Problemy z połączeniem WiFi z laptopa...

Bardzo dziwna sprawa... Odpala sie wszystko OK, działa poprawnie, po jakimś czasie, moze być 10min ale też i 1h, nagle połączenie sie "zacina". Na ogół niknie niebieska kuleczka i pojawia sie "tylko lokalne". Po wejściu do Centrum Sieci i weryfikacji połączenia pojawia się komunikat że wszystko jest OK, kuleczka wraca, tyle że... IE mieli i mieli z szybkościa 1mB/h i pozostaje tylko restart kompa. Włączenie i wyłączenie karty nie pomaga. W trakcie wyłączania komp zacina sie na pare minut przy wylogowywaniu :( Nie wiem na prawde o co chodzi...

Odpowiedzi: 7

Przepraszam, za odkopywanie tematu, ale rozwiązałem swój problem i podaje jego rozwiązanie. W instrukcji do rutera pisali, żeby zawsze używać trybu WPA2-Mixed Mode, ale okazało się, że mój laptop tego trybu nie obsługuje. Ustawiłem więc w obu urządzeniach tryb WPA2-Personal i wszystko działa bez zarzutu!!!
Thorn500
Dodano
23.08.2009 19:16:03
Router jest ustawiony domyślnie. Jedyne zmiany to: -zmiana hasła administratora -zmiana hasła WI-FI, oraz konfiguracji zabezpieczeń (WPA2 Mixed Mode, TKIP or AEP) -zmiana maksymalnej liczby użytkowników DHCP (Maximum number of DHCP users) na 3 (xbox360, laptop i pc). Zauważyłem też, że router jest domyślnie ustawiony na tryb pracy gateway (zamiast router), ale nie wiem o co chodzi więc nic tam nie zmieniałem. Wszystkie opcje w zakładce security są ustawione na disabled. PS. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Razem z tym routerem dostałem też kartę WI-FI pod USB (w instrukcji jest napisane, że nie jest wymagane jej podpięcie do działania połączenia WI-FI z tym routerem - to taki jakby gratis) i po połączeniu za pomocą tej karty dołączonej do zestawu problem występuje nadal (pakiet nowy router + karta zakupiłem już po 2 naprawie). Po za tym to również nie jest to też wina dostawcy internetowego ponieważ ostatnio zmieniłem go z Airbytes (osiedlowy LAN), na UPC Internet Turbo (połączenie kablowym modem VOIP Scientific Atlanta 2203 <>). Kabel od modemu idzie do gniazda Ethernet w routerze, a z gniazdka LAN 1 i 2 odpowiednio do PC i Xboxa 360. Problem nie występuje na żadnym innym urządzeniu które łączy się przez router.
Thorn500
Dodano
04.06.2009 12:26:17
Wygląda na to, że karta gubi sygnał z routera i stąd takie cyrki. Coś robiłeś w routerze? Jakieś ustawienia w nim wprowadzałeś?
XanTyp
Dodano
04.06.2009 01:08:05
Mam taki sam problem. Mój laptop to Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530, a router to Linksys WRT54GC v.3.0, oba kupione w sklepie Vobis. Po jakimś czasie laptop informuje mnie, że połączenie jest "tylko lokalne", ale mimo to udostępnianie plików w sieci lokalnej też przestaje wtedy działać. Oprócz tego mnie wejście do "Centrum sieci i udostępniania" nie przywraca internetu. Włączenie i wyłączenie karty sieci WI-FI, przełącznikiem na przodzie obudowy też nie. Po ponownym włączeniu karty komputer informuje mnie, że nie ma żadnych dostępnych sieci, mimo, że przed chwilą zasięg był "doskonały". Jedyne co pomoga to restart komputera. Po jakiejś godzinie (niezależnie czy używam internetu, czy nie) historia się powtarza. Ponadto laptop był 2x w naprawie - technicy profilaktycznie wymienili kartę WI-FI (ale sami napisali, że zrobili to "na wszelki wypadek"), i ponownie wgrali ten sam BIOS (!?). Za drugim razem wine zrzucono na złą konfigurację zabezpieczeń i polecono mi, żebym wyłączył Windows Defendera, i Zaporę systemu Windows i zainstalował pakiet Kaspersky Internet Security (30-dniowy trial oczywiście). Nie pomogło. Również proszę o pomoc. PS. Serdecznie przepraszam moderatora jeśli mój problem nie pasuje do tego tematu. Jestem tu pierwszy raz i liczę na wyrozumiałość "ekipy rządzącej".
Thorn500
Dodano
04.06.2009 00:10:07
Skoro istnieje temat odpowiadjący mojemu problemowi, żeby nie robić śmieci, napisałem tutaj. Możesz wywalić, otworzę nowy temat.
emil0076
Dodano
24.02.2009 18:29:14
emil0076... w jaki sposób twój problem ma być odpowiedzią na powyższy post? Proszę o zakładanie nowych wątków, zamiast podpinać się pod stare.
XanTyp
Dodano
23.02.2009 23:30:28
  • XanTyp 24.02.2009 19:07:09

    [quote=XanTyp]Proszę o zakładanie nowych wątków, zamiast podpinać się pod stare.[/quote]

Witam. Ja mam problem z pierwszym połączeniem laptopów z routerem. Do rzeczy, router to Linksys WAG54G2, wszystko ładnie skonfigurowane, łączy się z internetem DHCP aktywne. Wyłączam router na noc i problem jest taki że jak rano go włączę, odczekam aż się załaduje, diody się ustabilizują i włączę laptopa (Vista Home Basic / Premium) w połączeniu wifi mam cały czas "Local only" i pisze Identifing... I tak można wiecznie, muszę uruchomić ponownie router wtedy wszystko pięknie. Dodam że po resecie routera, można już dowolnie wyłączać, włączać komputery, przyłączać nowe urządzenia i wszystko gra. Identyczne zachowania na 2 laptopach. W czym może być problem?
emil0076
Dodano
23.02.2009 20:21:02
pithorr
Dodano:
07.12.2008 02:49:42
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1