Program szpiegowski jak sie pozbyć z kompa

Witam, Szukałem pomocy u znajomego ale nie mógł mi pomóc. Ktoś "życzliwy" pod moją nieobecność zainstalował mi program szpiegowski który wysyła wszystko to co się dzieje na ekranie w miejsce docelowe (jak wykryć?). Mam Vistę Home Premium na Dellu Inspiron 1520. To oczywiście nie było by to problemem ale te dane nie powinne się znaleźć w niepowołanych rękach. Mam Nortona Anti Virus, SpyBot search and Destroy, AdAware. Nic nie wykryły poza zwykłymi śmieciami internetowymi. Podejrzewam że taka "zabawa" nie jest prawa. Mój znajomy powiedział że być może jest to jakiś wyjątek w systemie lub jakiś program szpiegowski, tylko jak go znaleźć?](*,) Dlatego proszę o porady jak to można znaleźć i zlikwidować i popsuć "zabawę" tym uważającym się za "mądrych". Z góry dziękuję i wyczekuje dobrych rad. Pozdrawiam:mryellow:

Odpowiedzi: 3

No właśnie, to chciałem powiedzieć... Żebyś użył polecenia "netstat".:mryellow: :mryellow: :mryellow:
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
11.12.2008 20:30:38
Spróbuj zaraz po uruchomieniu ponownym koputtera wejść w wiersz polecenia i przebadać wszystko poleceniem "netstat". Jak nie wiesz jak to działa to wpisz w wiersz polecenia "netstat help'. Dzięki temu jesteś w stanie namierzyć wszystkie połączania wychodzące i jaki proces jest za nie odpowiedzialny, numer portu itp.
Razorek
Dodano
10.12.2008 23:01:23
Łeeej. Jak on ci "życzliwie" zainstalował to co się pytasz? Dziękuj, a co... Spróbuj Norton AntySpyware (skoro Norton Antywirus to do wirusów, to może AntySpyware to do spyware - tzw. cwany sposób na podwojenie zysku przez producenta) LUB Uaktualnij bazę wirusów. LUB CTRL + ALT + DEL > Menadżer Zadań > Zakładka "Procesy", pokasuj sobie podejżene LUB Start > Uruchom > msconfig > Startup (lub jakoś tak) > zobacz co się uruchamia LUB CTRL+ ALT + DEL > Menadżer Zadań > Zakładka Procesy > Zaznacz "Explorer.exe" > Zakończ Process (często programy używają wbudowanego Explorera do się podszywania)
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
10.12.2008 19:56:43
wiewiorkowski
Dodano:
20.11.2008 22:54:20
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1