przymuszenie programu do korzystania z konkretnej sieci (rozwiązany)

Mam dwa komputery, na jednym jest baza mssql, na drugim program który się z nią łączy. Komputery są połączone siecią firmową, na ktorą składa się, z tego co udało mi się zorientować kilka switchy i modem neostrady. Ostatnio program przestał uzyskiwać połączenie z bazą. Problem leży po stronie sieci, między komputerami są strasznie duże starty pakietów, rzędu 50-100%. Jako, że nie znam dokładnie infrastruktury tej sieci, a problem występuje tlyko z tą aplikacją (internet chodzi w porządku), umyśliłem że zepne dodatkowo te dwa komputery bezpośrednio ze sobą. I teraz problem wygląda następująco. Gdy wyłączę połączenie na switchu, a zostawie tylko to bezpośrednie problem znika i mozna się podłączyć do bazy, nie ma natomiast wtedy z oczywistych względów internetu. Gdy włączone są oba połączenia, problem wciąż występuje. a teraz pytanie: Jak zmusić tą konkretną aplikację, aby korzystała tylko z połączenia bezpośredniego, a reszta niech sobie dalej działa tak jak działała wcześniej? Wystarczy tu odpowiednio pogrzebać w firewallu (ESET smart secuirty) czy trzeba czegoś więcej? Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedzi: 1

Podmień switch na inny i zobacz, czy dalej nie chce się łączyć.
gusioo
Dodano
24.07.2008 13:49:53
hase
Dodano:
24.07.2008 13:20:08
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1