"...ręce opadają......"

– jak to brzmi w podpisie jednego z Adminów.
Wchodze dizis sobie na ofrum. Czytam co teź noc przyniosła. "Idę" se spokojnie od dołu, ku górze i w końcu trafiam do działu XP. Zaczynam lekturę, bo trochę się przez noc nazbierało. Juź tak koło 3 topicu zaczyna mnie smutek ograniać. Brnę jednak niestrudzenie dalej i widzę kolejne pytania.
Na 90% z nich potrafiłbym odpowiedzieć z pamięci i nie jest to bynajmniej zasługa mej wiedzy, a zdolności kojarzenia.Są to bowiem tematy, które omawiane były na forum wielokrotnie – czasem nawet niedawno.
W ramach ćwiczeń z silnej woli nie klikam , w tych czytanych topicach, na przycisk "odpowiedz", bo aź tak pewnien własnej kultury nie jestem.
Musiąłbym bowiem uźywać słów , z których "leń" i "analfabeta" byłyby najlźejszymi.
Jest na forum jakiś regulamin, jest w nim i sugestia(?), by najpierw sprawdzić czy problem nie został rozwiązany. Jest i co z tego ?
Tak się zastanawiam – teź mam czasem przebłyski intelektu – po jakiego czorta w ogóle archiwum istnieje?
Przecieź moźna je spokojnie wykasować, bo i tak korzystają z niego praktycznie tylko te osoby, które większość odpowiedzi w mózgach przechowują.
Inni saś uwaźają, źe ich prawem jest zadanie pytania – to wszak 0 wysiłku, szczególnie gdy się i zawartość tych pytań pod uwagę weźmie – "się wiesza helpppppppppppp" – a obowiązkiem innych jest udzielenie odpowiedzi, podanie roziwązania na tacy i najpepiej jeszcze z przeprosinami, źe to długo trwało, bo samo wskazanie zwrotów kluczowych to juź za mało i jest traktowane jak kamień obrazy.

To se popisałem i oczywiście – jako istota rozumna – wiem, źe g..... z tego wyniknie, ale przynajmniej mogłem swoje wątrobiane źale wyrazić.

Odpowiedzi: 19

Bobi_robert:
postanowiłem jakoś uczcić ten oto topic i zrobić sobie stosownego avatarka co wy na to ??

mały update:
gifa wstawiłem do podpisu

Dobry Image :)
Podobnie jak kiedyś Seeker przed zmianą avatara był jakoś tak... skryty? :roll: A teraz widzisz jak czadu daje? Jednak avatar to avatar
Ad@$
Dodano
07.09.2004 14:20:45
Moze to sie okaze pomocne

http://www.searchengines.pl/podstawy_jak_szukac.php3

http://www.strajk.pl/archiwum–google.php?lng=pl&pg=111
mrsit
Dodano
02.09.2004 18:53:40
Bobi_robert:
postanowiłem jakoś uczcić ten oto topic i zrobić sobie stosownego avatarka co wy na to ??

Trochę wkurzający, ale co tam jak pomaga Ci w zapamiętywaniu Twoich obowiązków na Forum to sobie go miej.
Anonymous
Dodano
02.09.2004 10:52:38
The_judge:

A co do reszty pytań to oprócz napisania "BYŁO, POSZUKAJ" moźna dodawać link do odpowiedzi ;)

a nie sądzisz źe tak czyniąc tylko utrwalimy pewne nawyki bo przecieź odwalimy za tego kogoś całą robotę
dopisać takiemu było i zamknąć temat :!:
Xior
Dodano
02.09.2004 10:29:36
Bobi_robert:
postanowiłem jakoś uczcić ten oto topic i zrobić sobie stosownego avatarka co wy na to ??
takie powinni montowac userom nie stosujacym sie do tego :P
gieras
Dodano
02.09.2004 10:04:18
postanowiłem jakoś uczcić ten oto topic i zrobić sobie stosownego avatarka co wy na to ??

mały update:
gifa wstawiłem do podpisu
Bobi
Dodano
01.09.2004 22:45:36
m@rk:
Często piszesz takie wywody, bo dzisiaj po raz pierwszy sie zalogowałem i zastanawiam sie czy abym dobrze zrobił zadajac pytanie/rzucając problem/ a moze naleźałoby przewertowac najpierw cała baze danych –mam dylemat. :?:

Wszystko zaleźy od pytania/problemu. Ale radzę Ci poszukać w archiwum nim zadasz je ponownie, oszczędzi Ci to odpowiedzi w stylu: było, poszukaj.
Anonymous
Dodano
01.09.2004 10:39:22
m@rk:
Często piszesz takie wywody, bo dzisiaj po raz pierwszy sie zalogowałem i zastanawiam sie czy abym dobrze zrobił zadajac pytanie/rzucając problem/ a moze naleźałoby przewertowac najpierw cała baze danych –mam dylemat. :?:
powinienes najpierw popatrtzec czy na forum twoj problem niebyl opisywany, czy przypadkiem topic nie jest "przyklejony", o dopiero potem zadac pytanie. jednak po kilku dniach na forum, nie bedziesz mial ju tego problemu, ,bo bedziesz wiedzial co bylo a czego
gieras
Dodano
01.09.2004 09:14:01
Często piszesz takie wywody, bo dzisiaj po raz pierwszy sie zalogowałem i zastanawiam sie czy abym dobrze zrobił zadajac pytanie/rzucając problem/ a moze naleźałoby przewertowac najpierw cała baze danych –mam dylemat. :?:
m@rk
Dodano
01.09.2004 01:03:42
niestety, tak juz jest, i bedzie dopuki co poniektorzy (a jest ich wiele) nie zaczna czytac regaluminu i go przestrzegac. Moim zdaniem, powinnismy takie tematy ignorowac, badz napisac, jak pisze theboss BYLO poszukaj. Trafia sie jednak userzy, ktorzy beda miec problem w tym ze ktos napisal tak a nie inaczej, badz nie odpowiedzial szybciutko na jego pytanie. w takich systuacjach powinny byc wyciagane konsekwencje – najpierw ostrrzezenie, a jak nie pomoze – ban.

Moze wreszcie sie cos zmieni na forum w tej sprawie, bo powoli staje sie to uciazliwe.
gieras
Dodano
31.08.2004 15:27:16
niestety, tak juz jest, i bedzie dopuki co poniektorzy (a jest ich wiele) nie zaczna czytac regaluminu i go przestrzegac. Moim zdaniem, powinnismy takie tematy ignorowac, badz napisac, jak pisze theboss BYLO poszukaj. Trafia sie jednak userzy, ktorzy beda miec problem w tym ze ktos napisal tak a nie inaczej, badz nie odpowiedzial szybciutko na jego pytanie. w takich systuacjach powinny byc wyciagane konsekwencje – najpierw ostrrzezenie, a jak nie pomoze – ban.

Moze wreszcie sie cos zmieni na forum w tej sprawie, bo powoli staje sie to uciazliwe.
gieras
Dodano
31.08.2004 15:27:16
mrsit:
Szukac tez trzeba umiec.


tym bradziej, źe ta wyszukiwarka na forum jest imho trochę nie za teges.
Sam czasem czegoś szukam i nie raz znajduję dany topic tylko dlatego, źe pamiętałem jaki miał dokładny temat lub dlatego, źe pamiętałem kto w nim się udzielał ;)

Co oczywiście nie usprawiedliwia notorycznego pytania o to samo, bo w większości przypadków łatwo jest znaleźć odpowiedź.
Moźe jeszcze kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dokleję do tamtego postu (odpowiedzi na te najbardziej szlagierowe pytania, typu: irda, folder na hasło ;)), bo bądź co bądź topic jest chyba czasem czytany.

A co do reszty pytań to oprócz napisania "BYŁO, POSZUKAJ" moźna dodawać link do odpowiedzi ;)
The_judge
Dodano
31.08.2004 15:17:19
Rację mrsit przyznać moźna. Jednak gdyby nie pytał nikt a wszyscy szukali nic znaleźć by nie moźna. Koło błędne mamy tutaj. Tak niedobrze i tak źle.
Pozdrawiam.
Yoda
Dodano
31.08.2004 14:55:11
Szukac tez trzeba umiec. Wg. mnie gdyby umiejetnosc szukania byla umiejetnoscia powszechna istnienie forum byloby rzecza zbedna. Stad masa osob nawet jesli probuje szukac nic nie znajduje, zatem po raz setny zadaje to samo pytanie.
mrsit
Dodano
31.08.2004 14:47:44
Rebe:
– jak to brzmi w podpisie jednego z Adminów.
Czep sie od mojego podpisa :P .
Rebe:
To se popisałem i oczywiście – jako istota rozumna – wiem, źe g..... z tego wyniknie
Czegos oczekiwal ? Ze tu zaraz te fiuty ktore po raz n–ty pytaja o to samo, z kwiatami i flaszka na przeprosiny uderza ? Zeby juz zjedzone na Malmie a taki kurna naiwny :P .

Albo bedziemy temat zamykac wskazujac forumowa wyszukiwarke, albo linka do http://rtfm.bsdzine.org/#zanim wklejac, albo ...sikac na takie pytania. Innej mozliwosci nie ma a banowac za 53 takie samo pytanie raczej nie wypada :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
31.08.2004 14:28:39
Ja juź teź 'wysiadam', jak czytam po raz setny pytania na tematy, które juź nie raz, nie dwa zostały dokładnie opisane. Ostatnio – to juź nawet do wszystkiego nie wchodzę, choć czasem treść moźe być zupełnie odmienna od tematu – jest tego zwyczajnie za duźo. A duźo z tego "duźo", to istne powtórki z przeszłości :?

Swego czasu powstawały róźne koncepcje, jednakźe niewiele przyniosły poźytku :roll:
Pawek
Dodano
31.08.2004 14:05:40
gusioo:
Jest nawet przyklejony ––== Zanim napiszesz post ==–– WAŻNE !!!
Alo co tam, niech se wisi ;)

trzeba by kazać pod groźbą smierci czytać ten temat zeby dotarło do coponiektorych
Bobi
Dodano
31.08.2004 13:45:32
Jedyne co mozna zrobic w tej sytuacji to w odpowiedzi na pytanie, ktore juz bylo napisac:"BYLO poszukaj".
theboss78
Dodano
31.08.2004 13:18:51
Jest nawet przyklejony ––== Zanim napiszesz post ==–– WAŻNE !!!
Alo co tam, niech se wisi ;)
Anonymous
Dodano
31.08.2004 12:43:50
Rebe
Dodano:
31.08.2004 12:12:59
Komentarzy:
19
Strona 1 / 1