Prywatny komputer a firma w domu?

Witam Zastanawiam się nad jedną rzeczą, otóż: Mam komputer w domu z legalnym softem, tzn. przykładowo -MS XP Home Edition (faktura imienna na mnie), -MS Office 2003 Home & Student (jak wyżej), -Norton Internet Security 2007(jak wyżej). Zastanawiam się nad otwarciem własnej działalności, w której potrzebowałbym do pracy komputera. Czy mógłbym normalnie użytkować swój prywatny komputer z tym softem w swojej własnej firmie, która mieścić będzie się w tym samym domu(czyli adres firmy taki sam jak adres zamieszkania)? Druga sprawa to sprawa programu Symfonia: Start, Faktura i Kasa, czy mógłbym spokojnie ją zakupić na siebie czy musiałbym bezpośrednio na firmę? Jeśli ktoś z Was mógłby mi coś poradzić będę wdzięczny

Odpowiedzi: 12

Seeker - naprawdę mógłbym długo i namiętnie udowadniać, że nie jestem więlbładem. Chcesz kontynuować daj, proszę, głos prywatny. Nawet nie chodzi o to, że tu nie czas i miejsce, ale o moje dobre smaopoczucie - za stary jestem by bez nerwów/politowania/współczucia* czytać o osiągnięciach fachowych sił. * skreśl lub użyj łącznie.
Rebe
Dodano
01.08.2007 16:52:51
A to ciekawe co piszesz - nie w kwestii archeologii .Tak się akurat składa że ja taką umowę miałem - zgodnie z sugestiami pracowników US , na prywatny komputer z drukarką i prywatny na samochód , wykorzystywane czasem na użytek firmy .I zgodnie z tymii sugestiami zarówno tusze do drukarki jak i naprawy wliczałem w koszty firmy .Księgowość prowadziło Biuro Rachunkowe notabene byli długoletni pracownicy US , którzy nie mieli zastrzeżeń do takiej umowy użyczenia. Uważasz ,że ktoś wprowadził mnie w błąd i to aż kilka osób , którzy na bieżąco w tym siedzą? Ps. Kwestię archeologii kładę na karb godz 6 rano i na to że to był 1 temat jaki czytałem
Seeker
Dodano
01.08.2007 15:49:44
Seeker - nie iwem czy Cię opcyndolić za .archeologię, czy za "uimowę użyczenia". Zróbmy tak za pierwszą niech Cię Moderator - z lustra najlepiej - obcyndoli za drugie zaś masz ode mnie oper - nie mozna zawrzeć umwoy samemu ze sobą ( nie rób, prosze, ludziom wody z mózgu ). Tak przy okazji - przy umowie użyczenia "bioracy do używania" ponosi wyłącznie [b] zwykłe [/b] koszty używania, a tym samym nie ma mowy o [b]wszelkich[/b] naprawach. PS. Mógłbym więcej, ale ..nie chce mi się.
Rebe
Dodano
01.08.2007 13:03:44
Możesz zrobić coś jeszcze .Jest coś takiego , jak umowa użyczenia. W tym wypadku prywatnego sprzętu na cele firmy .Sporządzasz ją właściwie sam ze sobą i dokument przechowujesz w razie kontroli .Daje to m.in to że możesz do tego sprzętu kupować i zaliczać w koszty wszelkie naprawy i materiały eksploatacyjne. Wzór umowy możesz pobrać stąd: http://www.spolki.biz/wzory_pism.html
Seeker
Dodano
01.08.2007 08:05:34
hehe :-) dzięki za odpowiedź :-)
mkondrak
Dodano
26.06.2007 13:58:22
No widzisz, Watsonie, jak można wszystko ..wydedukować .
Rebe
Dodano
26.06.2007 13:24:06
Patrzę i wnioskuję, ze tylko office`a nie mogę mieć ...
mkondrak
Dodano
26.06.2007 13:15:06
Patrz pkt 2 w moim pierwszym poscie.
Rebe
Dodano
26.06.2007 12:56:12
Rozumiem. Natomiast jesli chodzi o Windowsa XP Home Edition, Norton Internet Security 2007 i Symfonia: Start; Faktura i Kasa nie bedzie problemow jesli mam je na fakture imienna nie?
mkondrak
Dodano
26.06.2007 12:50:55
To był "minus" ( w odniesieniu do Office'a ) - być to pewnie i moze, ale już z używaniem gorzej .
Rebe
Dodano
26.06.2007 12:18:17
Ad. 2 No w sumie tak :-) Ad. 1 Nie bardzo rozumiem o co chodzi z officem? Wersja Home & Student też może być w firmie:)?
mkondrak
Dodano
26.06.2007 12:05:29
1. Tak - Office 2. A jaka róznica - nazwa firmy jest, w wypadku osób fizycznych, tylko ozdobnikiem - przecież Jan Kowalski mający firmę "dupa w korach" dalej jest Janem Kowalskim przedsiebiorcą.
Rebe
Dodano
26.06.2007 11:53:58
mkondrak
Dodano:
26.06.2007 11:43:56
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1