Program, który pozwoli przywrócić wersje pliku z danego okresu

Witam, mam na dysku plik.txt w którym zapisuje różne ciekawe strony, które znalazłem w necie (zamiast do zakładek) - ostatnio zorientowałem się, że parę stron przez przypadek nadpisałem (być może zrobiłem to nawet 3-4 miesiące temu). Mam pytanie: czy istnieje program, który pozwala przywrócić wcześniejsze zapisane wersje plików? Skoro istnieją narzędzia do przywracania skasowanych plików z dysku to może i takie narzędzie jest? Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 4

Ale jakieś narzędzie jesteś mi w stanie polecić?
Civil
Dodano
29.08.2007 00:24:17
Sfink - nie mieszaj. Wpisz sobie w google czy forumową wyszukiwarkę [b] odzyskiwanie danych [/b] ( na forum moze być inna forma gramtyczna ), a dowiesz się paru nowości. Civit - odzyskanie dnaych to co innego ( jest zdecydowanie, choć brzmi to dziwnie, prostsze ). Nie wiem czy w warunkach domowych można mówić o jakiejkolwiek nadziei, by efekt - przez Ciebie postulowany - osiągnąć. Nie mam pomyśłu czy i w wypadku zlecenia takiego czegoś wyspecjalizowanej, w odzyskiwaniu, firmie miałbyś pewność sukcesu. Choc mogę się mylić i standardowe narzędzia dadzą radę odkopać ( wg dat np. ) pliki w ich ówczesnym ksztłacie to jednak nie bardzo w tę pomyłke wierzę ( kieby co najwyżej przyjdzie mi odkrakać pesymizm ).
Rebe
Dodano
28.08.2007 16:18:11
Należy zwrócić uwagę na fakt, że narzędzia do odzyskiwania skasowanych plików skuteczne są TYLKO wtedy, gdy dane na dysku nie zostaną zamazane... Cała zabawa polega na tym, że kasując plik z dysku, tak naprawdę oznaczamy go tylko jako skasowany a miejsce przez niego zajęte jako wolne... jesli innego w tym miejscu nie zostanie zapisane, to plik można odzyskać. Jeśli chodzi o twój problem, to modyfikacje plików wiązą się, ze zmianą jego zawartości, może się zdarzyć że taki modyfikowany plik system zapisze w innym miejscu niż jego poprzednią wersję, ale odzyskanie tego byłoby znacznie trudniejsze gdyż plik formalnie istnieje... trzebaby tutaj przeszukiwać sektor po sektorze w poszukiwaniu określonych ciągów... po kilku miesiącach jest to nierealne... Jeśli chcesz modyfikować jakieś dane tekstowe i mieć możliwość powrotu do wersji poprzednich, to albo musisz robić kopie plików przed modyfikacją... albo skorzystać np. z WORDa z opcją śledzenia zmian...
Andrzej.K
Dodano
28.08.2007 16:16:50
Chciałbym ci pomóc ale nie znam takiego programu, no mam pytanie: [quote=Civil] Skoro istnieją narzędzia do przywracania skasowanych plików z dysku [/quote] O jakich narzędziach mówisz? kiedyś szukałem i w helpie Windowsa znalazłem coś takiego CYTUJĘ: Uwagi Usuwając element z Kosza, usuwa się go trwale z komputera. Elementów usuniętych z Kosza nie można już odzyskać. Można również usuwać elementy, przeciągając je do Kosza. Jeśli podczas przeciągania naciśnięty będzie klawisz SHIFT, element zostanie usunięty bez przechowywania w Koszu. ........itd koniec cytatu. to jak możesz wrócić?
Sfinks
Dodano
28.08.2007 15:36:16
Civil
Dodano:
28.08.2007 02:14:21
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1