przejście z 32 bit na 64 bit i problemy z aktywacją

Witam serdecznie forumowiczów! O swoim problemie czytałem na wielu forach i wszędzie znajdowałem informację, że możliwe jest legalne przejście z Visty 32 bit na 64 bit za pomocą klucza oem jaki się posiada. Ja kupiłem laptopa parę dni temu i miałem preinstalowaną vistę HP 32 bit. Postanowiłem zainstalować wersję 64 bit. Podczas instalacji wpisałem klucz jaki mam na naklejce i Vista zainstalowała się poprawnie. Niestety podczas aktywacji wyskakuje mi błąd, że klucz do procesu aktywacji jest nieprawidłowy. Z czego może to wynikać? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedzi: 11

Konsultanci w Microsofcie często są niedoinformowani a pożyczenie płytki z tą samą wersją systemu do celów takich jak podane wyżej jest legalne w przeciwieństwie do udostępniania tej płytki przez np. torrenty ponieważ dostęp do takiej płytki ma wiele osób a poza tym jest to tworzenie więcej niż jednej kopi zapasowej (którą zresztą właściciel może tylko sobie zrobić) nawet jeśli pobierze ten obraz tylko jedna osoba. Jeżeli kogoś to interesuje to ten wątek został poruszony i dość dogłębnie wyjaśniony na Forum laptopy.info.pl Jak macie ochotę poszukajcie tego tematu a tu proponuję zakończyć dyskusję.
lukasz_z
Dodano
15.08.2009 02:21:24
Firmy instalują Windowsy na tzw. licencji zbiorczej która rządzi się innymi prawami. Podobnie jak np. wersje MSDNAA. Poza tym - pobieranie systemu z torrentów, pomijając aspekty prawne jest równie głupie co pobieranie programu antywirusowego z podobnego źródła. To jest za duże ryzyko i choćby z takiego powodu, jeżeli nie tego, że nie jest to zgodne z prawem powinieneś unikać systemów które nie pochodzą z oficjalnego źródła.
lukasz_z
Dodano
13.08.2009 17:57:29
a jak wytłumaczyć to, że w firmach komputerowych systemy dla klientów są instalowane często z serwisowych płytek, przygotowanych przez dany serwis w wielu kopiach? Nie raz coś takiego widziałem, że serwis (partner Microsoft) instalował system z takiej płytki bo mieli dograną większą liczbę sterowników ... To przepraszam, ale wtedy użytkownik kupujący komputer w takiej firmie ma nielegalny windows? Albo np ghostowanie systemów też jest dosć popularne w serwisach, czy to też jest nielegalne?
adam.pielatowski
Dodano
13.08.2009 14:13:37
a jakbym mi kolega udostępnił ISO na torrentach zgranego ze swojej oryginalnej płytki to co? legalne?
adam.pielatowski
Dodano
12.08.2009 11:23:04
  • lukasz_z 12.08.2009 17:55:21

    [quote=adam.pielatowski]a jakbym mi kolega udostępnił ISO na torrentach zgranego ze swojej oryginalnej płytki to co? legalne?[/quote] Raczej nie, ponieważ kolega ma prawo zrobić tylko jedną kopię bezpieczeństwa płytki [b] dla siebie[/b].

widzę dwie różne wersje ... nalepkę mam a na niej klucz do visty home premium, nie jest zaznaczone czy to ma być 32 czy 64 bit Ja czuję się legalny. Zapłaciłem to mam prawo się tak czuć.
adam.pielatowski
Dodano
11.08.2009 19:52:13
a pożyczenie legalnego nośnika jest legalne?
adam.pielatowski
Dodano
11.08.2009 14:06:19
  • XanTyp 11.08.2009 14:54:45

    [quote=adam.pielatowski]a pożyczenie legalnego nośnika jest legalne?[/quote]Jest. Nielegalne było by pożyczenie klucza. Nośnik nie ma znaczenia w procesie instalacji. Liczą się tylko klucz i etykieta z paskiem, naklejana w widocznym miejscu.

  • lukasz_z 11.08.2009 21:49:17

    [quote=XanTyp][quote=adam.pielatowski](...) Nośnik nie ma znaczenia w procesie instalacji.(...)[/quote] To nie do końca jest prawdą. Nośnik ma znaczenie. Nie może być to nośnik kradziony, czyli np. z torrentów jak zostało podane wyżej. Nośnik [b]musi[/b] być [u]zdobyty legalnie[/u]. Można go wypożyczyć od znajomej osoby która posiada legalną wersję ale nie można go ukraść.

  • XanTyp 14.08.2009 07:30:43

    [quote=lukasz_z][quote=XanTyp][quote=adam.pielatowski](...) Nośnik nie ma znaczenia w procesie instalacji.(...)[/quote][/quote]To nie do końca jest prawdą. (...) Nośnik [b]musi[/b] być [u]zdobyty legalnie[/u]. Można go wypożyczyć od znajomej osoby która posiada legalną wersję ale nie można go ukraść. [/quote]"Wypożyczenie" nośnika tez nie jest legalne.[quote=lukasz_z]Raczej nie, ponieważ kolega ma prawo zrobić tylko jedną kopię bezpieczeństwa płytki [b] dla siebie[/b].[/quote]Tak czy owak - odbyłem kiedyś długą rozmowę z panią z Microsoft Polska i dała mi wyraźnie do zrozumienia, że skoro mam klucz i naklejkę, ale płyta się gdzieś zawieruszyła, to instalacja może zostać wykonana z dowolnej kopii - grunt, by rodzaj systemu odpowiadał kluczowi od oryginału. W razie kontroli - ani my, ani osoby uprawnione nie będą i tak w stanie udowodnić, że instalacja została lub nie została wykonana z oryginalnej płyty - skoro jej nie ma. Zatem - jeśli udostępnisz koledze obraz ISO via torrent, zaryzykujesz rozpowszechnienie swojej kopii w niekontrolowany sposób. Ale... jeśli "wypożyczysz" mu swoją kopię poprzez hosta, nad którym sprawujesz pełną kontrolę - nie widzę w tym problemu. Istotne jest tylko to, aby w ubocznym efekcie - kolega nie rozpylił go dalej. I na tym może zaprzestańmy już tych jałowych dyskusji. Resztę tych "wypożyczeń" - wedle uznania - uzgodnijcie sobie na PM.

Aktywacja telefoniczna powiodła się. Wniosek jaki można wysnuć jest chyba taki, że raz aktywowany system przez internet można ponownie aktywować tylko poprzez aktywację telefoniczną. Mam rację? Przecież nie ma znaczenia z czego to instaluję, ważne, że mam licencję prawda??
adam.pielatowski
Dodano
10.08.2009 20:11:02
  • lukasz_z 11.08.2009 01:58:20

    [quote=adam.pielatowski]Aktywacja telefoniczna powiodła się. Wniosek jaki można wysnuć jest chyba taki, że raz aktywowany system przez internet można ponownie aktywować tylko poprzez aktywację telefoniczną. Mam rację? Przecież nie ma znaczenia z czego to instaluję, ważne, że mam licencję prawda??[/quote] No właśnie nie. Licencja to jedno a oryginalny nośnik to drugie. Oba te warunki muszą być spełnione. To, że masz licencję nie znaczy, że możesz instalować system z płytki którą ukradłeś. Tę musisz zdobyć legalnie.

Nie wiem czy wiesz ale niezależnie od tego czy to przejdzie czy nie to system będzie piracki ponieważ instalujesz go z kradzionego nośnika (z torrentów). A konsultantom Microsoftu nie wierz bo oni często są nie doinformowani i różne wersje możesz od nich usłyszeć. Nawet jeśli masz prawo zainstalować windowsa w wersji 64bitowej to musisz wykorzystać do tego celu legalny nośnik. Jak go zdobędziesz to już Twoja sprawa - możesz go np. pożyczyć od znajomego który posiada płytkę z legalnym nośnikiem.
lukasz_z
Dodano
10.08.2009 17:28:38
System niestety był aktywowany automatycznie przez producenta. Gdy go uruchomiłem bez podłączenia do internetu już wtedy była informacja o tym, że system jest aktywowany. Zostały mi niestety dwa dni na aktywację więc mam nadzieję że coś da się zrobić. Drobna opłata wynosi koło 30euro :/ wolałbym tego uniknąć. Laptop to hp pavilion 1135ew EDIT: Dzwoniłem do MS (trochę to trwało zanim przebiłem się przez automat) i uzyskałem informację, że mam pełne prawo do zrobienia tego co zrobiłem i mam spróbować aktywacji telefonicznej. Jako że teraz jestem w pracy i lenię się przed komputerem, to dopiero zrobię to jak wrócę do domu. Jeśli jednak ktoś ma jakieś pomysły jeszcze to proszę pisać :) Pozdrawiam tych którzy próbowali pomóc i zachęcam do dalszego rzucania pomysłami!
adam.pielatowski
Dodano
10.08.2009 11:30:09
A skąd masz instalkę Visty 64 bit? Wiem, że to głupie pytanie, ale zainstalowałeś ten sam stopień systemu czyli HP? Przy okazji podaj model laptopa. Ja myślę, że to może być powód instalacji systemu nie OEM, lub coś w tym stylu. Czy nie masz dostępu do pomocy od dystrybutora swojego laptopa? Może oni są w stanie wysłać Ci za drobną opłatą system 64 bitowy. Odsyłam także do https://www.microsoft.com/windowsvista/1033/ordermedia/default.mspx
Rafaltra
Dodano
10.08.2009 00:13:41
Przypuszczam, że możliwości są dwie (choć oczywiście mogę się mylić w swoich przypuszczeniach): 1. Legalne przejście na 64bity nie jest możliwe. 2. Możesz zainstalować wersję 64-bitową tylko tylko wtedy, gdy wcześniej nie aktywowałeś wersji 32bitowej czyli klucz jest do jednej i drugiej wersji ale wybierasz jedną a nie skaczesz od jednej do drugiej.
lukasz_z
Dodano
09.08.2009 17:41:10
adam.pielatowski
Dodano:
09.08.2009 13:37:27
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1