Przydział większej pamięci RAM

Witam, programy widzą u mnie 2GB Ramu. Wiem że jest metoda ustawienia by pobierały więcej, odjąć trochę systemowi i dodać programom. Znalazłem taką metodę: NA ikonie Mój Komputer/prawy klawisz/Przechodzimy do zakładki Zaawansowane/klikamy Ustawienia w dziale Uruchamianie i odzyskiwanie/klikamy edytuj/ .... Otwiera nam się edytor tekstu z taką treścią: [size=5][boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect [/size] i teraz magia... na końcu ostatniej linii wpisujemy / 3GB tak aby tekst wyglądał tak: [size=5] [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect/ 3GB [/size] Zapisujemy zmiany. klikamy okejami i zatwierdzeniai gdzie trzeba i restartujemy komputer. [b]Z tym że u mnie linia weygląda inaczej, tak:[/b] [boot loader] timeout=1 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows Recovery Console" /cmdcons Sam widzisz, mam inną linijke z : "Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer" a oprócz tego jeszcze jakiś dalszy wpis. Czy to też bezpiecznie mogę zmienić? Wiem że to raczej pytanie na forum systemowe a nie forum o efektach, ale może wiesz. A tera zodpowiedz mi na pytanie, jeśli wiesz. Bo linijka wygląda inaczej, zawiera oczywiście podobną treść ale nie wiem czy w tym wypadku wklejać czy nie, zmieniać coś czy nie zmieniać.

Odpowiedzi: 2

Chodziło mi o "wy", o "was". Racja. Ale wracając do tematu, czy w moim przypadku - chcąc to jednak zmienić - mam dopisać "/3GB" po danej linijce czy będzie to jakoś inaczej wyglądać? No sam "dostęp" może coś da, nie wiem.
BUNCH
Dodano
20.05.2010 00:33:48
Komuś konkretnemu zadajesz to pytanie, że używasz form per "ty" ? [quote=BUNCH]... programy widzą u mnie 2GB Ramu[/quote] Bzdura. Programy "widzą tyle" ile im przydzieli OS. Po użyciu przełącznika /3GB zmieni się tylko tyle, że aplikacje używające odpowiedniego nagłówka będą miały dostęp do rozszerzonej ponad limit 2 GB przestrzeni adresów wirtualnych. Dostęp jednak - nie oznacza użycia. Jeśli masz w systemie 4GB pamięci - to raczej powinieneś zainteresować się użyciem przełącznika PAE. I jeszcze jedno na koniec - nie używaj czcionki o wielkości 1. To niczemu nie służy.
Veers
Dodano
19.05.2010 01:50:19
BUNCH
Dodano:
18.05.2010 20:09:06
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1