Problemy z połączeniem na WinXP po zmianie nazwy SSID

Witam, Z góry przepraszam jeśli ten lub podobny problem już pojawił się na forum. Sprawa wygląda tak: posiadam router Linksys WRT54GL, który rozdziela dostęp do sieci na 3 komputery (oczywiście bezprzewodowo). Kilka dni temu postanowiłem zmienić nazwę sieci wi-fi - "Wireless Network Name (SSID)" w setupie routera. Po tej zmianie i ponownym połączeniu (już do nowego SSID), wystąpił niezrozumiały dla mnie problem na 2 komputerach z XP (na Win7 wszystko działa poprawnie), to znaczy połączenie jest nawiązane, natomiast dostępu do routera nie ma (nie jest możliwe połączenie się z setupem, pakiety odebrane cały czas wynoszą 0). Czyli mimo połączenia, router nie odpowiada. Po zmianie nazwy na pierwotną, problem istnieje nadal. Czy ktoś wie jakie może być rozwiązanie tej kwestii? Dodam, że wszystkie komputery mają stały IP oraz sieć jest zabezpieczona przez WEP. Bardzo liczę na waszą pomoc! Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 7

WPA Shared Key - to klucz-hasło, którym opatrujesz dostęp do swojej sieci. Ten klucz potem wpisujesz do np. laptopa, kiedy odnajdziesz swoją sieć pośród innych dostępnych i kiedy kliknięcie [Połącz] powoduje wyświetlenie się okna na dwukrotne podanie hasła . To jest właśnie ten współdzielony klucz. Dostępu. Czwartej opcji nie zmieniaj.
XanTyp
Dodano
24.05.2010 01:02:45
Dokładnie XanTyp, okazało się, że problem tkwi w szyfrowaniu. Po zresetowaniu routera i połączeniu bez zabezpieczeń działa bez zarzutu, natomiast po włączeniu WEPa na XP leży. Próbowałem wstępnie ustawić tak jak doradziłeś WPA, ale nie do końca rozumiem na czym to polega, u mnie wygląda to tak: [IMG]http://i48.tinypic.com/t53hxi.jpg[/IMG] Co należy podać w "WPA Shared Key" i na jaką wartość ustawić "Group Key Renewal" (czy może zostawić domyślną)?
andy d1
Dodano
23.05.2010 16:45:18
Mam Linksysa i poradzono mi, abym stosował szyfrowanie WPA/WPA2. Może tu leży przyczyna... W szyfrowaniu połączenia? Tak to u mnie wygląda: [b]Wi-Fi Protected Setup Status[/b]: ....... Configured [b]Network Name (SSID)[/b]: ................. xxxxxx [b]Security[/b]: ......................................... WPA2 Personal [b]Encryption[/b]: ..................................... TKIP or AES [b]Passphrase[/b]: .................................... xxxxxxx
XanTyp
Dodano
22.05.2010 16:07:36
A co z przywróceniem routera do ustawień fabrycznych? Ostateczność, która położy wszelkie zmiany, ale może i dobra taka?
XanTyp
Dodano
22.05.2010 00:47:18
No to z innej mańki (Mańki ? :mryellow: ): jak łączą się karty z routerem, po MAC-u czy "luźno" ? Zawsze też możesz połączyć komp z routerem kablem sieciowym i sprawdzić.
Ucho
Dodano
22.05.2010 00:03:19
  • andy d1 22.05.2010 11:55:58

    [quote=Ucho]jak łączą się karty z routerem, po MAC-u czy "luźno" ? Zawsze też możesz połączyć komp z routerem kablem sieciowym i sprawdzić.[/quote] Łączyły się po MACu, ale po tych problemach wyłączyłem tą opcję, nic to nie zmieniło. Po kablu oczywiście wszystko działa jak należy, no ale nie będę ich ciągnął po całej chacie ;) [quote=XanTyp]A co z przywróceniem routera do ustawień fabrycznych? Ostateczność, która położy wszelkie zmiany, ale może i dobra taka?[/quote] Może i to jest jakieś wyjście, za dużo tych zmian nie robiłem, więc z przywróceniem nie będzie za dużo zachodu. Dzisiaj spróbuję go "sformatować". Ale z drugiej strony nie wydaje mi się, że problem tkwi w routerze, ale w ustawieniach, które win7 uzyskuje zapewne automatycznie, natomiast XP ma z tym jakiś problem.

Tak, zmieniłem nazwę na identyczną jak w ustawieniach routera i nie pomogło. Też wydawało mi się, że będzie to takie proste, czyli wybiorę tę nową nazwę sieci, podam hasło i wszystko będzie śmigać, ale niestety... Obie karty współdziałały świetnie z posiadanym przeze mnie routerem do czasu zmianu nazwy SSID, więc chyba nie tu tkwi problem.
andy d1
Dodano
21.05.2010 23:54:40
A czy zmieniłeś również nazwy SSID w ustawieniach kart w tych kompach? W zasadzie powinno Ci wyświetlić dostępne sieci i tu wybrałbyś nową, wpisał WAP i po sprawie, ale różnie bywa. Czasem rutery nie współpracują prawidłowo z oprogramowaniem karty i trzeba skorzystać z wbudowanych opcji w XP.
Ucho
Dodano
21.05.2010 23:19:29
andy d1
Dodano:
21.05.2010 21:58:25
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1