Pytanie w rundzie 10.

Witam wszystkich. Jako jedno z pytań w rundzie 10 otrzymałem pytanie treści Kartę gracza usługi Xbox Live zdobędziemy na stronie: Tworzymy kartę gracza usługi Xbox Live live.com/xbox Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna xbox.com xbox.live.com Jako odpowiedź zaznaczyłem [b]Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna[/b] Odpowiedź ta została uznana za błędną. Pytanie dlaczego? Strona faktycznie nosi tytuł xbox.com, ale w pytaniu nie jest jednoznacznie powiedziane, że chodzi o nazwę witryny, czy jej adres. Moja interpretacja tyczy się adresu www.xbox.com, co chyba nie pokrywa się z interpretacją tego pytania przez jego autora. Dodatkowo w materiale pomocniczym jest napisane: [b]w przeglądarce internetowej przechodzimy na stronę www.xbox.com[/b] co dodatkowo mogło zmyliś uczestników w konkursie. Może jest ktoś, kto mi wyjaśni tę kwestię.

Odpowiedzi: 8

Jeden punkt spokojnie można było stracić, nie tracąc 100% szansy na otrzymanie Windows 7, ew. mogło to decydować czy dostaniesz Ultimate czy Home Premium. Ja straciłem 2 punkty, oba w 100% z własnej winy, a i tak jestem na 88 miejscu, więc Ty musiałeś sporo więcej "sknocić".
tzok
Dodano
30.04.2009 16:25:32
  • Lamer 30.04.2009 20:24:32

    [quote=tzok]Jeden punkt spokojnie można było stracić, nie tracąc 100% szansy na otrzymanie Windows 7, ew. mogło to decydować czy dostaniesz Ultimate czy Home Premium. Ja straciłem 2 punkty, oba w 100% z własnej winy, a i tak jestem na 88 miejscu, więc Ty musiałeś sporo więcej "sknocić".[/quote]Niekoniecznie kumpel tez ma "tylko 2 bledy" i jest bodajze na 120 ktoryms miejscu ale ma duzy czas bo mial wyjazd i dopiero po 3 dniach odpisal w jednej z rund..

  • P.J. 30.04.2009 22:25:11

    [quote=tzok]Jeden punkt spokojnie można było stracić, nie tracąc 100% szansy na otrzymanie Windows 7, ew. mogło to decydować czy dostaniesz Ultimate czy Home Premium. Ja straciłem 2 punkty, oba w 100% z własnej winy, a i tak jestem na 88 miejscu, więc Ty musiałeś sporo więcej "sknocić".[/quote] W sumie właśnie straciłem 2 punkty, jeden w pierwszej rundzie gdzie 10 minut przed końcem pierwszej rundy przypomniałem sobie o konkursie:) - śpiesząc się popełniłem jakiś błąd, a czas mi taki naliczyło że nawet jak w następnych rundach od razu po starcie odp. to i tak się już nie dało nadrobić:/. Ale nawet po tej pierwszej niezbyt udanej rundzie, wiedziałem że spokojnie będę miał Win7 wystarczy że do końca się nie pomylę, ale niestety:(.

Ech.. znam kolesia ktory po tym "niby" bledzie w 9 rundzie spadl o ponad 70 pozycji... Zycie :-p
Lamer
Dodano
28.04.2009 23:20:01
Dlatego właśnie dobrze byłoby mieć zainstalowane programy Windows Live. :P
Sinx
Dodano
28.04.2009 19:02:10
  • piotrteo 28.04.2009 22:01:35

    [quote=Sinx]Dlatego właśnie dobrze byłoby mieć zainstalowane programy Windows Live. :P[/quote] Do tego pytania wystarczyła zwykła przeglądarka ( oczywiście polecany był IE ) i mniej wiary w opublikowane materiały. A swoją drogą to gratuluję osobie z 55 pozycji w rankingu :mryellow: i przykro mi z powodu cierpienia które sprawiłem 106 osobie ](*,) pozdrawiam wszystkich uczestników

  • przempry 30.04.2009 16:38:17

    [quote=piotrteo][quote=Sinx][quote=piotrteo][quote=Sinx]Dlatego właśnie dobrze byłoby mieć zainstalowane programy Windows Live. :P[/quote] Do tego pytania wystarczyła zwykła przeglądarka ( oczywiście polecany był IE ) i mniej wiary w opublikowane materiały. A swoją drogą to gratuluję osobie z 55 pozycji w rankingu :mryellow: i przykro mi z powodu cierpienia które sprawiłem 106 osobie ](*,) P[/quote] No ja właśnie jestem na 55 miejscu i naprawdę mam szczerą nadzieję, że nie będzie żadnych rewizji rankingu generalnego :) Po ostatniej rundzie skoczyłem z 64 miejsca... Jakbym nie uwierzył w błędne informacje, że pierwsza runda zacznie się o 20 a nie 23 to pewnie też bym był nieco wyżej :)

caramon mam z tym pytaniem taki sam problem. Kosztowało mnie to 40 pozycji w rankingu i Windowsa Ultimate. Pozdrawiam i łączę się w bólu
piotrteo
Dodano
28.04.2009 13:25:10
  • caramon 28.04.2009 13:31:09

    [quote=piotrteo]caramon mam z tym pytaniem taki sam problem. Kosztowało mnie to 40 pozycji w rankingu i Windowsa Ultimatne. Pozdrawiam i łączę się w bólu [/quote] Ja z tobą też :(

Witam, Ja z kolei miałem takie pytanie: Jaką nazwę nosi trzeci przycisk od lewej umieszczony domyślnie na belce funkcyjnej aplikacji Windows Live Mail? (Omówienie aplikacji Windows Live Mail - http://www.centrumxp.pl/WindowsLive/1922,1,Omówienie_aplikacji_Windows_Live.aspx) a) Odpowiedz wszystkim b) Prześlij dalej c) Dodaj do kalendarza d) Odpowiedz Zaznaczyłem odpowiedź b) Prześlij dalej, ponieważ tak jak jest w materiałach do tego pytania, uznałem że pierwszy od lewej nie jest przycisk Nowy tylko [b]menu Nowy[/b](a dokładnie ComboBox/drop-down-list) które zawiera w sobie: Wiadomość e-mail, Wiadomość e-mail z fotografiami, Wydarzenie, Wiadomość do grup dyskusyjnych, Kontakt, Folder. A według autora pytania poprawną odpowiedzią jest a) Odpowiedz wszystkim.:-( Cytat z materiału do zad.: "Tuż po uruchomieniu i skonfigurowaniu klienta, na belce funkcyjnej odnajdziemy najbardziej potrzebne polecenia: -[b]menu Nowy[/b] - gromadzące polecenia umożliwiające przygotowanie nowej wiadomości, e-maila z fotografiami, wydarzenia, kontaktu czy folderu, -[b]Odpowiedz, Odpowiedz wszystkim oraz Prześlij dalej[/b] - najczęściej przydatne polecenia przy odpowiadaniu na otrzymaną wiadomość," Pozdrawiam, P.J.
P.J.
Dodano
28.04.2009 11:58:42
  • odludeq 28.04.2009 12:34:06

    [quote=P.J.] Zaznaczyłem odpowiedź b) Prześlij dalej, ponieważ tak jak jest w materiałach do tego pytania, uznałem że pierwszy od lewej nie jest przycisk Nowy tylko [b]menu Nowy[/b](a dokładnie ComboBox/drop-down-list) które zawiera w sobie: Wiadomość e-mail, Wiadomość e-mail z fotografiami, Wydarzenie, Wiadomość do grup dyskusyjnych, Kontakt, Folder. [/quote] a to przycisk nie moze rozwijac menu? przeczytales dokladnie caly material pomocniczy? ;-) dalej jest opisane jak dostosowac pasek narzedzi wybierajac [b]przyciski[/b]... i na liscie obecnych [b]przyciskow[/b] jest [b]przycisk[/b], nie menu "Nowy" [url=http://www.centrumxp.pl/Img/Art/InneAplikacje/WindowsLive/48/12.jpg]Przyciski paska narzedzi[/url]

  • P.J. 29.04.2009 00:52:31

    [quote=odludeq][quote=P.J.] Zaznaczyłem odpowiedź b) Prześlij dalej, ponieważ tak jak jest w materiałach do tego pytania, uznałem że pierwszy od lewej nie jest przycisk Nowy tylko [b]menu Nowy[/b](a dokładnie ComboBox/drop-down-list) które zawiera w sobie: Wiadomość e-mail, Wiadomość e-mail z fotografiami, Wydarzenie, Wiadomość do grup dyskusyjnych, Kontakt, Folder. [/quote] a to przycisk nie moze rozwijac menu? przeczytales dokladnie caly material pomocniczy? ;-) dalej jest opisane jak dostosowac pasek narzedzi wybierajac [b]przyciski[/b]... i na liscie obecnych [b]przyciskow[/b] jest [b]przycisk[/b], nie menu "Nowy" [url=http://www.centrumxp.pl/Img/Art/InneAplikacje/WindowsLive/48/12.jpg]Przyciski paska narzedzi[/url][/quote] Wszystko zależy od punktu widzenia:). Myślę że każdy programista (w szczególności.NET:) zgodzi się ze mną, że co innego jest przycisk(ang. button) a co innego menu czy rozwijana lista(ComboBox/drop-down-list). Dlatego obstaję że moja odp. jest także poprawna. Nie chcę się zbytnio sprzeczać, ale ten punkt dla mnie to zamiana koszulki "Play Fair" na Windows 7 Home Premium BOX;-), stąd moja zawziętość. - chyba za bardzo się napaliłem na tego Win7:) Pozdrawiam

  • Lamer 29.04.2009 01:08:06

    [quote=P.J.][quote=odludeq][quote=P.J.] Zaznaczyłem odpowiedź b) Prześlij dalej, ponieważ tak jak jest w materiałach do tego pytania, uznałem że pierwszy od lewej nie jest przycisk Nowy tylko [b]menu Nowy[/b](a dokładnie ComboBox/drop-down-list) które zawiera w sobie: Wiadomość e-mail, Wiadomość e-mail z fotografiami, Wydarzenie, Wiadomość do grup dyskusyjnych, Kontakt, Folder. [/quote] a to przycisk nie moze rozwijac menu? przeczytales dokladnie caly material pomocniczy? ;-) dalej jest opisane jak dostosowac pasek narzedzi wybierajac [b]przyciski[/b]... i na liscie obecnych [b]przyciskow[/b] jest [b]przycisk[/b], nie menu "Nowy" [url=http://www.centrumxp.pl/Img/Art/InneAplikacje/WindowsLive/48/12.jpg]Przyciski paska narzedzi[/url][/quote] Wszystko zależy od punktu widzenia:). Myślę że każdy programista (w szczególności.NET:) zgodzi się ze mną, że co innego jest przycisk(ang. button) a co innego menu czy rozwijana lista(ComboBox/drop-down-list). Dlatego obstaję że moja odp. jest także poprawna. Nie chcę się zbytnio sprzeczać, ale ten punkt dla mnie to zamiana koszulki "Play Fair" na Windows 7 Home Premium BOX;-), stąd moja zawziętość. - chyba za bardzo się napaliłem na tego Win7:) Pozdrawiam[/quote] O flache, ze i tak dostaniesz koszulke :-P

Po prawdzie tego nie sprawdziłem. Nie przyszło mi do głowy, że xbox.com jest przekierowywany na www.xbox.com, zwłaszcza, że taki wpis zazwyczaj mówi o domenie. Z drugiej strony konkurs polega na "łapaniu za słówka", co przy wpisaniu odpowiedniej informacji w pomocy dezorientuje osobę odpowiadającą na pytanie.
caramon
Dodano
28.04.2009 10:58:40
  • odludeq 28.04.2009 11:14:27

    [quote=caramon]Po prawdzie tego nie sprawdziłem. Nie przyszło mi do głowy, że xbox.com jest przekierowywany na www.xbox.com, zwłaszcza, że taki wpis zazwyczaj mówi o domenie.[/quote] przeciez z reguly w internecie adresy z "www" i bez kieruja w to samo miejsce... to nawet nie musi do glowy przychodzic ;-)

  • caramon 28.04.2009 11:19:31

    [quote=odludeq][quote=caramon]Po prawdzie tego nie sprawdziłem. Nie przyszło mi do głowy, że xbox.com jest przekierowywany na www.xbox.com, zwłaszcza, że taki wpis zazwyczaj mówi o domenie.[/quote] przeciez z reguly w internecie adresy z "www" i bez kieruja w to samo miejsce... to nawet nie musi do glowy przychodzic ;-)[/quote] Z tego co mi się wydaje, to jest to kwestia konfiguracji i nie ma raczej wymogu jej stosowania. Ale mogę się mylić.

[quote=caramon]Strona faktycznie nosi tytuł xbox.com, ale w pytaniu nie jest jednoznacznie powiedziane, że chodzi o nazwę witryny, czy jej adres. [/quote] no ja nie wiem jak Ty patrzysz.. ale w mojej przegladarce zarowno adres jak i nazwa strony (tytul w oknie przegladarki) to xbox.com (co prawda z xbox.com jestes automatycznie przekierowywany na www.xbox.com, ale nie zmienia to faktu, ze wpisujac adres xbox.com tez mozesz zalozyc karte gracza).
odludeq
Dodano
28.04.2009 10:16:05
wpisz w przeglądarkę xbox.com to otworzy Ci się strona www.xbox.com
cacin
Dodano
28.04.2009 10:15:58
caramon
Dodano:
28.04.2009 09:32:33
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1