnia ogromną kasę powinna częściowo odpowiadać za jego działanie (bądź nie działanie).
The judge:
a teraz na serio : zastanowiles sie chociaz przez chwilke nad tym co piszez, czy tylko tak walnales aby napisac ?

A Ty zastnowiłeś się, czy to do końca było na powaźnie? Spojrzałbyś na to inaczej gdybym w tamtym poście umieścił ":wink: "?
Nie był to realny pomysł, tylko "źart" wynikający z mojej niechęci do wyzyskiwaczy (a w szczególności microshitu i RIAA).
krecik
Dodano
01.09.2003 20:45:23
krecik:
Chłopak wykorzystał błąd microshitu, a więc microshit jest współodpowiedzialny za tego wirusa.


ciekawa filozofia, L . O . L .


dobrze ze nie masz wplywu na prawo, bo pewnie wszyscy producenci samochodow siedzieli by w pace za to ze ich samochody maja za twarda karoserie i potencjalnie moga zabijac przechodniow, albo producenci gum do zucia za to ze ich produkty moga byc potencjalnie smiertelne dla dzieci

a teraz na serio : zastanowiles sie chociaz przez chwilke nad tym co piszez, czy tylko tak walnales aby napisac ?

Nie sadzisz, ze gdyby to co mowisz bylo chocby czesciowo prawdziwe to prawnicy w USA rozdrapaliby majatek Bila ? Przeciez w takim wypadku – skoro to wina mikrosoftu – nam nalezy sie odszkodowanie z tytulu poniesionych strat.
The_judge
Dodano
01.09.2003 19:54:19
PgX:
powiem jaśniej: zrób mi formata windowsa jeśli jak to powiedziałeś jest ogólno dostępny i "otwiera się kaźdym kluczem"

To było lekko przejaskrawione porównanie. Średnio raz na dwa tygodnie wykrywa się jakąś dziurę w windzie. A najlepszym przykładem na zawodnośc tego systemu jest właśnie blaster.
Czepiając się szczegółów to formatuje się dysk, a nie windowsa.
MarcinX:
Na Bila i spółkę moźna pluć z powodu niewykrycia wcześniej dziury,ale winny jest tylko i wyłacznie twórca wirusa.

A czy moźesz mieć pewność, źe microshit zrobił wszystko co moźliwe (lub cokolwiek), źeby uniknąć tej dziury albo ją załatać wcześniej.
krecik
Dodano
01.09.2003 19:26:56
powiem jaśniej: zrób mi formata windowsa jeśli jak to powiedziałeś jest ogólno dostępny i "otwiera się kaźdym kluczem"
PgX
Dodano
01.09.2003 18:23:05
Eeeee pseudofilozofia :wink: :wink:
Na Bila i spółkę moźna pluć z powodu niewykrycia wcześniej dziury,ale winny jest tylko i wyłacznie twórca wirusa.
Czy myślisz źe wyjdzie kiedyś 100% pewny i zabezpieczony system ?
Nie !
Czy będzie się to nazywało Windows ,Linux,czy Mac os zawsze znajdzie się ktoś kto wymyśli jakiś sposób na to źeby uprzykrzyć komuś źycie.
A najbardziej naraźony będzie system najpopularniejszy.
MarcinX
Dodano
01.09.2003 18:22:36
PgX:
proszę Cię bardzo krecik zahakuj mojego windowsa :?
CZEKAM :evil:

Mogę wiedzieć o co Ci chodzi?
Trochę nie na temat piszesz.
krecik
Dodano
01.09.2003 18:16:02
proszę Cię bardzo krecik zahakuj mojego windowsa :?
CZEKAM :evil:
PgX
Dodano
01.09.2003 18:08:50
Właściciel sam urządza swoje mieszkanie i to on za nie odpowiada. Twoje porównanie jest bez sensu. Jeśli "gerda sprzedaje zamki, które się otwiera kaźdym kluczem", to jak myślisz kto jest odpowiedzialny? Są podstawy do reklamacji, czy nie?
krecik
Dodano
01.09.2003 17:59:40
To moźe aresztować teź np. właściciela miezkania bo nie miał 3 szt. Gerda tytan tylko zwykły zamek i włamano się do niego ?
Nie przesadzajmy, niema nic idealnego i zawsze znajdzie sie taki co wyniucha jakiś błąd czy dziurę.
Zwłaszcza jeźeli jest to coś tak złoźonego jak system operacyjny.
MarcinX
Dodano
01.09.2003 17:53:49
EL NINO:
krecik:
Chłopak wykorzystał błąd microshitu, a więc microshit jest współodpowiedzialny za tego wirusa.
Wiekszej bzdury dawno nie czytalem. Czyli identycznie za morderstwo odpowiedzialna jest rowniez ofiara, bo chwile wczesniej jeszcze zyla ?

Masz bardzo ciekawe porównania. Moim zdaniem to uźytkownik jest ofiarą i microshitu i blastera.
Człowieku, microshit zgarnia za marny system mnóstwo kasy, więc chyba moźna od nich wymagać chociaź podstawowego bezpieczeństwa.
EL NINO:
krecik – myslisz czasami przed napisaniem posta ?

Myślę, ale nie wiem jak ty skoro microshit to w twoich oczach ofiara.
krecik
Dodano
01.09.2003 16:36:08
Przeciez Windows nie jest wcale az tak zlozonym systemem to bledy tez nie maja prawa miec miejsca :lol: Nie polataja systemow na czas i kto jest pozniej winny :?: Wujek Bill. To nic ze lata na to byla dostepna tydzien przed.
wins
Dodano
01.09.2003 15:57:49
krecik:
Chłopak wykorzystał błąd microshitu, a więc microshit jest współodpowiedzialny za tego wirusa.
Wiekszej bzdury dawno nie czytalem. Czyli identycznie za morderstwo odpowiedzialna jest rowniez ofiara, bo chwile wczesniej jeszcze zyla ? krecik – myslisz czasami przed napisaniem posta ?
EL NINO
Dodano
01.09.2003 15:43:20
Chłopak wykorzystał błąd microshitu, a więc microshit jest współodpowiedzialny za tego wirusa. Moźe by tak gatesa aresztować i zabronić mu dostępu do kompa.
krecik
Dodano
01.09.2003 02:46:49
niufek
Dodano:
30.08.2003 23:45:24
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2