Pyt. dot. języków C/C++/C#

Witam, To mój pierwszy (i nie ostatni) post na forum :) Od 4 dni uczę się programować w języku [color=darkblue]C[/color]. Moje pytanie brzmi: Chcąc w przyszłości programować bardziej zaawansowane programy (bądź gry - co jest nieuniknione), powinienem uczyć się języków programowania w kolejności [color=darkblue]C[/color] -> [color=green]C++[/color] -> [color=orange]C#[/color] ? Czy może od razu zacząć uczyć się języka C# , który wg. mnie i tego co zdążyłem do tej pory przeczytać na jego temat, jest językiem dającym wiele, wiele więcej możliwości i jest nowy i wciąż rozwijający się? Języka C uczę się z podręcznika 'Język C. Szkoła programowania wyd. V' - każdy chyba zna tą publikację. Programowanie zawsze budziło u mnie podziw, a teraz sam zachciałem się nauczyć i rozwijać w tym kierunku w czasie wolnym, a w przyszłości być może tworzyć większe projekty :mryellow: Powinienem więc kontynuować naukę języka C i następnie 'wzbogacać' go o inne języki pochodne C++ oraz C# itp.? Szczerze to nie wiem tylko, czy gdybym zaczął się uczyć języka C# to czy poprzednia wiedza z języków C oraz C++ przydała by mi się w dalszym programowaniu właśnie w tym języku, gdyż instrukcje języka C nieco różnią się od tych z C++. /edit: To chyba dobry dział? :D Pozdrawiam, VixinG

Odpowiedzi: 1

Nie wydaje mi się, aby C - w którejkolwiek ze swoich form - miało nadawać się specjalnie do tworzenia gier. Aplikacje? Spoko. Tworzenie tychże w Borlandzie to była fajna przygoda, ale gry? Hm... to już chyba nieco inna szarża. I inny język.
XanTyp
Dodano
07.07.2010 00:30:25
V1x1n6
Dodano:
06.07.2010 16:17:53
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1