Przeczytaj zanim kupisz i zainstalujesz Viste

Jakiś czat temu kupiłem sobie Windows Viste a do tej pory miałem zainstalowany Windows XP OEM.
Dwa tygodnie po instalacji Visty (wstępny ochłonięciu) nasunęło mi się pytanie co zrobić płytą XP a w najbliższych planach miałem zamiar kupić komputer do firmy. Pomyślałem że w domu będę miał Vistę a w pracy XP. Pomysł wydawał mi się rozsądny do póki nie zadzwoniłem do Microsoftu popytać o prawny przebieg takiego manewru. Jak się okazało nie mogę zainstalować po raz drugi Windows XP w wersji OEM,
mimo iż system jest zarejestrowany na mnie i tak pozostanie. Mało tego pani z którą rozmawiałem stwierdziła że płyta XP w takim wypadku nadaje się tylko do kosza. Co wy na to?!

Odpowiedzi: 1

O jak ty to sobie wyobrażałeś? OEM jest przypisany do danego sprzętu i nie można go używać na innym komputerze.
Anathema
Dodano
25.02.2007 14:32:35
  • Piotr Dombrowski 25.02.2007 14:36:48

    <P class=MsoNormal style="MARGIN:0cm 0cm 10pt;"><FONT face=Calibri size=3>Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Jakbym pomyślał wcześniej kupił bym najpierw komputer później zainstalował VISTĘ.<SPAN style="mso-spacerun:yes;">&nbsp; </SPAN>A na końcu podmienił dwie magiczne skrzyneczki. Wyszło by taniej bo Vistę też bym kupił OEM</FONT></P>

Piotr Dombrowski
Dodano:
25.02.2007 14:29:14
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1