Programowanie w C++

Witam. Jestem tu nowy i prosiłbym forumowiczów o wyrozumiłość i za wszelkie moje błędy z góry przepraszam. Ale przejdę do mojego problemu. Uczę się programowania w C++ i szczerze się przyznam nie idzie mi to łatwo. Mam napisać program który, poprzez wskazniki utworzy łańcuch 100 kulek, każda o wartości i^2%50. Mam je też posegregować lub odrazu wstawić w odpowiednie miejsca. Nawet z treści zadania niewiem za bardzo o co chodzi,a co dopiero napisac program.

Odpowiedzi: 3

Idziesz w dobrym kierunku. Teraz zamiast [i]3*i[/i] możesz już obliczać [i]i*i%50[/i] oraz zamiast wstawiać nowy element zawsze na końcu listy, wstawiaj go w odpowiednie miejsce (tak, żeby lista była cały czas posortowana). Ponadto, zapomniałeś o przypisaniu wartości [i]NULL[/i] do wskaźnika [i]next[/i] w ostatnim elemencie oraz o usunięciu listy z pamięci przed zakończeniem programu. Mam też dla Ciebie parę sugestii co do samego stylu kodowania: 1. Nazwy klas rozpoczynaj od dużej litery 2. Nie stosuj w jednym programie różnych styli zapisu nawiasów klamrowych 3. Rób wcięcia
BlaSOFT
Dodano
17.06.2011 22:50:46
Dzięki za informacje. Poczytałem o implementacji i krótko mówią moje zadanie muszę zrobić tak, aby jeden wskaznik wskazywał na drugi.(Tak to zrozumiłem). Ale naprawde niewiem jak mam napisac do tego program :-k :-k Napisałem już coś takiego: [code]#include "stdafx.h" #include using namespace std; class kulka{ public: int wartosc; kulka *next; }; int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[]) { kulka *actual; kulka *start; start = new kulka(); actual = start; for (int i = 1; i <= 100; i++){ actual -> next = new kulka(); actual -> next -> wartosc = 3 * i; actual = actual -> next; } if (start != NULL){ cout << start -> wartosc << endl; actual = start; } while (actual -> next != NULL){ cout << actual -> next -> wartosc << endl; actual = actual -> next; } system("pause"); return 0; }[/code] Program pokazuje liczby: 0 3 6 9 12 15... aż do 300 I tak się zastanawiam jak go wykorzystać do zadanej treści zadania? :-k
macko.79
Dodano
16.06.2011 22:40:25
Chodzi o zaimplementowanie [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_jednokierunkowa#Wska.C5.BAnikowa]listy wskaźnikowej[/url]. W Sieci jest mnóstwo materiałów na ten temat. Poczytaj trochę, a wszystko stanie się jasne ;)
BlaSOFT
Dodano
16.06.2011 00:41:56
macko.79
Dodano:
15.06.2011 23:50:15
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1