Przerywa ładowanie windowsa xp? gasnie monitor

Witam, Posiadam kompa Fujitsu siemens Esprimo E3510 i mam z nim następujący problem. Po włączeniu komputera zaczyna ładować windowsa xp, pojawia się logo z ruchomym paskiem u dołu ze ładuje, po chwili pokazuje się czarny ekran z kursorem ( mogę nim ruszać) a następnie monitor się wyłącza i gaśnie dioda od dysku na obudowie, w tym samy czasie słychać cichutkie kliknięcie z środka kompa tak jak ma to miejcie przy włączaniu lub wyłączaniu, czasami gdy monitor już się wyłączy to wiatrak od procesora chodzi na bardzo wysokich obrotach ( procesor jak i radiator jest zimny). Pierw podstawiłem kartę graficzną, wciąż to samo, sprawdziłem taśmy i kable od napędów i dalej nic. W biosie mogę siedzieć godzinami i nic się nie dzieje. Zainstalowałem windowsa z dołączonej płyty recovery system i pomogło na jeden dzień. Następnego dnia to samo, wiec ponownie zainstalowałem windowsa i działało dopóki nie poszedłem spać. Na chwilę obecna po zainstalowaniu systemu działa, mogę robić wszystko restartować, instalować, chodzić po necie, a następnego dnia już nie działa. Dodam ze przed awarią nie korzystałem z neta i jakich pedrajwów i obcych mi plików. Jak ma ktoś jakiekolwiek pojęcie to będę wdzięczny. Z góry dziękuje za pomoc.

Odpowiedzi: 3

Kra, kra? [b]Ucho[/b], ale nie wydaje mi się, aby niestraszenie było lepszym rozwiązaniem. Lepiej się bać trochę i szybko dojść do rozwiązania i/albo radośnie odetchnąć niż zdziwić, szukając problemów dookoła - ryzykując również utratę danych - z braku tej świadomości zagrożenia. Bo co jak co, mogę przeżyć stratę mobo i sens egzystencji mojego OEM-a, ale [u]nie mógłbym odżałować straty danych[/u] z twardego, tylko dlatego, że nie zdążyłem w porę właściwie zareagować - lub... bo ktoś mnie nie naprowadził, nie chcąc straszyć.
XanTyp
Dodano
08.11.2010 14:24:09
Te ciche kliknięcia pasowały by mi do sypiącego się dysku... Miałem kiedyś podobną sytuację no i problem tkwił właśnie w dysku. Ale nie przechwalajmy dnia przed zachodem. Zacznij od Everesta, potem ew. odpal diagnostykę twardziela. Tak na wszelki wypadek.
XanTyp
Dodano
07.11.2010 16:09:47
  • Ucho 08.11.2010 06:10:13

    [quote=XanTyp]Te ciche kliknięcia pasowały by mi do sypiącego się dysku...[/quote] Właśnie, ale nie chciałem krakać.

IMO sprawa stricte sprzętowa. Sprawdź Podgląd zdarzeń na błędy i zapodaj na forumie. Cyt.: "...W biosie mogę siedzieć godzinami i nic się nie dzieje..." Niby rozumiem, ale nie do końca. Wytłumacz. I jeszcze: 1) wgraj Everesta i zapodaj wszystkie napięcia z zasiłki. Poszukiwania zaczniemy od tego.
Ucho
Dodano
07.11.2010 13:33:03
chudy125
Dodano:
07.11.2010 11:03:27
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1