Problemy z pamięcią

Witam mam taki problem, otoz kupilemi zamontowalem sobie dwie kosci pamieci TwinMos PC400 2x512 MB i moj komp dzialal dobrze do pewnego momentu kiedy to przestal dzialac prawidlowo z niewyjasnionych przyczyn. Poniewaz juz mialem dwie kosci po 512 MB kupilem bardzo podobne (ta sama firma, model , predkosc) roznica polegala tylko na tym ze stare mialy CL 2.5 a nowe maja CL 3. Moj Windows Vista przestal sie nagle uruchamiac, Windows Xp uruchamial sie ale przestal instalowac, skanowac antywirusem itp. czyli wszystko to za co odpowiedzialna jest pamiec RAM. Zamontowalem prawidlowo kosci, bo nieprawidlowo sie nie dalo. Mam 2 pytania, czy to prawda, ze po zamontowaniu nowego Ramu powinno sie zainstalowac system jeszcze raz?(probowalem to zrobic ale instalacja nie dochodzila nawet do ladowania plikow) i Czy montujac nowe kosci pamieci powiniennem cos zrobic w BIOS-ie jesli pamieci maja rozne od siebie opoznienia? Mam w BIOS-ie ustawione "Memory Frequency For" na "Auto", ale czy powiniennem co zmieniac jesli wielkosci CL sa rozne? Nie wiem zreszta, mam nadzieje, ze ktos wie jak rozwiazac taki problem. :rolleyes: Strasznie sie rozpisalem, mam nadzieje, ze ktos bedzie znal odpowiedz. Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam.

Odpowiedzi: 5

No i taka kwestia pomocnicza. Nie wiem co masz za zasilacz, ale jeżeli kupowałeś komputer w całości to duże prawdopodobieństwo, że wrzucili Ci jakiegś No Name'a...nie są to zbyt bezpieczne zasilacze, zalecałbym wymiane takiego na jakiś z wyższej półki, gdyż często winą może być właśnie słaby zasilacz.
Finarfin
Dodano
12.05.2007 19:05:16
Ok, popróbuje, jutro dam zna. Wielkie dzieki za rady, jakby coś to sie odezwe jeszcze ;)
Matissen
Dodano
12.05.2007 18:52:23
Ustaw CL na 3, pokombinuj w innym slotach, napięcie nie ustawiaj więcej niż 2,7 (DIMM OverVoltage Control) i zapuść memtesta jak mówił Finarfin.
Anathema
Dodano
12.05.2007 18:30:24
To jest tak, ze Vista najpierw mi wylaczala komputer z nienacka i mialem problemy z ponownym wlaczeniem, a teraz nie uruchamia sie wogole, a Xp wylacza mi komputer calkiem z nienacka po jakims czasie dzialania, wiec mozliwe, ze jest to wina napiecia. Znalazłem w Biosie takie cos co sie nazywa MB Intelligent Tweaker (M.I.T) i tam mam takie opcje: CPU Clock Ratio : 15X - aktywne C.I.A. 2 : Disabled - aktywne CPU Host Clock Control: Disabled - aktywne CPU Host Frequency (Mhz) : 200 - nieaktywne Memory Frequency For : Auto - aktywne Memory Frequency (Mhz) : 400 - nieaktywne DIMM OverVoltage Control : Normal - aktywne PCI-E OverVoltage Control :Normal - aktywne CPU Voltage Control : Normal -aktywne Normal CPU Vcore 1.3875 V - nieaktywne i nie wiem jak to zmienic jak jest nieaktywne i nie wiem na ile to zmienic , zeby mi komp nie zdechł. Co ja mam zrobic? [-o<
Matissen
Dodano
12.05.2007 17:31:22
Wcale nie jest prawdą, że wraz z dołożeniem nowych kości ramu wymagana jest instalacja systemu na nowo. A wracając do sprawy: najprawdopodobniej pamięci są uszkodzone. Niemniej jednak ściągnij z internetu program memtest -> najlepiej w wersji bootowalnej, nagraj na płytkę i go wystartuj z płyty wraz z uruchamianiem kompa. Daj mu popracować na tym kompie przynajmniej z 1h - jeżeli wykryje błędy to: 1- zwiększ napięcie na ramach w BIOSie, ewentualnie zmień taktowanie na inne. 2- jeżeli to nie pomoże to najprawdopodobniej ramy są walnięte...
Finarfin
Dodano
12.05.2007 16:06:40
Matissen
Dodano:
12.05.2007 15:49:34
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1