Problemy po instalacji systemu:

Witam.
Niedawno zainstalowałem WinME na kompie (Abit z Raidem, Celeron 700 128 RAM). Dorzuciłem stery i oprogramowanie. Komputer pochodził tydzień i padł system. Nie moźna było go uruchomić w windowsie w źadnym trybie. Tak więc znowu zrobiłem format i znowu wrzuciłem ten sam system. Nie minęły 2 dni a system znowu leźy. Nie wiem co moźe być tego przyczyną. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki. (Zamierzam teraz wrzucić na niego Win2000 lub Win98 – nie wiem czy coś to da).
PS. Tak jak pisałem wcześniej komputer jest na płycie Abit (z Raidem) z prockiem Celeron 700. Próbowałem zainstalować Win2000, jednak nie udało mi się ustawić w biosie bootowania z płyty cd. Czy moźe być tego przyczyną Raid lub 2 zainstalowane cd–romy?
Proszę o pomoc

Odpowiedzi: 4

Nie Chce Nic Sugerować, ale jeśli masz Pirackiego W2K to moźe sam Windows w sobie nie jest bootowany?? zawsze mozesz sciganać dyskietki bootowane dla W2K.

Swoją Drogą Windows ME to z tego co ja wiem to chyba najgorszy OS jaki Microsoft wydał.
Paul007
Dodano
23.12.2005 14:44:38
sybi:
Czy mogłem pominąć jakąś opcję?


Tak – na kanałach gdzie są podpięte napędy optyczne na "Auto" wszystko ustaw.
Żółty
Dodano
17.12.2005 12:22:22
*WaGonik
Zastanawiam się nad jednym: dlaczego system padł po kilku dniach uźywania (uźywania sporadycznego) i to 2 razy?
A jeśli chodzi o bootowanie to ustawiałem biosa (1st boot device, 2nd...) na róźne sposoby i w ogóle komputer nie chciał ruszyć z płyty, natomiast z dyskietki bezproblemowo. Czy mogłem pominąć jakąś opcję?
Dostęp do tego kompa będę miał dopiero po weekendzie.
sybi
Dodano
17.12.2005 11:06:32
sybi:
Witam.
Niedawno zainstalowałem WinME na kompie (Abit z Raidem, Celeron 700 128 RAM). Dorzuciłem stery i oprogramowanie. Komputer pochodził tydzień i padł system. Nie moźna było go uruchomić w windowsie w źadnym trybie. Tak więc znowu zrobiłem format i znowu wrzuciłem ten sam system. Nie minęły 2 dni a system znowu leźy. Nie wiem co moźe być tego przyczyną. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki. (Zamierzam teraz wrzucić na niego Win2000 lub Win98 – nie wiem czy coś to da).
PS. Tak jak pisałem wcześniej komputer jest na płycie Abit (z Raidem) z prockiem Celeron 700. Próbowałem zainstalować Win2000, jednak nie udało mi się ustawić w biosie bootowania z płyty cd. Czy moźe być tego przyczyną Raid lub 2 zainstalowane cd–romy?
Proszę o pomoc


nie udało sie ustawić boota z cd ?

nie ma nic do rzeczy źe sa dwa napedy.
odepnij jeden naped i sprawdź.
WaGonik
Dodano
17.12.2005 00:19:20
sybi
Dodano:
17.12.2005 00:06:17
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1