Problemy z odtwarzaczami plików video

Witam, Problem polega np. na tym, że SMPlayer renderuje obraz video pod Vistą niepoprawnie - brak wygładzania pikselozy, brak płynności. Pod XP było OK. Chodzi zapewne o to, że nie renderuje on obrazu na właściwy sterownik wyjścia "overlay" (jest ich pod Vistą chyba 7 różnych). Zauważyłem, że każdy player podchodzi do tego inaczej. Ale np. pod ZoomPlayerem można sobie wybrać na który sterownik ma iść obraz (np. VMR7, VMR9, OverlayMixer, Haali, EVR) - i te zmiany przynoszą efekty (najlepiej mi działa VMR9). Niestety, pod SM Playerem takiego wyboru nie ma (za to są inne, których nie rozumiem, np: gl, gl2, mpegpes, cvidix - ale ich zmiana nie przy przynosci oczekiwanego efektu). Z kolei BestPlayer na sztywno trzyma się VMR7, co mi również nie odpowiada, ponieważ ten tryb nie uwzględnia korekty kolorów pulpitu, a wymaga oddzielnych korekt kolorów dla video (VMR9 uwzględnia korekty kolorów pulpitu - co jest b. wygodne). Jakby było mało, czasem wybór "sterownika" zależy od rodzaju kodeka w odtwarzanym pliku. Jak wymusić VMR9 pod SM Playerem i pod Best Playerem? Jak modyfikować to ustawienia pod WMP? Jak nad tym wszystkim sensownie zapanować? I jeszcze jedno - przydaje mi się czasem okienko "Podgląd" w explorerze plików. Zwłaszcza, gdy poruszam się po folderach z setkami filmików z aparatów cyfrowych. Jeśli domyślym odtwarzaczem "AVI" jest WMP (co mi nie odpowiada), to w okienku podglądu można fajnie i wygodnie odtwarzać te filmiki (co mi bardzo pomaga). Jednak, gdy domyślnym odtwarzaczem "AVI" jest inny player, to w okienku podlgądu jest tylko obrazek z filmu, bez możliwości odtwarzania go tam (w oknie podglądu). Czy można jakoś zrobić, aby w oknie podglądu mieć WMP, ale przypisać plikom inny odtwarzacz, np. ZoomPlayer? Pewnie nie... Dziękuję, latet

Odpowiedzi: 0

latet
Dodano:
07.11.2008 11:46:20
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0