Przyspieszony zegar (i nie tylko) w Win XP

Jeśli podobny post się gdzieś już pojawił albo jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie i/lub wskazanie topiku, w którym jest rozwiązanie mojego problemu. Szukałem chyba z 2 godziny podobnego problemu, bez większego rezultatu, ale jak wiadomo, mogłem coś pominąć :)

Jakieś 2 lata temu grałem sobie w pewną grę po sieci, zauważyłem, że moja postać biegała szybciej niż zwykle. Po przejściu do Win, rzeczy kopiowały mi się znacznie szybciej, a zegar systemowy zaiwaniał jak szalony, 1 sek w realu była równa 3 sek w zegarku Win. W ten sposób na telefonie, który był ustawiany zgodnie z zegarem komputera, była o 15 min wcześniejsza godzina. Po resecie kompa, wszystko wróciło do normalności, zegar cofnął się sam do prawidłowej godziny.

Temat ucichł, aż do teraz. Tylko, że teraz mam to przy co 3cim uruchamianiu komputera i tak już od miesiąca. Tym razem, wyczaiłem to przy słuchaniu muzyki. Gdy leciał jakiś utwór a ja w tym czasie pisałem na klawiaturze to muzyka się przycinała, chrzęszczała, z zegarem działo się to samo co 2 lata wcześniej. Jeszcze przed pisaniem tego posta, jak mi się trafił ten problem, to sprawdziłem jak się ma to do filmów. Przy oglądaniu, nic nie zauważyłem. Włączyłem grę, tym razem postać biegała normalnie, ale gdy naciskałem klawisze na klawiaturze to płomienie w menu głównym spowalniały i muzyka w winampie się zacinała. Innym razem jednak postać znowu latała szybciej, więc odruchowo zerknąłem na zegarek.

Niby fajnie jak komp sam się przyśpiesza (szkoda tylko że ta muzyka zarywa :P) ale nie wydaje mi się to normalne ;D 

Czy ktokolwiek miał podobny problem?! 

Odpowiedzi: 1

Ciekawa opowieść, ciekawy problem .

Ale spytam .Czego dotyczy? Że komputera to wiem . Ale nic poza tym.

 

Temat może właściwie dotyczyć , każdego komputera .

Przenoszę.
 

 

Seeker
Dodano
11.03.2007 09:56:46
  • Krook 12.03.2007 20:31:15

    ...hmmm, nie bardzo rozumiem twoje pytanie. Pytasz się mnie o co pytam w tym poście, czy chodzi o to żebym podał parametry komputera?<o:p></o:p><br><p class="MsoNormal">Chodzi mi o to, że mam taką sytuację jaką podałem powyżej. Chciałem się spytać czy ktoś miał podobny problem, czy wie czym to może grozić, czym może być spowodowane.</p> <p class="MsoNormal">Nie formatowałem komputera od półtora roku i nadal nie widzę potrzeby bo śmiga, aż miło. Nie przypominam sobie żebym instalował jakieś sterowniki, kodeki, w przeciągu kilku miesięcy, jedyne co to zaktualizowałem Subedita. Nie mam najmniejszego pomysłu skąd się to przyspieszenie może brać bo w niczym nie grzebałem od dłuższego czasu. Może coś nie tak ze sprzętem? Może ktoś, ma jakiś pomysł, bo mnie się skończyły :)</p>

Krook
Dodano:
10.03.2007 14:57:55
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1