Przyspieszamy BIOS

Zapraszamy do komentowania artykułu: Przyspieszamy BIOS.

Odpowiedzi: 6

Witam, Kolega, który kupił kompa we Francji też ma problem z uruchomieniem Windy z CD, ma biosa phoenix technologies Ltd 6.00PG, smbios 2.3. Mówiłem mu przez tel żeby wszedł w zakładkę BOOT SEQUENCE i jest tam do wyboru 1st, 2nd i 3rd............ oczywiście na 1st powiedziałem, żeby zaznaczył CD Rom, 2nd Hard Disk (oczywiście później F10), ale i tak jak płytka jest w napędzie to po przeładowaniu jej nie chce zaczytać. Naprawdę nie wiem co jest, ręce opadają. Jak ktoś może mi pomóc, będę wdzięczny
Komentarz
Dodano
29.08.2006 00:43:26
Hmmm.... M.A.G a czy ta plyta jest bootowalna ? :)
Komentarz
Dodano
17.08.2006 00:52:51
JA MAM OSOBNE PYTANKO ZROBILEM TAK JAK TRZEBA W BIOSIE BY CZYTAL PLYTKE DO ZAINSTALOWANIA SYSTEMU. ALE NIECZYTA NIEWIEM OCO CHODZI WOGOLE SIE PLYTA NIEURUCHAMIA PRZECHODZI DO LADOWANIA SYSTEMY ?? PORADZCIE
Komentarz
Dodano
13.08.2006 21:41:49
do "neo" nikt ci nie powie do jakich wartości mozna podkręcić procesor żeby pracował stabilnie bo to zależy od bardzo wielu czynników takich jak chłodzenie, ram, płyta główna itp, poza tym różne procesory nawet tej samej firmy podkręcaja sie do innych wartości zależnych w którym cyklu produkcyjnym wyszły
Komentarz
Dodano
23.06.2006 21:21:03
Po pierwsze - jakiż to system przyspieszamy? - Tak nazywa się sekcja, w której ten tekst jest umieszczony.
Po drugie - "BIOS ...... To podstawowe narzędzie jest zapisane na płycie głównej i nie da się go skasować." - o uzywaniu programatorów nawet nie bede pisął, ale zapytam o Czarnobyla: Czzby ten wirus nie "kasował" zawartości BIOS-u?
Po trzecie - "BIOS uruchamia wszystkie urządzenia a następnie przekazuje nad nimi sterowanie systemowi operacyjnemu" - nie do końca , bo współczesne systemy część ustawien i ograniczeń BIOS-u w ogóle ignorują - przykądem może być praca z "dużymi dyskami", które przez BIOS nie są prprawnie orzpoznawane, a system sobie z ich obsługa radzi.
Po czwarte - "Korzystając z tego programu również możemy przyspieszyć ładowanie systemu....." - to prawda, że procedurę POST można skrócic, że przejście do fazy ładowania systemu , przy zastosowaniu ustawień innych niż domyślne, może nastąpić czybciej, ale .. to wszystko co zostąło napisane w części tekstu od cytowanej do jego końca nie ma nic wspólnego z przyspieszeniem ładowania systemu - to nie ta faza pracy komputera.
dopiero po zakończeniu procedur z ustawieniami BIOS-u związanych następuje ten etap.
Czy w ogóle mozna przyspieszyć ładowanie systemu poprzez zmianę ustawień BIOS-u?
Zapewne tak, tyle, że nie dotyczy to elementów w tekście wskazanych, a ewentualne możliwości w tym zakresie związane są z "bogactwem" opcji przewidzianych przez producenta płyty głownej.
 
Tyle, w dużym skrócie, bo w innym wypadku ten komentarz rozmiarami by musiał przekroczyć teks.
 
PS.
- "wyskoczyła by" do poprawki
 
 
 
 
Rebe
Dodano
23.06.2006 11:05:28
tyle to i ja wiem dajcie cos konkretniejszego,np jak podniesc FSB na maxa zeby chodzil stabilnie,PHOENIX 6.00 PG-BIOS
Komentarz
Dodano
23.06.2006 08:59:48
CentrumXP.pl
Dodano:
23.06.2006 08:59:48
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1