Pulpit zdalny - problem z połączeniem poza siecią LAN

Witam, Próbuje skonfigurować sobie pulpit zdalny w ten sposób abym mógł się łączyć z komputerem w mojej firmie z dowolnego miejsca. Na komputerze zainstalowany jest Windows Server 2003. Na routerze przekierowałem sobie port 3302 na komputer z WS2003 i jak wpisuje w domu w przeglądarce adres xxx.xxx.xxx.xxx:3302 (xxx.xxx.xxx.xxx - moje ip w pracy) to wyświetla mi się strona [i]Windows Small Business Server 2003[/i] i jak wybieram [i]Zdalne miejsce pracy w sieci Web[/i] to włącza mi sie strona z logowaniem (wszystko wydaje się być na razie OK). Po zalogowaniu i wybraniu linku [i]Połącz z pulpitami serwera[/i] i po kliknięciu [i]Podłącz[/i] pojawia mi się komunikat: [quote] Klient nie może połączyć się z komputerem zdalnym. Być może połączenia zdalne nie są włączone lub komputer jest zbyt zajęty, aby zaakceptować nowe połączenie. Możliwe, że również problemy z siecią przeszkadzają w nawiązaniu połączenia. Spróbuj ponownie połączyć się później. Jeśli problem powtarza się, skontaktuj się z administratorem. [/quote] Dodam, że podczas próby zalogowania się na pulpit WS2003 z sieci LAN mojego miejsca pracy wszystko jest OK. Co może być przyczyną występowania takiego problemu, może trzeba przekierować jeszcze jakieś inne porty na komputer z WS2003? Port 3302 wybrałem losowo. Jestem laikiem w tych sprawach, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Pulpit zdalny pracuje domyslnie na porcie 3389 i taki pownienes puscic na routerze.
mrsit
Dodano
06.10.2008 09:20:29
romange
Dodano:
28.06.2008 10:37:19
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1