Pytanie o dowodzik osobisty

Czy moge złożyć podanie o dowod osobisty niemajac 18-lat.. Powiedzmy brakuje mi miesiaca, ale chce by juz zaczeli mi wyrabiac dowod. Podobno moge tak zrobic ale wtedy dostane dowodzik tymczasowy. Czy to jest prawda czy nie? Czy bardziej oplaca sie poczekac do swojej 18-tki i wtedy zlozyc podanie ?

Odpowiedzi: 3

Tak tez mi sie wydawalo... Ze jesli teraz beda skladane papiery to mimo ze odebranie nastapi juz po ukonczeniu 18 lat to bedzie to dowod tymczasowy czyli na 5 lat. Czyli bardziej oplaca sie pcozekac ten miesiac a teraz juz 2 tygodnie i skladac papiery po normalny dowod.
Ukey
Dodano
16.10.2007 18:18:39
[quote=Ukey]Czy bardziej oplaca sie poczekac do swojej 18-tki i wtedy zlozyc podanie ?[/quote] Tak. Z prostego powodu . Dowód tymczasowy ma ważność 5 lat . Normalny 10 lat
Seeker
Dodano
15.10.2007 22:14:51
  • ChrisGud 15.10.2007 23:28:47

    [quote=Seeker][quote=Ukey]Czy bardziej oplaca sie poczekac do swojej 18-tki i wtedy zlozyc podanie ?[/quote] Tak. Z prostego powodu . Dowód tymczasowy ma ważność 5 lat . Normalny 10 lat[/quote] Nie wiem co do sprawy ma dowód tymczasowy. O pełny dowód osobisty ubiegać się można zgodnie z polskim ustawodastwem jeszcze przed realnym ukończeniem wieku pelnej zdolności prawnej. Tylko że odbior dopiero nastąpi po dacie urodzin. To wszystko z mojej strony :)

  • Seeker 16.10.2007 02:13:18

    [quote=ChrisGud] O pełny dowód osobisty ubiegać się można zgodnie z polskim ustawodastwem jeszcze przed realnym ukończeniem wieku pelnej zdolności prawnej. [/quote] Ale w wypadku wystąpienia o dowód przed ukończeniem 18 lat , dowód zostanie wydany z datą ważności na 5, nie na 10 lat . Ps. Z tym dowodem tymczasowym, to masz rację.

Możesz już złożyć podanie o dowód. Otrzymasz go po urodzinach :) Wszystkiego najlepszego :)
ChrisGud
Dodano
15.10.2007 20:15:04
Ukey
Dodano:
15.10.2007 19:30:05
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1