"Przeniesienie" legalności Windows XP Home na inną wersje XP Home

Witam Posiadam EeePC 1005HA i dołączoną do tego komputerka przy zakupie płytke z obrazem Windows XP Home. Niestety konfiguracja windowsa znajdującego się w obrazie na płytce została tak pomyślana(lub raczej nie pomyślana), że po przeinstalowaniu systemu z tej płytki system wygląda jak choinka obwieszona toną lampek i bąbek dodatkowo podgryzana przez renifera... a prościej mówiąc, system ma napchane wszelkiego rodzaju bajerów i niepotrzebnego nikomu oprogramowania. Oczywiście można się bobawić i pousuwać wszystko co zbędne, skonfigurować wszystko tak jak powinno działać, jednak zawsze takie zmiany zostawiają jakiś bałagan w plikach konfiguracyjnych i jakieś smieci na dysku. Moje pytanie jest następujące. Czy jeśli stworze sobie swoją wersje Windows XP z nazwijmy to innej wersji windowsa, przykładowo w programie nLite, w którym pousuwam to co jest mi niepotrzebne i stworze z tego płytke instalacyjną, zainstaluje z niej system, następnie przeniose potrzebne pliki z legalnego obrazu Windows Home XP do zainstalowanego już systemu zastępując w zasadzie wszystkie pliki plikami legalnymi(chodzi mi o pliki *.exe, *.dll itp pomijam pliki konfiguracyjne), póżniej doinstaluje sobie programy których używam, a następnie stworze sobie obraz partycji systemowej z której będe sobie przywracał system, to czy taki obraz z systemem bęzie legalny? Generalnie z tego co rozumuje, w takim wypadku pliki nielegalne zostaną zastąpione przez pliki legalne które dostałem razem z komputerem, więc w sumie, po takim zabiegu będe pracował na legalnym oprogramowaniu... Co o tym sądzicie? Oczywiście pomijam "sądzenia" w stylu to głupi pomysł, lepiej zainstaluj pirata, kup orginalnego XP, albo za dużo roboty.

Odpowiedzi: 1

[quote=jacie54]z nazwijmy to innej wersji windowsa[/quote]Nazwijmy rzeczy po imieniu. Po co te kolokwializmy o bombkach i reniferach :-" Pytasz, czy można przerobić piracką wersję do swoich potrzeb czy upodobań, uzupełniając bądź zastępując część plików kopiami z legalnej wersji. Odpowiem krótko. Może i można. Ale tutaj sobie o tym nie podyskutujesz. Regulamin się kłania i polityka forum odnośnie wszelkich przejawów piracenia. Zamykam.
XanTyp
Dodano
02.12.2010 18:51:25
jacie54
Dodano:
02.12.2010 17:38:47
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1